Napredovanje v naziv

Trenutno berete:
Napredovanje v naziv

Pridružen
21. avg 2021
Prispevki
2
Pozdravljeni,
Mene pa zanima ali se štejejo točke za napredovanje od prvega dneva zaposlitve, ali od dneva ko si opravil strokovni izpit ali od dneva ko si končal magisterij?
Ker jaz sem se zaposlila 10 mesecev preden sem naredila magisterij. Nikjer pa v pravilniku ne najdem odgovora.
Že vnaprej se zahvaljujem za kakšen odgovor
Lp
Maja
 
Od dneva zaposlitve na DM pedagoga.
Jaz sem vložil vlogo za mentorja 3 tedne po opravljenem strokovcu. Dobil odobreno.

lpm
 
Podpri 0
Pozdravljena,

kolikor vem, se ti točke za napredovanje štejejo od diplome dalje - vsaj v vzgoji in izobraževanju. Sama sem dala vlogo za napredovanje v juniju, priložila sem vse - dokazila in potrdila iz časa ko sem bila na pripravništvu, pred in po strokovnem izpitu. Pa sem dobila odobreno.

lp
 
Podpri 0
Seveda, delovna doba mora biti.
Jaz je imam več kot dovolj, ker prihajam iz gospodarstva (zaposlen sem kot učitelj strokovno teoretičnih predmetov).
Pri vas, ki ste direktno iz faxa pa ja, morate čakati, da preteče toliko let.
lpm
Sama imam 8 let delovne dobe , vendar ne v šolstvu. V soli sem bila zaposlena lani za 8 mesecev (nadomeščanje bolniske) sedaj sem koncno nabrala ure in opravila strokovni izpit. Zdaj pa spet delam od septembra do maja (porodniška). Ali v primeru zaposlitve za 8 mesecev ne prejmes 3 letnih ocen?
 
Podpri 0
V naziv mentor lahko napreduje strokovni delavec, ravnatelj oziroma direktor, ki:
- ima najmanj 4 leta delovne dobe,
- je uspešen pri svojem delu,
- je uspešno končal programe nadaljnjega izobraževanja in usposabljanja v vzgoji in izobraževanju oziroma pridobil dodatna funkcionalna znanja, s katerimi lahko v skladu s tem pravilnikom izkaže najmanj 4 točke,
- je opravil različna dodatna strokovna dela in v skladu s tem pravilnikom zbral najmanj 4 točke.
(Pravilnik o napredovanju zaposlenih v vzgoji in izobraževanju v nazive)

+ pomemben 13. člen: "Za eno leto delovne dobe šteje dvanajst mesecev zaposlitve ne glede na trajanje delovnega časa." (isti vir kot zgoraj)

Letne ocene pa zbiraš za napredovanje v plačni razred. Če si bila lani zaposlena 8 mesecev na šoli, bi letno oceno morala dobiti (4. člen Uredba o napredovanju javnih uslužbencev v plačne razrede). za 1 leto dela = 1 letna ocena

Napredovanje v naziv in napredovanje v plačni razred NI ena pa ista stvar, je pa res, da se ne izključujeta (drugi odstavek 1. člena Uredbe o napredovanju javnih uslužbencev v plačne razrede).
 
Podpri 0
Da ne odpiram nove teme....
Ali morda kdo ve kako so točkovane ure izobraževanja?
8h je 0,5...
Kaj pa izobraževanje, ki je trajalo 420 h?
Hvala za vsak odgovor
 
Podpri 0
Nadaljnje izobraževanje in usposabljanje iz prejšnjega odstavka se ovrednoti:

- s 4 točkami končan študijski program za pridobitev izobrazbe prve ali druge stopnje, končan študijski program, po katerem se pridobi raven izobrazbe, ki v skladu s 15. členom ZViS-E ustreza izobrazbi prve ali druge stopnje oziroma opravljen študijski program za izpopolnjevanje,

- z 8 točkami končan študijski program za pridobitev izobrazbe tretje stopnje oziroma končan študijski program, po katerem se pridobi raven izobrazbe, ki v skladu s 15. členom ZViS-E ustreza izobrazbi tretje stopnje.

