Pravni nasvet nekoriscen dopust

Trenutno berete:
Pravni nasvet nekoriscen dopust

Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.
Pridružen
13. jan 2011
Prispevki
6
Področje: Osnovna šola

Pozdravljeni,
Zanima me kako je v solstvu z nekoriscenim dopustom. Zaposlena sem bila od novembra pa do junija, nato sem nastopila porodniski dopust, vmes se mi je iztekla pogodba. Od delodajalca sem ob preteku pogodbe dobila potrdilo, da imam nekoriscenih 22 dni dopusta.
Drugo leto se mi obeta podobna situacija. Zaposlena naj bi bila od septembra, z junijem pa naj bi se mi iztekla pogodba in spet bom ostala z vecino nekoriscenega dopusta.

Kako je s tem v solstvu? Izplacajo ti ga verjetno ne? Vendar me vseeno jezi, da je to dopust, ki mi pripada, koristiti ga pa ne morem.

Hvala in lp


- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Kako deluje sistem pravnih nasvetov?
*opomba: za verodostojnost in pravno podlago odgovora ne odgovarjamo!
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
 

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

Odgovor je prispevalo spletišče Advokado: http://www.advokado.si/vprasanje/422/nekoriscen-dopust/
-----

Pozdravljeni,

preostanek letnega dopusta preteklega leta je v dogovoru z delodajalcem mogoče izrabiti do 30. junija naslednjega leta. V kolikor to zaradi porodniškega dopusta ali dopusta za nego in varstvo otroka ni bilo mogoče, pa se lahko ves preostali letni dopust izrabi do 31. decembra naslednjega leta.

V šolstvu možnosti, da bi vam preostali letni dopust bil izplačan, ni. Zakon o delovnih razmerjih sicer dopušča, da se delavec in delodajalec po prenehanju delovnega razmerja dogovorita o denarnem nadomestilu za neizrabljeni letni dopust (če se tak dogovor sklene v času trajanja delovnega razmerja, je neveljaven), vendar se to v praksi (tj. v šolstvu), kolikor mi je znano, ne dogaja.
 
Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

Pregled po e-pošti: Naročite se!

Zadnji prispevki

Nazaj
Na vrhu