NASTOPI - hospitacija ravnatelja

Trenutno berete:
NASTOPI - hospitacija ravnatelja

Pridružen
20. maj 2011
Prispevki
2
Pozdravljeni,

zanima me naslednje:
ali so pri nastopih, iz katerih se potem oddajo priprave za strokovni izpit, nujne pri vseh hospitacije ravnatelja ali ne oz. pri koliko nastopih mora biti prisoten. Ali samo podpiše potrdilo o opravljenih nastopih?

Hvala za odgovor,

M. Petek
 

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

se pravi, če prav razumem, morata biti ravnatelj prisoten na 5 hospitacijah?

Hvala za odgovor,
Barbara
 
Odg: NASTOPI - hospitacija ravnatelja

Mene pa zanima sledeče: Kaj pa, če je ravnatelj/ica izredno zaposlena oseba in je pogosto odsoten s šole? Ali pa če npr. zboli? Ali lahko v kakšnem primeru hospitacije opravi ena druga uradna oseba po navodilu ravnatelja (npr. pomočnik, pedagoginja...)? Kakšne so tukaj možnosti? Hvala.
 
Odg: NASTOPI - hospitacija ravnatelja

Lahko delegira naloge pomočniku ali mentorju. Ne more pa preložiti odgovornosti.
Torej: če ne bo prisoten in je prisoten samo mentor, ravnatelj pa se samo podpiše, bo dovolj. Ravnatelj in mentor s svojima podpisoma potrjujeta, da je bil nastop uspešen.
O vsem se je najbolje pogovoriti z mentorjem ...

Želim veliko uspehov!
 
Odg: NASTOPI - hospitacija ravnatelja

Pozdravljeni. Mene še nekaj zanima. Kaj se zgodi v primeru, da ravnatelj šteje en nastop za dve uri? Npr. če je blok ura (obravnava književnega besedila pri slovenščini, likovna...) A je to mogoče, ali je potrebno vseeno opraviti še en nastop?
 
Odg: NASTOPI - hospitacija ravnatelja

Pozdravljeni.

Meni ste zdi logično, da gre za 2 opravljena nastopa, saj je blok ura v bistvu opravljena v obsegu dveh šolskih ur z različno snovjo.
Ker nimate časovne opredelitve in predpisane frekcence nastopov, imate z blok uro opravljena 2 nastopa, kajne.
 
Pozdravljeni.
Mene tudi zanima, če se blok ura šteje za en ali dva opravljena nastopa?
Mogoče kdo ve za odgovor?
 
Pozdravljeni.
Mene tudi zanima, če se blok ura šteje za en ali dva opravljena nastopa?
Mogoče kdo ve za odgovor?
Tukaj je odgovor:
Odg: NASTOPI - hospitacija ravnatelja

Pozdravljeni.

Meni ste zdi logično, da gre za 2 opravljena nastopa, saj je blok ura v bistvu opravljena v obsegu dveh šolskih ur z različno snovjo.
Ker nimate časovne opredelitve in predpisane frekcence nastopov, imate z blok uro opravljena 2 nastopa, kajne.
 
Se pravi, blok ura se šteje za dva nastopa. Tudi sama sem tako opravila. Me pa zanima, kako je s pripravami? Je dovolj ena priprava za dve uri, kjer sta zapisani dve številki ur oz. moram pripraviti dve pripravi za blok uro? Da ne bi imela potem težav s prijavo na strokovni izpit?
 
Je to ziher? Ker jaz imam samo eno. Kako pa naj razdelim to pripravo na dva dela? Ker v prvi uri smo delali po skupinah, v drugi uri pa so učenci po skupinah predstavljali. Torej bo priprava zelo podobna!
 
Najbolj logično je tako. Vsaka ura mora imeti svojo pripravo. To, da je blok ura, nima nobene veze. V vsako napišete to, kar ste pač počeli oz. še boste.

Za vsebino priprave je tako ali tako odgovoren vaš mentor, komisija za strokovni izpit pa se vanjo ne poglablja. Pregleda jo samo slavist.
 
Pri moji blok uri je tematika povsem ista, v prvi uri so učenci tematiko obravnavali po skupinah, v drugi uri pa so to tematiko predstavljali pred razredom. Ne vem, kako naj to zdaj razpolovim!
 
Torej bosta moji pripravi skoraj isti, drugačna bo le uvodna motivacija, obravnava učne snovi in zaključek. Bom za vsak slučaj povprašala še na ministrstvu, ker tudi mentorica sama ni vedela, kako jo narediti v tem primeru. Od tega je minilo že kar nekaj časa, zdaj se mislim samo prijavit na strokovni izpit, ker sem se že učila, da ne bom potem na tesnem s časom!
 

Za odgovor se prijavite ali registrirajte.

Če želite odgovoriti na temo, morate biti član foruma.

Ustvari račun

Ustvarite račun v naši skupnosti. Brezplačno!

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Podobne teme

Pozdravljeni, na OŠ delam že dve leti, zato imam pedagoških ur za strokovni izpit več kot...
Odgovori
0
Ogledi
722
Jaz pa bi imela vprašanje glede nastopov, ki jih damo zraven k prijavi na strokovni izpit...
Odgovori
0
Ogledi
1.222

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

Pregled po e-pošti: Naročite se!

Zadnji prispevki

Nazaj
Na vrhu