Nadomeščanje brez strokovnega izpita

Trenutno berete:
Nadomeščanje brez strokovnega izpita

Pridružen
9. sep 2014
Prispevki
14
Naziv
študent
Področje
  1. Vrtec
Pozdravljeni, ne vem ce pisem v pravo temo ampak upam da dobim koristeb odgovor.
In sicer zaposlena sem v vrtcu nadomescam odsotno delavko (sem brez strokovnega) ki je na bolniski. Danes sem izvedela, da mi pogodba velja samo tri mesece ker niso dali ven razpisa. Po treh mesecih morajo dat ven razPis in me zanima če se na razPis prijavi kdo s strokovnim ga morajo vzeti ali lahko samo meni še naprej podaljšajo. Na strokovni izpit pa se bom prijavila v trm mesecu takoj ko opravim nastope.
 

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

Zdravo!

Če se na razpis prijavi nekdo s strokovnim izpitom, ga po zakonu morajo zaposliti (razen, če imaš veze). Mene so tako vrgli iz službe, ker je bila podobna situacija kot pri tebi. Mene so oni poslali na strokovni izpit, potem so pa razpis ven dali prej in se je, seveda, prijavilo veliko kandidatov, ki so ustrezali vsem pogojem in sem mogla, meni nič tebi nič, zapustiti delovno mesto.
 
Ne vem kako lahko eni sploh dobite službo brez strokovnega... mene so povsod zavrnili, ko še nisem imela strokovnega, zdaj pa dobivam negativne odgovore, ker nimam dovolj delovnih izkušenj, ali pa sem preprosto predaleč... tako da mi res ni jasno kako sploh kdo dela brez strokovnega izpita, ker ga zakon zahteva!
 
Počasi mi bo tega dovolj... bom lepo začela pošiljat inšpekcijo na vsako šolo, da vidim, če so res zaposlili nekoga, ki bolj ustreza razpisanim pogojem...
 
Saj jaz tudi zdaj, ko imam strokovca in ogromno izkušenj same zavrnitve dobivam, ali pa mi sploh ne odgovorijo.
 
Če se izkažeš med delovno prakso in vedo da si zanesljiv, priden in delaven zakaj pa te nebi vzeli? Ko pa dajo razpis in pa ljudje ustrezajo pogojem potem ga vzamejo pa vidiji da iz njega ni vse skupaj nič?!
Kako pa vi s strokovnih sploh lahko tako govorite, tudi vi ste enkrat morali nekako prit do njega vrjetno? In danes če te nikjer ne vzamejo potem tudi strokovnega ne moreš nikakor opraviti.
 
Zakaj ti velja pogodba samo tri mesece? Če nadomeščaš začasno odstotnega delavca, zavodu ni treba dati ven razpisa, piše to v zakonu, preverjeno ;) Poleg tega pa, jaz poznam veliko vzgojiteljic, ki nimajo strokovca, pa delajo v vrtcu že nekaj let oz. se po nekaj letih šele odločijo, da ga bodo šle delati ... Kako je to mogoče, ne vem.
 
Pri zaposlitvah brez strokovnega izpita je tudi možno malo stvar zmanipulirati. Obstaja mala sivina, ki omogoča, da se kandidata zaposli, če nima strokovnega izpita, ampak samo do tistega dne, ko naj bi opravljal strokovni izpit - taka zaposlitev pa ne sme biti daljša kot tri mesece. Lahko pa se zavod odloči in te za tri mesece zaposli brez razpisa - vendar je to prvič zelo lahko izvedljivo, drugič pa ne, ker bi ti v teoriji morali dati drugo sistemizirano delovno mesto. V praksi, če se vodstvo odloči je opravljen izpit = pogoji za pristop k izpitu.
 
Pozdravljeni, ne vem ce pisem v pravo temo ampak upam da dobim koristeb odgovor.
In sicer zaposlena sem v vrtcu nadomescam odsotno delavko (sem brez strokovnega) ki je na bolniski. Danes sem izvedela, da mi pogodba velja samo tri mesece ker niso dali ven razpisa. Po treh mesecih morajo dat ven razPis in me zanima če se na razPis prijavi kdo s strokovnim ga morajo vzeti ali lahko samo meni še naprej podaljšajo. Na strokovni izpit pa se bom prijavila v trm mesecu takoj ko opravim nastope.


