NAPRUDNIK PRAUNSEIS - izpraševalka (slovenščina, izpitna vprašanja)

Trenutno berete:
NAPRUDNIK PRAUNSEIS - izpraševalka (slovenščina, izpitna vprašanja)

Datum zagovora: 29. 5. 2014

1. Temeljni mejniki SKJ.

2. Načela uspešnega sporočanja.

3. Stavek, poved.
 

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

1. SSKJ in geselski članek.
2. Glasovi SKJ.
3. Ločila in začetnice v naslovih, pozdravih in pri naštevanju (npr. v stolpcih).

Gospa Naprudnik Praunseis je zelo prijetna, usmerja ...
 
1. Zgodovinske prelomnice SLJ v obdobju protestantizma (Trubar, Dalmatin, Bohorič - v katerem jeziku je bila napisana slovnica Zimske urice? Latinskem ...)

2. Socialne zvrsti SLJ. Podrobneje interesne govorice.

3. Glasovi v sl. knjižnem jeziku: samoglasniki, soglasniki - zvočniki, nezvočniki; zveneči, nezveneči. Ali je število črk enako številu glasov? Ne - črk 25, glasov 29: polglasnik, ozki in široki i e in o, dž.

Zelo prijazna, pomaga in usmerja.
 
1. Slovenska slovnica.
2. Glasoslovje (samoglasniki, soglasniki - vse).
3. Posebnosti moške slanjatve (za vsako posebnost primer in sklanjanje vsakega primera).
 
sLOVENSKI pravopis, katera poglavja ima,v čem se slovarski del razlikuje od slovarskega dela v SSKJ (sskj nima lastnih imen)
Kratice-kako se pišejo, kako se jih sklanja
 
Števniki (kateri in kako se jih zapiše z besedo)
Vidne prvine govora
Zvočne prvine govora
 
glede na to , da sem slovenistka, me je spraševala malček bolj podrobno:

glagol (vse - razlika s povedkom)
vse o skladnji.razlika povedek, stavek. razlika, kako se povezujejo ...
besedotvorje.

priznam, da sem se pripravila na čisto druga vprašanja in me je malo zmedla, ampak je gospa takoooo silno prijazna, razumljiva, da sem resnično vesela, da je bila v moji komisiji. Samo voljo in pogum in nekaj malega znanja - da nisi tiho, pogovarjaj se z njo in bo!
 
Nazadnje urejeno:
Neknjižni jezik - delitev. Podrobneje o narečju.
Raba vejice.
Oblikoslovje - delitev oblikoslovja, torej kaj zajema, kaj oblikoslovje sploh je, pregibne in nepregibne besedne vrste (našteješ), da se ve, da glagole spregamo in ne sklanjamo, polnopomenske in nepolnopomenske besedne vrste (našteješ).
 
1. Neknjižni jezik (podrobno interesne govorice)
2. Glagol : Kateri stavek je pravilen: Učenec osvoji matematično znanje ali Učenec usvoji matematično znanje
3. Pika - skladenjska, neskladenjska raba
4. Slovenski pravopis
 
1. Socialne zvrsti jezika; podrobneje nežnjižni jezik; podrobneje narečja; katero je vaše narečje?

2. Kakšna je razlika med naglasom in poudarkom? Kam postavimo naglas? Koliko naglasov ima lahko beseda? Katera so naglasna znamenja in kaj katero pomeni?

3. Kako delimo ločila (končna/nekončna, stična/nestična, skladenjska/neskladenjska, enodelna/dvodelna)? Katera so dvodelna? Kako drugače rečemo narekovajem? Kdaj jih uporabljamo? Kateri so sestavni deli premega govora?
 
1. Socialne zvrsti jezika, kdaj in kje se uporablja zborni jezik, knjižno pogovorni.
2. Pedagoški govor: delitev, opis. Kateri je pomembnejši?
3. Ločila: kako jih delimo, katera so končna (Ali sta ločili tri pike in vezaj stični, če sta na koncu povedi?)
 
Prijetna gospa, ne komplicira ;) :
- slovenski pravopis (sestava)
- razlika med SSKJ in pravopisom
- ločila v stolpcih (pri naštevanju); sem imela par takšnih napak v pripravah :)
- socialne zvrsti jezika
 
NAPRUDNIS(pomicnica vzgojiteljice)
Socialne zvrsti jezika(razdelitev, obrazlozi neknjiznji jezik in bolj podrobno narecja)
Samostalniske besede razdelimo na: lastna in obcna(povej vec o obcnih imenih in nastej)
Zemljepisna lastna imena(ali se.Julijske Alpe pise oboje z veliko) ter stvarna lastna imena(primeri)
Ni bav bav, zelo je prijazna!
 
Socialne zvrsti - knjizni jezik
Samostalniška beseda
Sklanjaj otroci v mnozini
 
Menjala je go. Oblak
1. Trubar
2. SSKJ (vse podrobno...vse kar je v njem)
3. Katere priročnike uporabljamo (ene 7 sem jih naštela)
4. Samostalnik - vse o njem, premikanje pojmov...
4. socialne zvrsti jezika
 
1. Glasoslovje (koliko glasov, koliko črk ima slovenska abeceda, samoglasniki, soglasniki, delitev, zakaj sploh uporabljamo nezveneče nezvočnike - da bi pravilno uporabljali s in z)
2. Socialne zvrsti (podrobneje o zbornem in pogovornem knjižnem jeziku, kdaj katerega uporabljamo v vrtcu)
3. Vidne prvine govora (podrobneje o kretnjah)
 

Za odgovor se prijavite ali registrirajte.

Če želite odgovoriti na temo, morate biti član foruma.

Ustvari račun

Ustvarite račun v naši skupnosti. Brezplačno!

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Podobne teme

Za objavo izpitnih vprašanj uporabite pripravljene obrazce - tukaj Novejša vprašanja oz...
Odgovori
0
Ogledi
579
Za objavo izpitnih vprašanj uporabite pripravljene obrazce - tukaj Novejša vprašanja oz...
Odgovori
1
Ogledi
1.279
Za objavo izpitnih vprašanj uporabite pripravljene obrazce - tukaj Novejša vprašanja oz...
Odgovori
0
Ogledi
1.404
Za objavo izpitnih vprašanj uporabite pripravljene obrazce - tukaj Novejša vprašanja oz...
Odgovori
1
Ogledi
1.021
Za objavo izpitnih vprašanj uporabite pripravljene obrazce - tukaj Novejša vprašanja oz...
Odgovori
3
Ogledi
1.851
Za objavo izpitnih vprašanj uporabite pripravljene obrazce - tukaj Novejša vprašanja oz...
Odgovori
0
Ogledi
1.076
Za objavo izpitnih vprašanj uporabite pripravljene obrazce - tukaj Novejša vprašanja oz...
Odgovori
0
Ogledi
1.033

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

Pregled po e-pošti: Naročite se!

Zadnji prispevki

Nazaj
Na vrhu