Nadomeščanje

Trenutno berete:
Nadomeščanje

Pridružen
24. avg 2018
Prispevki
7
Pozdravljeni. Zaposlena sem na srednji šoli in poučujem tuje jezike v programih srednjega strokovnega in srednjega poklicnega izobraževanja. V tem polletju imam 25 ur pouka in 1 razredno uro tedensko, ker sem razrednik. Zanima me, če sploh lahko skladno z zakonom še nadomeščam odsotne sodelavce? Najlepša hvala za odgovor in prijazen pozdrav.
 

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

Spoštovani gospod Andrej.
Danes sem zavrnila nadomeščanje, ker sem ta teden že izvajala 25 ur svojega pouka, 1 razredno uro in 1 uro nadomeščanja. Rečeno mi je bilo, da sem lahko obremenjena do 35 ur na teden in da je edina omejitev 7 ur dnevno. Učim pa angleščino in nemščino v programih srednjega strokovnega in srednjega poklicnega izobraževanja ter sem razrednik.
Vljudno vas prosim, če mi lahko posredujete pravilnik, kjer bi našla informacijo, da ne rabim več kot 27 ur tedensko v razred.
Vnaprej se vam najlepše zahvaljujem za odgovor in vas obenem prijazno pozdravljam, Mojca.
 
@lindica

Piše v Predpisi Zakon o organizaciji in financiranju vzgoje in izobraževanja (ZOFVI).

Poglejte člen 121. in 124. člen.

Povzamem še tukaj:
V okviru z zakonom in s kolektivno pogodbo določenega tedenskega polnega delovnega časa je tedenska učna obveznost:
- za učitelje splošnoizobraževalnih in strokovnoteoretičnih predmetov največ 20 ur,
- za učitelja slovenskega jezika največ 19 ur,
- za učitelja madžarskega in italijanskega jezika največ 19 ur,
- za predavatelje višje strokovne šole največ 16 ur,
- za učitelje praktičnega pouka in veščin največ 25 ur,
- za strokovne delavce, ki imajo učno obveznost oziroma sodelujejo pri pouku, največ 30 ur.

Če v okviru z zakonom določene tedenske učne obveznosti ni mogoče organizirati pouka v skladu s predmetnikom, lahko ravnatelj učitelju ali drugemu strokovnemu delavcu določi dodatno tedensko učno obveznost za toliko ur, kot je določeno za posamezni predmet v oddelku, vendar ne več kot za pet ur, oziroma določi zmanjšanje tedenske učne obveznosti, vendar ne več kot za tri ure.

Prvič slišim, da je lahko obveza do 35 pedagoških ur. Naj vam povejo, kje to piše. Sam nikoli niti nisem imel te izkušnje, tudi na naši šoli je to jasno.

Če ste članica SVIZ-a preglagam njihovo brezplačno pravno pomoč za člane.
 

Za odgovor se prijavite ali registrirajte.

Če želite odgovoriti na temo, morate biti član foruma.

Ustvari račun

Ustvarite račun v naši skupnosti. Brezplačno!

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

Pregled po e-pošti: Naročite se!

Zadnji prispevki

Nazaj
Na vrhu