napredovanje v naziv Svetovalec - v kateri razred bom uvrščen

Trenutno berete:
napredovanje v naziv Svetovalec - v kateri razred bom uvrščen

Pridružen
27. nov 2018
Prispevki
4
Že dolgo sem zaposlen v šolstvu.

Trenutno sem, učitelj mentor, uvrščen v 37. plačni razred, plačni razred FDMN (kaj to pomeni?) pa imam 33.

Bom pa v tem mesecu napredoval v naziv svetovalec. Kaj lahko pričakujem, v kateri razred bom napredoval? Za 2 razreda? In še v očeh novega sporazuma z vlado, kot slišim, naj bi prav tako še v tem oziru napredoval za 2 razreda? Ali je to skupaj 4?

Hvala za odgovore...
 

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

OK, sem si pogledal, moj izhodiščni razred je 33, ker sem pa za 2 razreda napredoval 2 krat, pa imam zdaj 37. plačni razred.

Pa me zanima, koliko razredov se mi naprej prenese, ko bom kmalu prestavljen v svetovalca?
 
Pozdravljeni,

po napredovanju v naziv svetovalec bi morali v vašem primeru biti v 39. plačnem razredu.

Preberite še tole: Kako se napreduje v plačne razrede?

To pomeni, da javnemu uslužbencu ob pridobitvi višjega naziva določi plačo v višjem nazivu tako, da prenese že dosežena napredovanja. Tako bodo v primerih, kjer je med izhodiščnim plačnim razredom naziva pred napredovanjem in naziva, ki so ga pridobili z napredovanjem, do tri plačne razrede razlike, javni uslužbenci napredovalne razrede, dosežene v nazivu pred napredovanjem, prenašali. Gre torej za prenos že doseženih napredovanj v nižjem nazivu, če razlika v osnovnem (izhodiščnem) plačnem razredu med novim nazivom in nazivom pred napredovanjem v višji naziv ne znaša več kot 3 plačne razrede.

Če je ta razlika višja, potem se javnega uslužbenca ob napredovanju v višji naziv uvrsti 3 plačne razrede višje od doseženega plačnega razreda v nazivu pred pridobitvijo višjega naziva
 
Hvala...

Ali prav razumem, da se tu sklicujemo na 3. odstavek v 20. členu ZSPJS:

(3) Javni uslužbenec, ki napreduje v naziv ali višji naziv, prenese že dosežena napredovanja v plačne razrede na delovnem mestu ali v nižjem nazivu v nov naziv tako, da se doseženi plačni razred pred napredovanjem v naziv ali višji naziv poveča za največ tri plačne razrede.

V tem primeru res pridem v 39. plačni razred. Namreč če sem zdaj 37. razred in pridem v 39., se razlika ne poveča za več kot tri plačne razrede. Če prav tolmačim zakon?

Zmeden sem zaradi tega, kar je zapisala uporabnica Ajetamas v tem topicu:

Kako se napreduje v plačne razrede?

Tam je moderator "Mladi učitelj" predvdidel v njeni situaciji, ki je enaka moji, namreč morda 38. razred, ne pa nujno 39., ki bi bil edini logičen? Jaz berem zakon tako, da je edina razlaga 39. razred?
 
Bo držalo bolj 39. kot 38. razred. Velja tole, kot se že napisal:
To pomeni, da javnemu uslužbencu ob pridobitvi višjega naziva določi plačo v višjem nazivu tako, da prenese že dosežena napredovanja. Tako bodo v primerih, kjer je med izhodiščnim plačnim razredom naziva pred napredovanjem in naziva, ki so ga pridobili z napredovanjem, do tri plačne razrede razlike, javni uslužbenci napredovalne razrede, dosežene v nazivu pred napredovanjem, prenašali. Gre torej za prenos že doseženih napredovanj v nižjem nazivu, če razlika v osnovnem (izhodiščnem) plačnem razredu med novim nazivom in nazivom pred napredovanjem v višji naziv ne znaša več kot 3 plačne razrede.
 
Drži, kot sva predvidevala, 39. Sem dobil odgovor z ministrstva:

Upoštevaje veljavno plačno zakonodajo in trenutne uvrstitve v plačne razrede, bi se ob napredovanju v naziv svetovalec sedaj uvrstili v 39 plačni razred. Skladno z drugim odstavkom 20. člena ZSPJS prenesete že dosežena napredovanja v plačne razrede
na delovno mesto v novem nazivu (izhodiščni plačni razred delovnega mesta Učitelj v nazivu svetovalec, ki je 35 PR, povečano za 4 PR napredovanja = 39 PR).


Se pa sprašujem, če to avtomatično pomeni, da bom z januarjem dejansko 40, s septembrom pa 41. PR zaradi novega sporazuma z vlado?
 
Pozdrav.
Imam eno podvprašanje. Ali se v tem primeru napredovanja v višji naziv, ob tem resetira obdobje napredovanja po plačnih razredih?
Torej, če napreduješ dve leti po zadnjem dvigu plačnega razreda, ali se novo ocenjevanje za dvig plačnega razreda vrši čez eno leto ali čez tri?
Npr. Iz delovnega mesta strokovni sodelavec, zaradi potreb, po dveh letih napreduješ v vodjo enostavnega področja z do 5 zaposlenimi in si umeščen v višji plačni razred. Ali boš izpolnil pogoje za napredovanje čez eno leo ali šele čez tri od dneva prerazporeditve na višje delovno mesto?

Hvala za odgovor.
 

Za odgovor se prijavite ali registrirajte.

Če želite odgovoriti na temo, morate biti član foruma.

Ustvari račun

Ustvarite račun v naši skupnosti. Brezplačno!

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Podobne teme

  • Vprašanje
Pozdravljeni, imam 48 plačni razred in bom napredovala v naziv višja svetnica. Ali v tem primeru...
Odgovori
0
Ogledi
1.955
  • Vprašanje
Pozdravljeni, v našem vrtcu je bil oblikovan Odbor za spletno stran, vodja katerega sem bila...
Odgovori
0
Ogledi
1.484
Pozdravljeni, sem strokovna delavka, pedagoginja, ki izvajam ure DSP na osnovni šoli. V novem...
Odgovori
0
Ogledi
597
  • Vprašanje
Pozdravljeni, imam pridobljene 3 letne ocene delovne uspešnosti, vendar sem imela vmes kratko...
Odgovori
3
Ogledi
1.182
  • Članek
EU Code Week je s februarjem 2024 pričel z zbiranjem prijav za pridobitev naziva »Code Week...
Odgovori
0
Ogledi
176
  • Članek
Nacionalna agencija Republike Slovenije za kakovost v visokem šolstvu je 8. 5. 2023 na svoji...
Odgovori
0
Ogledi
477

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

Pregled po e-pošti: Naročite se!

Zadnji prispevki

Nazaj
Na vrhu