Če nadaljnje izobraževanje in usposabljanje strokovnega delavca v vzgoji in izobraževanju ni opredeljeno kot program profesionalnega usposabljanja v skladu s pravilnikom, ki ureja nadaljnje izobraževanje in usposabljanje strokovnih delavcev v vzgoji in izobraževanju, se le-to ovrednoti v postopku napredovanja v naziv. Posamezni program, ki traja najmanj 8 ur, se ovrednoti:

- z 0,5 točke, če traja od 8 do 15 ur,

- z 1 točko, če traja nad 15 do 23 ur,

- z 1,5 točke, če traja nad 23 do 29 ur,

- z 2 točkama, če traja nad 29 do 46 ur,

- z 2,5 točke, če traja nad 46 do 63 ur,

.- s 3 točkami, če traja nad 63 do 79 ur,

- s 3,5 točke, če traja nad 79 ur.

(vir: 19.člen Pravilnik o napredovanju zaposlenih v vzgoji in izobraževanju v nazive)
 
Podpri 0
Kako ste nabrali točke za strokovna dela v tako kratkem času (za napredovanje v naziv mentor)? Hvala za odgovor.
Lp
 
Podpri 0
2 članka, ki sta bila objavljena v kakšni strokovni reviji? :)
Hvala za odgovor
 
Podpri 0
1 članek v biltenu Socialni izziv, 1 članek v Ptički brez gnezda. Glede na to da pa je v zadnjem izvodu Ptičkov brez gnezda imel en avtor objavljenih več člankov, menda gre tudi to (revija predvidoma izide 1x letno).
 
Podpri 0
Imam eno vprašanje. Sem vzgojitelj v vrtcu in se borim za napredovanje v naziv mentor. Zanime me nekaj v zvezi s točkami v rubriki izobraževanj. Ali bi se tu lahko štel dokončan faks v času ko sem že bil zaposlen v vrtcu?
Hvala za odgovor!
 
Podpri 0
Imam eno vprašanje. Sem vzgojitelj v vrtcu in se borim za napredovanje v naziv mentor. Zanime me nekaj v zvezi s točkami v rubriki izobraževanj. Ali bi se tu lahko štel dokončan faks v času ko sem že bil zaposlen v vrtcu?
Hvala za odgovor!
Zdravo.
Če fax ni pogoj za zasedbo delovnega mesta, se lahko šteje kot izobraževanje za točke (v skladu s pravilnikom o napredovanju).

Lpm
 
Podpri 1
Zdravo.
Če fax ni pogoj za zasedbo delovnega mesta, se lahko šteje kot izobraževanje za točke (v skladu s pravilnikom o napredovanju).

Lpm
Se mi je zdelo ja. Piše pa nekam dvomljivo v pravilniku: Za nadaljnje izobraževanje in usposabljanje v vzgoji in izobraževanju šteje tudi končan študijski program za pridobitev izobrazbe prve, druge ali tretje stopnje, končan študijski program, po katerem se pridobi raven izobrazbe, ki v skladu s 15. členom Zakona o spremembah in dopolnitvah Zakona o visokem šolstvu (Uradni list RS, 94/06; v nadaljnjem besedilu: ZViS-E) ustreza izobrazbi prve, druge ali tretje stopnje, ali opravljen študijski program za izpopolnjevanje, ki ni pogoj za opravljanje dela na delovnem mestu, na katerega je strokovni delavec ali ravnatelj razporejen.

Ker piše ALI eno ALI drugo🤔
 
Podpri 0

Za odgovor se prijavite ali registrirajte.

Če želite odgovoriti na temo, morate biti član foruma.

Ustvari račun

Ustvarite račun v naši skupnosti. Brezplačno!

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Podobne teme

  • Vprašanje
Pozdravljeni, imam 48 plačni razred in bom napredovala v naziv višja svetnica. Ali v tem primeru...
Odgovori
0
Ogledi
1.961
  • Vprašanje
Pozdravljeni, v našem vrtcu je bil oblikovan Odbor za spletno stran, vodja katerega sem bila...
Odgovori
0
Ogledi
1.486
Pozdravljeni, sem strokovna delavka, pedagoginja, ki izvajam ure DSP na osnovni šoli. V novem...
Odgovori
0
Ogledi
602
  • Vprašanje
Pozdravljeni, imam pridobljene 3 letne ocene delovne uspešnosti, vendar sem imela vmes kratko...
Odgovori
3
Ogledi
1.190
  • Članek
EU Code Week je s februarjem 2024 pričel z zbiranjem prijav za pridobitev naziva »Code Week...
Odgovori
0
Ogledi
177
  • Članek
Nacionalna agencija Republike Slovenije za kakovost v visokem šolstvu je 8. 5. 2023 na svoji...
Odgovori
0
Ogledi
477

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

Pregled po e-pošti: Naročite se!

Zadnji prispevki

Nazaj
Na vrhu