Ne opravljen strokovni izpit in vrnitev na pripravništvo

Trenutno berete:
Ne opravljen strokovni izpit in vrnitev na pripravništvo

Pridružen
4. sep 2014
Prispevki
8
Naziv
profesor razrednega pouka
Področje
  1. Osnovna šola
Volontersko pripravništvo sem predčasno zaključila, s pristopom na strokovni izpit.
Ker pa strokovnega nisem opravila, ne vem kaj zdaj to pomen. Ali se vrnem na pripravništvo ali pač ne?
 

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

Ali se lahko prijaviš na strokovni izpit po zaključenem pripravništvu ali se moraš nujno prijaviti v času pripravništva?
 
@Mladi učitelj, nisem prepričana.

O tem, da je treba opraviti strokovni izpit pred iztekom prirpavništva je nakazano že v vzorcu pogodbe, ki jo skleneš v šoli, poleg tega pa ZOFVI v 1. odstavku 102-ega člena navaja:
"Strokovni delavci opravljajo strokovni izpit v skladu s tem zakonom. Strokovni izpit je sestavni del pripravništva in se opravlja pred iztekom pripravniške dobe."
 
Torej nisem ravno dobro razumela. Se moram vniti na pripravništvo?
Res hvala za odgovore.
 
Ne razumem, zakaj bi se vrnila na pripravništvo?

Med pripravništvom si prvič opravljala in sedaj imaš omejitev, 2 meseca?, da se ponovno prijaviš. Sedaj imaš čas, da se naučiš.

Kako pa lahko nekateri prekinejo pripravništvo po 6ih mesecih in se nato prijavijo? Torej ne opravljajo več pripravništva...
 
@Mladi učitelj, nisem prepričana.

O tem, da je treba opraviti strokovni izpit pred iztekom prirpavništva je nakazano že v vzorcu pogodbe, ki jo skleneš v šoli, poleg tega pa ZOFVI v 1. odstavku 102-ega člena navaja:
"Strokovni delavci opravljajo strokovni izpit v skladu s tem zakonom. Strokovni izpit je sestavni del pripravništva in se opravlja pred iztekom pripravniške dobe."

Glede tega opravljanja strokovnega izpita prilagam odgovor gospe Katje Kovačič iz ministrstva. Na vprašanje ali se strokovni izpit lahko opravi tudi po končanem pripravništvu (torej po 10 mesecih) in ne tekom pripravništva je odgovorila:

"Spoštovani,
Strokovni izpit lahko opravljate tudi kasneje."

Lep pozdrav,
Katja Kovačič, univ. dipl. prav.
 
No, tega pa nisem vedela - sem mislila, da tisto, kar piše v zakonu, velja kot pribito... Pa očitno ne...

Torej, če se le da, se izpit naredi še med prirpavništvom. Če pa to ne uspe, pa očitno ni nič narobe...
 
Torej, če se le da, se izpit naredi še med prirpavništvom. Če pa to ne uspe, pa očitno ni nič narobe...
Po svoje je logično, glede na zapis v zakonu pa ne. Logično je iz tega vidika, ker v primeru, da se vam pripravništvo prizna, ker imate dovolj delovnih izkušenj v vzgoji in izobraževanju, lahko izpit opravljate kadarkoli.

Vsekakor smo si vsi na to vprašanje odgovorili.
 
Tudi mene zanima nekaj na to temo, in sicer ... s 1.10. sem začela pripravništvo, po 6 mesecih se lahko prijavim na strokovni izpit - torej, ali lahko zdaj s 1.4. zaključim pripravništvo in s prijavo na strokovni izpit malce počakam? Morem pridobiti kakšno soglasje za skrajšanje pripravništva? Ali se mi pripravništvo prekine le, ko opravim strokovni izpit - torej se moram takoj prijaviti na izpit?