Kako pa je mogoče, da delaš v vrtcu, če nimaš še strokovnega izpita? Sej še dobro ne :), samo mi ni jasno, ker ravnatelji govorijo, da nas brez strokovnega izpita ne smejo zaposliti. Smem vprašati v katerem vrtcu si zaposlena?
 
Kako pa je mogoče, da delaš v vrtcu, če nimaš še strokovnega izpita? Sej še dobro ne :), samo mi ni jasno, ker ravnatelji govorijo, da nas brez strokovnega izpita ne smejo zaposliti. Smem vprašati v katerem vrtcu si zaposlena?
Za tri mesece lahok ob izrednih okoliščinah zaposlijo kar želijo, samo, da je v budgetu denar, saj ga v tem primeru vrtec/šola/zavod plača iz lastnega budgeta.
 
Če se izkažeš med delovno prakso in vedo da si zanesljiv, priden in delaven zakaj pa te nebi vzeli? Ko pa dajo razpis in pa ljudje ustrezajo pogojem potem ga vzamejo pa vidiji da iz njega ni vse skupaj nič?!
Kako pa vi s strokovnih sploh lahko tako govorite, tudi vi ste enkrat morali nekako prit do njega vrjetno? In danes če te nikjer ne vzamejo potem tudi strokovnega ne moreš nikakor opraviti.

Prvič, eni smo opravljali volontersko pripravništvo in smo se tudi izkazali, ampak je žal na šoli dovolj učiteljev, oz. premalo ur, da bi nekoga še zraven zaposlili.
Drugič, ko dajo razpis morajo zaposliti nekoga, ki ustreza vsem pogojem, ki jih zahteva zakon. Obstaja preizkusna doba in če se oseba v tem času ne izkaže, se pač išče novega kandidata, ponovno takega, ki ustreza pogojem.
Tretjič, če ne morete priti do pripravništev, da bi opravili strokovnega, se je potrebno povezat in opozorit na krivice. Ali naj grem jaz namesto tebe s transparenti pred parlament?
 
tako kot je nekdo zgoraj ze napisal do tri mesece ni potrebno dajati ven razpisa, drugace pa tudi brez kakrsnih koli vez sem pac bila na pravem mestu ob pravem casu danes je dobit sluzbo loterija, in na strokovni se pa prijavim cez kaksnih 10 dni ker bom imela takrat opravljene vse
nastope
 
tako kot je nekdo zgoraj ze napisal do tri mesece ni potrebno dajati ven razpisa, drugace pa tudi brez kakrsnih koli vez sem pac bila na pravem mestu ob pravem casu danes je dobit sluzbo loterija, in na strokovni se pa prijavim cez kaksnih 10 dni ker bom imela takrat opravljene vse
nastope
Ali drugače povedano: nekomu si lezla v rit, da je zaposlil tebe in ne nekoga, ki ima (za razliko od tebe) strokovni izpit.
 
Ja, ampak kaj pomeni biti "ob pravem času na pravem mestu"? Teh floskul in stavkov ne razumem, kaj pomenijo.
 
Ali drugače povedano: nekomu si lezla v rit, da je zaposlil tebe in ne nekoga, ki ima (za razliko od tebe) strokovni izpit.
Kot so že pred mano napisali: zakon pač dovoljuje, da se za nadomeščanje do 3 mesecev zaposli tudi nekoga brez strokovnega izpita. In res ne razumem, zakaj se tako razburjate. Če bi bili vi v taki situaciji, kaj bi naredili? Rekli ravnatelju naj raje zaposli nekoga ki ima strokovni izpit? Ne bi rekla :) Pa tudi ta obtožba, da je nekomu lezla v rit za to službo se mi zdi skrajno neprimerna. Ti je že sama povedala, da je bila pač ob pravem času na pravem mestu. Sama jo popolnoma razumem, ker se je meni zgodilo isto. Brez kakršnih koli vez in brez strokovnega izpita sem nadomeščala učiteljico podaljšanega bivanja, tako da ja...je mogoče.
 
