Nadomeščanje brez strokovnega izpita

Trenutno berete:
Nadomeščanje brez strokovnega izpita

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

Pa saj to je ravno narobe, @ksihta . Če ti ne omogočijo pogojev za opravljanje strokovnega izpita, zakaj ga potem vedno zahtevajo? Tako ne bomo nikoli prišli zraven, če bo na tem ostalo, da bo klinčevi strokovec pogoj za zaposlitev. Seveda je prav in logično, da se mora narediti strokovni izpit, ampak naj mi sistem ponudi možnost pridobiti kriterije za strokovca ... V tem je hec, tega pa ne bo nihče spreminjal, ker jim tako odgovarja ... Mi smo pa tudi neumni, ker se ne upremo takemu sistemu.
 
@Inesitka30 res lepo prosim za člen, kjer to piše. Čisto zares. (Da se lahko ravnatelj odloči, če je nadomeščanje porodniške, ki ne traja 3 mesece, da vzame kandidata brez strokovnega, če se je prijavil tudi nekdo s strokovnim).

@lebdim in zakaj se ne uprete? Zakaj? Ker vsi čakajo, da bo to namesto njih, opravil nekdo drug, oni bodo pa samo lajkali in delili objave, pisali komentarje ... Ker jim mamica kuha, ati vozi avto na servis, oni živijo v svoji otroški sobi in igrajo majnkreft,... (To NE leti na tebe osebno! - To je včasih treba prav v vsakem postu razčiščevati).
 
@Inesitka30 res lepo prosim za člen, kjer to piše. Čisto zares. (Da se lahko ravnatelj odloči, če je nadomeščanje porodniške, ki ne traja 3 mesece, da vzame kandidata brez strokovnega, če se je prijavil tudi nekdo s strokovnim).

@lebdim in zakaj se ne uprete? Zakaj? Ker vsi čakajo, da bo to namesto njih, opravil nekdo drug, oni bodo pa samo lajkali in delili objave, pisali komentarje ... Ker jim mamica kuha, ati vozi avto na servis, oni živijo v svoji otroški sobi in igrajo majnkreft,... (To NE leti na tebe osebno! - To je včasih treba prav v vsakem postu razčiščevati).

Sori člena pa res ne poznam.. js sm tko slišala samo ;)
 
oziroma vem, da je mladi učitelj objavil zakon že enkrat v drugi temi pogovora.
@ksihta Tole je zapisal @Mladi učitelj Če nekdo dobi službo brez strokovnega izpita, je to stvar ravnatelja. Kot sem že omenil ravno za nadomeščanje porodniške to ni pogoj in noben v tem primeru ne izkorišča sistema, sistem takšen pač je. Da bi nekdo moral imeti slabo vest zaradi tega, ker je dobil službo brez ustreznih pogojev, se mi zdi nesmiselno.
 
Ja ja, razumem. Ko gre za 3 mesece. Nadomeščanje porodne je pa nekaj drugega. Seveda da ravnatelj lahko vzame, ampak je v prekršku. Druga stvar je "iskanje lukenj", tudi to mi je znano. Zanimalo me je le, kje je to zapisano, da se lahko za nadomeščanje porodniške vzame nekoga brez strokovnega, čeprav so se prijavili tudi kandidati s strokovnim. Ni bilo govora o sleparjenju in podaljševanju za 3 mesece, ampak uporabnica je pisala o porodni.
Hecno kako nekdo pričakuje od države oh in ah razpis, a po šolah se še vedno dela po kmečko, po vezah, po debeli denarnici in po razširjenih nogah.
A so kakšna prosta delovna mesta za notranjega nenapovedanega šolskega inšpektorja? :) S kaznimi od 10.000€ naprej za fizično osebo in od 30.000€ naprej za šolo? Ker je to očitno pri nas zelo potrebno. :) Malo za hec - malo pa tudi zares.
 

Za odgovor se prijavite ali registrirajte.

Če želite odgovoriti na temo, morate biti član foruma.

Ustvari račun

Ustvarite račun v naši skupnosti. Brezplačno!

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Podobne teme

  • Članek
Ministrstvo za delo, družino, socialne zadeve in enake možnosti je na podlagi Zakona o...
Odgovori
0
Ogledi
108
  • Članek
Ministrstvo za delo, družino, socialne zadeve in enake možnosti, Ministrstvo za notranje zadeve...
Odgovori
0
Ogledi
120
  • Članek
Ministrstvo za zdravje, Ministrstvo za vzgojo in izobraževanje, Nacionalni inštitut za javno...
Odgovori
0
Ogledi
136
  • Članek
Vladni predlog odprave plačnih nesorazmerij in hkratne prevedbe na novo plačno lestvico je med...
Odgovori
0
Ogledi
578
  • Vprašanje
Pozdravljeni, kot študentka, ki namerava v študijskem letu 2023/2024 končati s študijem 2...
Odgovori
1
Ogledi
1.418
  • Članek
Učitelji so na nogah. Tik pred začetkom šolskega leta so jim s šolskega ministrstva poslali...
Odgovori
0
Ogledi
965
  • Članek
Ministrstvo za delo, družino, socialne zadeve in enake možnosti, Ministrstvo za notranje zadeve...
Odgovori
0
Ogledi
352

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

Pregled po e-pošti: Naročite se!

Zadnji prispevki

Nazaj
Na vrhu