Čisto sem zakomplicirana, upam, da ste razumeli vprašanje in hvala za odgovor,

Anja
 
Kolikor sem jaz seznanjena z zakoni gre nekako takole: Lahko se prijaviš po šestih mesecih na strokovni izpit (lahko tudi kasneje). Pripravništvo pa lahko zaključiš najhitreje šele ko oddelaš 7,5 mesecev. Tako piše v pravilniku o pripravništvu.
 
Ne moreš kar prekinit s pripravništvom, prekineš ga ko narediš strokovni (če je to prej kot v 10m) ali pa po 10 mesecih, takrat lahko čalaš s prijavo še 2 leti, če hočeš ;)
 
Hmmm ... v primeru, da strokovnega izpita ne opraviš po 6 mesecih, pa se ti ni treba vrniti na pripravništvo ... tukaj nekaj ne gre skupaj - ker, če se ni treba vrniti na pripravništvo, to pomeni, da pripravništvo po 6 mesecih že zaključiš.
 
Na pripravništvo se nisem vrnila, ker sem se izpita udeležila in ga na žalost v prvem roku ne opravila. Pripravništvo se mi je po dopolnjenih 7 mesecih tako prekinilo. Strokovni izpit pa sem delno opravljala dva meseva pozneja ;)
 
Če koga zanima, posredujem odgovor na to temo ...

Spoštovani,

Pogodba o opravljanju volonterskega pripravništva lahko kadarkoli preneha veljati s sporazumom, kot določa 81. člen Zakona o delovnih razmerjih, kar pa ni enako kot skrajšanje pripravništva, za katerega je predviden poseben postopek v 8. členu Pravilnika o pripravništvu strokovnih delavcev na področju vzgoje in izobraževanja. Z opravljanjem pripravništva je mogoče predčasno prenehati na oba navedena načina, prav tako pa pripravništvo preneha z dnem opravljenega strokovnega izpita, v kolikor ni pogodba prenehala veljati že zaradi poteka časa, za katerega je bila sklenjena.

Na strokovni izpit se lahko prijavite kadarkoli po izpolnjenih pogojih za pristop na strokovni izpit.

Pripravništvo lahko opravljate najkasneje do datuma, določenega v pogodbi o opravljanju volonterskega pripravništva. V kolikor strokovnega izpita ne opravite, to ne vpliva na izvajanje pripravništva.

Lep pozdrav,
Katja Kovačič, univ. dipl. prav.

Ministrstvo za izobraževanje, znanost in šport
 

Za odgovor se prijavite ali registrirajte.

Če želite odgovoriti na temo, morate biti član foruma.

Ustvari račun

Ustvarite račun v naši skupnosti. Brezplačno!

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Podobne teme

1. Ustava (izpraševlka dr. Andreja Kurent): - veje oblasi (katere, sestava, naoge) - domnevna...
Odgovori
0
Ogledi
1.530
Zdravo vsem. Kmalu bom imela zagovor na ministrstvu. Dobila sem seznam izpraševalk, kdo me bo...
Odgovori
5
Ogledi
527
Vprašanje??? Trenutno delam kot učiteljica v OPB, ampak strokovnega pa moram narediti kot...
Odgovori
2
Ogledi
348
Pozdravljeni, zanima me ali je dovolj, da za prijavo na strokovni izpit pošljem samo potrdilo...
Odgovori
2
Ogledi
365
Pozdravljeni, trenutno sem zaposlena na delovnem mestu vzgojitelja v vzgojnem zavodu. Po...
Odgovori
0
Ogledi
327
Pozdravljeni! Kdaj se kot svetovalna delavka lahko prijavim na strokovni izpit? Katere pogoje...
Odgovori
4
Ogledi
293
  • Zaklenjeno
Živijo:) imam vprašanje. Ima kdo skupek vprašanj in odgovorov za strokovni izpit za pomočnika/co...
Odgovori
16
Ogledi
1.614

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

Pregled po e-pošti: Naročite se!

Zadnji prispevki

Nazaj
Na vrhu