Kot so že pred mano napisali: zakon pač dovoljuje, da se za nadomeščanje do 3 mesecev zaposli tudi nekoga brez strokovnega izpita. In res ne razumem, zakaj se tako razburjate. Če bi bili vi v taki situaciji, kaj bi naredili? Rekli ravnatelju naj raje zaposli nekoga ki ima strokovni izpit? Ne bi rekla :) Pa tudi ta obtožba, da je nekomu lezla v rit za to službo se mi zdi skrajno neprimerna. Ti je že sama povedala, da je bila pač ob pravem času na pravem mestu. Sama jo popolnoma razumem, ker se je meni zgodilo isto. Brez kakršnih koli vez in brez strokovnega izpita sem nadomeščala učiteljico podaljšanega bivanja, tako da ja...je mogoče.

aha, vidim, da je več takih, ki znate lezit v rit...
 
@tyasa8,
smo pa tudi taki, ki ne znamo "lesti v rit". Jaz ne vem, kako se to počne, niti ne počnem tega. Raje povej: "poznala sem ravnateljico / ravnatelja" in zato so me zaposlili v šoli, pa bom bolje prenesel kot "ob pravem času na pravem mestu". Se mi zdi, da se s tem stavkom samo lepše pove za poznanstvo in itak bolj sliši.

Na živce mi gre predvsem to, ko pa vprašaš sošolce, kako so prišli do zaposlitve, pa vedno rečejo ta stavek. A ni zanimivo, da nekateri niso nikoli na pravem mestu?
 
Spoštovani uporabniki, dajmo se prosim držati teme. Razumem obe strani, tudi mene marsikaj "podžge", ampak tako ne bomo daleč prišli.

Dejstvo je, da niso vsi ravnatelji enaki in včasih se komu sigurno nasmehne sreča. Saj s tem ni nič narobe in naj ne bo narobe, če se sreča ne nasmehne vam. Nekoč se vam bo.

Hvala.
 
Zakaj bi rekla da sem poznala nekoga če ga nisem? Moj primer je bil tak, da je sošolka ki je diplomirala par mesecev pred mano pošiljala prošnje na vse okoliške OŠ. Potem je šla opravljat volontersko pripravništvo in se nato na isti šoli zaposlila. Ko je že bila zaposlena je dobila klic od ravnateljice ene izmed OŠ na katero je poslala prošnjo in ker zanjo to nadomeščanje ni prišlo v poštev jo je ravnateljica sama vprašala če pozna koga primernega. In tako sem jaz dobila službo. Sošolka je edina veza ki sem jo imela. In ravno zato, jaz temu pravim sreča. Če pa vi pravite temu lesti v rit, tudi prav :)
 
Ne vem kako lahko eni sploh dobite službo brez strokovnega... mene so povsod zavrnili, ko še nisem imela strokovnega, zdaj pa dobivam negativne odgovore, ker nimam dovolj delovnih izkušenj, ali pa sem preprosto predaleč... tako da mi res ni jasno kako sploh kdo dela brez strokovnega izpita, ker ga zakon zahteva!


Piksi, za nadomeščanje ni nujni pogoj strokovni izpit! ;)
 

Za odgovor se prijavite ali registrirajte.

Če želite odgovoriti na temo, morate biti član foruma.

Ustvari račun

Ustvarite račun v naši skupnosti. Brezplačno!

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Podobne teme

  • Članek
Ministrstvo za delo, družino, socialne zadeve in enake možnosti je na podlagi Zakona o...
Odgovori
0
Ogledi
93
  • Članek
Ministrstvo za delo, družino, socialne zadeve in enake možnosti, Ministrstvo za notranje zadeve...
Odgovori
0
Ogledi
108
  • Članek
Ministrstvo za zdravje, Ministrstvo za vzgojo in izobraževanje, Nacionalni inštitut za javno...
Odgovori
0
Ogledi
129
  • Članek
Vladni predlog odprave plačnih nesorazmerij in hkratne prevedbe na novo plačno lestvico je med...
Odgovori
0
Ogledi
537
  • Vprašanje
Pozdravljeni, kot študentka, ki namerava v študijskem letu 2023/2024 končati s študijem 2...
Odgovori
1
Ogledi
1.365
  • Članek
Učitelji so na nogah. Tik pred začetkom šolskega leta so jim s šolskega ministrstva poslali...
Odgovori
0
Ogledi
915
  • Članek
Ministrstvo za delo, družino, socialne zadeve in enake možnosti, Ministrstvo za notranje zadeve...
Odgovori
0
Ogledi
319

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

Pregled po e-pošti: Naročite se!

Zadnji prispevki

Nazaj
Na vrhu