napredovanje v naziv svetnik

Trenutno berete:
napredovanje v naziv svetnik

Pridružen
10. feb 2020
Prispevki
1
Zanima me ali lahko daš vlogo za napredovanje v svetnik preden se izteče pet let od zadnjega napredovanja. Napredovala se 1.7.2015 v naziv svetovalec, pet let je torej 1.7.2020. Kdaj lahko oddam vlogo za napredovanje v naziv svetnik, hvala za odgovor in lp Zlatka
 

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

Po novem pravilniku je mogoče izredno napredovanje v naziv svetnik iz naziva mentor. Ali to pomeni, da iz naziva svetovalec v naziv svetnik ni mogoče izredno napredovati, kljub vsem nabranim točkam? Naziv mentor sem namreč z izrednim napredovanjem v svetovalca preskočila ... Ve kdo?
 
Po novem pravilniku je mogoče izredno napredovanje v naziv svetnik iz naziva mentor. Ali to pomeni, da iz naziva svetovalec v naziv svetnik ni mogoče izredno napredovati, kljub vsem nabranim točkam?
Zmeraj lahko izredno napredujete, če izpolnjujete pogoje.
 
Zmeraj lahko izredno napredujete, če izpolnjujete pogoje.
Hm, ampak vlogo so zavrnili. Naziv mentor sem preskočila in šla izredno v svetovalko. Zdaj pa iz svetovalke izredno ne morem v svetnico, češ da nisem bila izvoljena v mentorico, kar je po novem pravilniku pogoj. Piše, da je pogoj mentor, ne pa vsaj mentor ... (najbrž je to problem). Se sploh ima smisel pritožiti oz. kako opredeliti?
Hvala vam za odgovor!
 
Pozdravljeni.
Ali mogoče veste, če je možno napredovati naravnost v naziv svetnik (brez predhodnih nazivov). V svoji 10 letni delovni dobi sem pridobila ogromno točk, tudi kar nekaj takšnih, ki so vredne 3 točke in zdaj me skrbi, da napredovanje naravnost v svetnika ni možno in mi bodo šle te točke dobesedno v nič (v kolikor vem, je bilo včasih to mogoče).
Kot pomočnik vzgojitelja nisem uspela napredovati s plačnimi razredi zaradi zamrznitve napredovanj in kasneje zaposlitve v zasebnem vrtcu.
Sedaj kot vzgojitelj v javnem vrtcu pa bi rada oddala vlogo za naziv, vendar ne vem do katerega naziva lahko pridem.
Hvala ter prijazen pozdrav.
Tjaša
 
Pozdravljeni,

žal to ni mogoče.

12. člen Pravilnika o napredovanju v nazive:

Ne glede na določbo drugega odstavka prejšnjega člena lahko v naziv svetnik izjemoma napreduje tudi vzgojitelj v vrtcu, ki:

- ima naziv mentor,
- ima najmanj 6 let delovne dobe,
- je nadpovprečno uspešen pri svojem delu,
- je opravil različna dodatna strokovna dela in zbral najmanj 26 točk za dodatna strokovna dela, ki so v skladu s tem pravilnikom ovrednotena s tremi ali več točkami.
 
Nazadnje urejeno:
Pozdravljeni.
Hvala za hiter odgovor.
Ali obstaja kakšna rešitev, da se mi ne bi izničile preostale točke, v kolikor oddam vlogo za svetovalca (tiste, ki jih ne bi uveljavila), da bi jih lahko predložila kasneje za svetnika?
Prijazen pozdrav.
Tjaša
 
Ja, tudi meni, in ravno zato iščem kakršnokoli možnost za pridobitev čim višjega naziva, da točke ne bi propadle.
 
Pozdravljeni,
Kot pravilno ugotavljate, direktno napredovanje v naziv svetnik ni več možno.
Ostane vam edino, da izredno napredujete v naziv svetovalec. Tako koristite največ točk, ki jih imate.
 
Zanima me ali lahko daš vlogo za napredovanje v svetnik preden se izteče pet let od zadnjega napredovanja. Napredovala se 1.7.2015 v naziv svetovalec, pet let je torej 1.7.2020. Kdaj lahko oddam vlogo za napredovanje v naziv svetnik, hvala za odgovor in lp Zlatka
Mene isto zanima. Ali se lahko vlogo odda že prej. Npr. s 1.12.bo 5 let od pridobitve naziva. Ali lahko vlogo pošljem do konca novembra?
 
Pozdravljeni.

Težko je razložiti pisno...

Naziv se pridobi:

– 1. decembra, če je bil predlog za napredovanje vložen do vključno zadnjega dne novembra;
– 1. marca, če je bil predlog vložen do vključno zadnjega dne februarja;
– 1. maja, če je bil predlog vložen do vključno zadnjega dne aprila;
– 1. julija, če je bil predlog vložen do vključno zadnjega dne junija;
– 1. oktobra, če je bil predlog vložen do vključno zadnjega dne septembra.

Torej, če ste napredovali 1.12. lahko vložite vlogo od 1.10. do 30.11.
Če bi vložili pred 1.10. bi se štelo, da želite napredovati s 1.10. za kar pa nimate pogoja 5 let in bi se vloga zavrgla.
Po mojem mnenju je tako.
Srečno, Matej
 

Za odgovor se prijavite ali registrirajte.

Če želite odgovoriti na temo, morate biti član foruma.

Ustvari račun

Ustvarite račun v naši skupnosti. Brezplačno!

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Podobne teme

  • Vprašanje
Pozdravljeni, v našem vrtcu je bil oblikovan Odbor za spletno stran, vodja katerega sem bila...
Odgovori
0
Ogledi
1.539
  • Vprašanje
Pozdravljeni, imam 48 plačni razred in bom napredovala v naziv višja svetnica. Ali v tem primeru...
Odgovori
0
Ogledi
2.223
Pozdravljeni, sem strokovna delavka, pedagoginja, ki izvajam ure DSP na osnovni šoli. V novem...
Odgovori
0
Ogledi
782
  • Vprašanje
Pozdravljeni, imam pridobljene 3 letne ocene delovne uspešnosti, vendar sem imela vmes kratko...
Odgovori
3
Ogledi
1.263
  • Članek
EU Code Week je s februarjem 2024 pričel z zbiranjem prijav za pridobitev naziva »Code Week...
Odgovori
0
Ogledi
196
  • Članek
Nacionalna agencija Republike Slovenije za kakovost v visokem šolstvu je 8. 5. 2023 na svoji...
Odgovori
0
Ogledi
502

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

Pregled po e-pošti: Naročite se!

Zadnji prispevki

Nazaj
Na vrhu