Neobvezni izbirni predmeti

Trenutno berete:
Neobvezni izbirni predmeti

Pridružen
18. jun 2013
Prispevki
95
Področje
  1. Osnovna šola
Prosim, če mi lahko razjasnite dilemo v zvezi z neobveznimi izbirnimi predmeti. Kako je bilo pred uveljavitvijo ZUJF-a, kako po tej uveljavitvi, potem pa je bila še ena sprememba (63/2013). Hvala za pomoč!
 

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

Pozdravljena,

kolikor sem jaz razbrala, je novost glede neobveznih izbr. predmetov ta, da so od 4.-6.r. ibirajo po 2 uri na teden med neobveznimi izbirnimi predmeti: 2. tuji jezik, šport, umetnost, računalništvo ali tehnika. V 7r - 9r pa med neobveznimi 2 tuji jezik.

Šola pa mora ponuditi v 1.r 1 . tuji jezik kot obvezni.
Torej, če povzamem: neobvezni izbirni predmeti, ki spadajo v razširjen program, je 2.tuji jezik.

Če nisem prav odgovorila, bi prosila, da me popravite.
Srečno pri učenju!
 
Še to iz ZOŠ:
uvajanje neobveznega izbirnega predmet

1. septembra 2014 se začne uporabljati 20.a člen zakona, in sicer postopoma tako, da se v šolskem letu 2014/15 uvede pouk neobveznega izbirnega predmeta za učence 4. in 7. razreda, v šolskem letu 2015/16 za učence 5. in 8. razreda, v šolskem letu 2016/17 pa še za učence 6. in 9. razreda.

Ne glede na določbo prejšnjega odstavka se za učence 1. razreda začne izvajati pouk prvega tujega jezika kot neobvezni izbirni predmet v šolskem letu 2015/16.
 
Hvala ti za odgovor, tudi sama sem si nekako tako razlagala. Letos pa je torej med neizbirnimi samo 2. tuj jezik (ker še velja ZUJF)?
Tudi tebi srečno pri učenju in veliko volje!:)
 
Tudi jaz ne razumem neobveznih izbirnih predmetov.
Torej trenutno velja 20.a člen ZOŠ.

Potem tole več ne velja?
kolikor sem jaz razbrala, je novost glede neobveznih izbr. predmetov ta, da so od 4.-6.r. ibirajo po 2 uri na teden med neobveznimi izbirnimi predmeti: 2. tuji jezik, šport, umetnost, računalništvo ali tehnika. V 7r - 9r pa med neobveznimi 2 tuji jezik.

Šola pa mora ponuditi v 1.r 1 . tuji jezik kot obvezni.


Je neobvezni izbirni predmet samo tuji jezik ali kateri še spadajo zraven??? Prosim za pomoč, ker nimam pojma katero spremembo še naj gledam.
 
Tudi jaz ne razumem neobveznih izbirnih predmetov.
Torej trenutno velja 20.a člen ZOŠ.

Potem tole več ne velja?
kolikor sem jaz razbrala, je novost glede neobveznih izbr. predmetov ta, da so od 4.-6.r. ibirajo po 2 uri na teden med neobveznimi izbirnimi predmeti: 2. tuji jezik, šport, umetnost, računalništvo ali tehnika. V 7r - 9r pa med neobveznimi 2 tuji jezik.

Šola pa mora ponuditi v 1.r 1 . tuji jezik kot obvezni.


Je neobvezni izbirni predmet samo tuji jezik ali kateri še spadajo zraven??? Prosim za pomoč, ker nimam pojma katero spremembo še naj gledam.

Tudi jaz bi bila zelo hvaležna, če bi mi nekdo razsvetlil to dilemo.
Hvala tistemu, ki to ve in obvlada in bo pripravljen odgovoriti ;).

Lp,

T.
 
upload_2015-2-13_11-40-12.png


Je to to, ane? Objavljeno v zakonu o spremembah in dopolnitvah zakona o OŠ, izdano 6.8. 2013.
 
Mislim, da je to to, nisem pa 100 %. Tudi sama se ubadam s tem in ne vem točno, če je tako ali je kako drugače.
 
Pozdravljeni!

Jaz pa bi se navezala na neobvezne izbirne predmete z malce drugačnim vprašanjem, za tiste, ki ga izvajate, in sicer: Kakšna je praksa predstavitev NIP staršem in učencem na vaši šoli? Predstavljate samo preko šolske spletne strani ali se poslužujete še kakšnih drugih oblik?
 

Za odgovor se prijavite ali registrirajte.

Če želite odgovoriti na temo, morate biti član foruma.

Ustvari račun

Ustvarite račun v naši skupnosti. Brezplačno!

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

Pregled po e-pošti: Naročite se!

Zadnji prispevki

Nazaj
Na vrhu