Napredovanje - točke

Trenutno berete:
Napredovanje - točke

Pridružen
7. jun 2011
Prispevki
4
Pozdravljeni!

Vem, da so napredovanja zamrznjena, ampak imam bolj splošno vprašanje.
Pred nekaj leti sem opravil certifikat iz angleščine (FCE - first certificate of English) in me zanima,
če lahko v šolstvu tudi to prinese kaj točk pri dodatnih funkcionalnih znanjih.

V pravilniku sem pod POSEBNI POGOJI ZA NAPREDOVANJE ZAPOSLENIH V JAVNIH ZAVODIH namreč našel
certifikat o aktivnem znanju tujega jezika s 3 točkami.

Ali ni šola tudi javni zavod?
Hvala za odgovor in lep pozdrav.

Matija
 

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

Pozdravljeni!

Imam dve vprašanji:

1.) Zanime me, če prav razumem spodnjo alinejo 20. člena Pravilnika o napredovanju zaposlenih
v vzgoji in izobraževanju v nazive:

(20) prva objava samostojnega avtorskega strokovnega članka ali petih didaktičnih nalog v
strokovnem časopisu ali pedagoški reviji, objava priredbe glasbenega dela ali objava lastne skladbe.

Torej lahko napišeš več takih člankov, le da je vsak objavljen prvič, ali ne?

2.) Kako pa se točkuje avtorstvo ali soavtorstvo za znanstvene (torej ne strokovne) članke (domače ali tuje revije)?
Tega ni v nobeni točki pravilnika.

Hvala!
 
(20) prva objava samostojnega avtorskega strokovnega članka ali petih didaktičnih nalog v
strokovnem časopisu ali pedagoški reviji, objava priredbe glasbenega dela ali objava lastne skladbe.

Torej lahko napišeš več takih člankov, le da je vsak objavljen prvič, ali ne?
Ja, tudi jaz tako razumem.

2.) Kako pa se točkuje avtorstvo ali soavtorstvo za znanstvene (torej ne strokovne) članke (domače ali tuje revije)?
Tega ni v nobeni točki pravilnika.
Če tega ni v pravilniku, potem dvomim, da se lahko točkuje.
 
Hvala.
Mogoče se res ne točkuje. Ampak koga (ali kam) bi pa lahko vprašala, da bi dobila zanesljiv odgovor?
Znanstveni članek z nekega področja je "veliko več vreden", kot nek strokovni članek. Potem zato, ker si napisal
nekaj na višjem nivoju, ne bi dobil točk, za strokovni članek pa. To ni logično.
A je kdo pristojen za razlago nejasnosti zakonov in pravilnikov s področja šolstva?
 
Znanstveni članek je več vreden, če ga izdaš v neki mednarodni oz. tuji strokovni reviji.
Kar se pa tiiče soavtorstva, se pa točke razdelijo na vse avtorje enakomerno.
Je pa tudi možnost, da več avtorjev spiše članek in dobijo porazdeljene točke, vendar, če ta članek potem samo eden od njih predstavi nekje na kakem strokovnem posvetu ali konferenci, potem za predstavitev/predavanje samo on dobi dodatne točke še za to. Koliko ne vem, mislim pa, da 4. Bi bilo treba preverit.
Ostali članki, ki so znanstveni ali strokovni imajo težo dveh točk vsak.
 

Za odgovor se prijavite ali registrirajte.

Če želite odgovoriti na temo, morate biti član foruma.

Ustvari račun

Ustvarite račun v naši skupnosti. Brezplačno!

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Podobne teme

Pozdravljeni, sem strokovna delavka, pedagoginja, ki izvajam ure DSP na osnovni šoli. V novem...
Odgovori
0
Ogledi
597
  • Vprašanje
Pozdravljeni, imam 48 plačni razred in bom napredovala v naziv višja svetnica. Ali v tem primeru...
Odgovori
0
Ogledi
1.952
  • Vprašanje
Pozdravljeni, imam pridobljene 3 letne ocene delovne uspešnosti, vendar sem imela vmes kratko...
Odgovori
3
Ogledi
1.182
  • Vprašanje
Pozdravljeni, v našem vrtcu je bil oblikovan Odbor za spletno stran, vodja katerega sem bila...
Odgovori
0
Ogledi
1.483
Pozdravljeni! Zanima me ali je vodenja strokovnega aktiva v letih od 2012 do 2022 vredno trikrat...
Odgovori
0
Ogledi
1.354

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

Pregled po e-pošti: Naročite se!

Zadnji prispevki

Nazaj
Na vrhu