Nadomeščanje se lahko šteje kot nastopi?

Trenutno berete:
Nadomeščanje se lahko šteje kot nastopi?

Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.
Pridružen
3. mar 2014
Prispevki
24
Področje
  1. Osnovna šola
pozdravljeni,

ker v torek nadomescam svojo mentorico kar 6 solskih ur, me zanima, ce se mi lahko ti nastopi stejejo med tistih 30 nastopov,ki jih moram opraviti v casu pripravnistva?

hvala vam za odgovor in uzivajte v prostem ponedeljku ;))
 

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

Mentorica more biti prisotna med nastopom, da se šteje v tiste nastope. Jaz sem nadomeščala en mesec sodelavko in jih nisem štela v te nastope. Sem jih zabeležila v dnevniku.
 
Pa to je neumnost, da se ne šteje. Prav tako se moraš pripraviti na uro. Kaj pa tisti, ki so zaposleni in v okviru tega potem opravijo strokovni izpit?
 
Če ti mentorica dovoli, zakaj pa ne. Saj tega nihče ne preverja. Ona mora na koncu samo napisati poročilo, da si opravila vse obveznosti.
Še 5 nastopov pred ravnateljem nekateri samo podpišejo.
 
Če ti mentorica dovoli, zakaj pa ne. Saj tega nihče ne preverja. Ona mora na koncu samo napisati poročilo, da si opravila vse obveznosti.
Še 5 nastopov pred ravnateljem nekateri samo podpišejo.
To je res, da se v praksi marsikaj dogaja, ni pa po pravilnikih, katere bi se seveda naj upoštevalo.
 
to že, samo se mi pa ne zdi prav, da se tudi taki nastopi ne smejo šteti. mislim, zakaj že? saj se ravno tako moraš pripraviti na uro in gre to ogromno enega časa ...
 
@Mladi učitelj
To je tako kot z volonterskim pripravništvom ... Ne zdi se mi prav, da ti kot pripravnik ne dobiš čisto nič plačano. Navsezadnje delaš več kot redno zaposleni učitelji. Ne vem, kdo si je izmislil tako izkoriščanje. Jaz vem, da nisem pripravljen v šoli delati zastonj ...
 
To je tako kot z volonterskim pripravništvom ... Ne zdi se mi prav, da ti kot pripravnik ne dobiš čisto nič plačano.
To se razume, ampak nima veze z nadomeščanjem. Seveda se strinjam, da bi tudi nadomeščanje moralo biti plačano. Tudi zaposlenim bi se nadomeščanja morala plačevati, pa se ne, ampak raje šteje ure v nek doprinos in druge neumnosti. Kot sem tukaj na foumu že omenil, to so zadeve, katerim se je potrebno upreti, vendar primanjkuje kritične mase z ustreznimi argumenti.
 
Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.

Podobne teme

  • Članek
Mladi imajo še danes možnost nabiranja informacij o nadaljnjem šolanju. Za lažjo odločitev so na...
Odgovori
0
Ogledi
67
  • Članek
Po še nerešenem zapletu ob glasovanju o dopolnilu k zakonu o izvrševanju proračuna bo DZ...
Odgovori
0
Ogledi
236
  • Članek
Vabljeni na srečanje iz serije spletnih dogodkov »Vključi (v)se v Erasmus+. Dogodek bo posvečen...
Odgovori
0
Ogledi
262
  • Članek
Priročnik o duševnem zdravju, ki ga učitelji te dni razdelujejo učenkam in učencem devetega...
Odgovori
0
Ogledi
298
  • Članek
Letošnji svetovni dan učiteljev, 5. oktober, je posvečen vprašanju pomanjkanja ustrezno...
Odgovori
0
Ogledi
543
  • Članek
Vsi, ki bi želeli pomagati prizadetim v poplavah, lahko odslej pomoč ponudijo s posebno...
Odgovori
0
Ogledi
438
  • Članek
V ujmah so bili močno poškodovani tudi nekateri vrtci in šole. Na ministrstvu za izobraževanje...
Odgovori
0
Ogledi
399

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

Pregled po e-pošti: Naročite se!

Zadnji prispevki

Nazaj
Na vrhu