Info Na katere načine lahko pridobim ure za opravljanje strokovnega izpita?

Trenutno berete:
Info Na katere načine lahko pridobim ure za opravljanje strokovnega izpita?

Andrej

Osebje foruma
Moderator
Pridružen
6. jul 2017
Prispevki
494
Naziv
profesor
Nazadnje urejeno:
Spoštovani uporabniki foruma!

Opažamo, da je veliko vprašanj v zvezi s pridobitvijo ur o opravljenem vzgojno-izobraževalnem delu v vrtcu oziroma šoli, ki so pogoj za opravljanje strokovnega izpita.
Z odgovorom na to temo nam prosim sporočite, kako ste te ure opravili vi in ta prispevek bomo sproti dopolnjevali. Mislim, da bomo s tem podatkom koristili marsikateremu uporabniku.

Ure opravljenega vzgojno-izobraževalnega delu v vrtcu oziroma šoli lahko pridobite na več načinov:


Katere oblike dela se na upoštevajo za opravljene ure? (vir: MIZŠ)

Ali lahko delovne izkušnje, pridobljene na delovnem mestu spremljevalca ali asistenta otroka s posebnimi potrebami, kandidat uveljavi za strokovni izpit?
Spremljevalec in asistent otroka s PP ni strokovni delavec, zato delovnih izkušenj za pristop k strokovnemu izpitu ni mogoče upoštevati.

Ali lahko kandidat pridobi delovne izkušnje s prostovoljnim delom?
V skladu z Zakonom o prostovoljstvu je prostovoljsko delo tisto delo, ki ga posameznik po svoji svobodni volji in brez pričakovanja plačila ali neposrednih ali posrednih materialnih koristi zase, opravlja v dobro drugih ali v splošno korist. Iz tega izhaja, da kandidat prostovoljno ne more delati v vrtcu ali šoli, da bi pridobival delovne izkušnje za pristop k strokovnemu izpitu, ker bi bila to neposredna korist zanj, kar je v neskladju z zakonom.
 

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

Pozdravljeni,
imam vprašanje glede ur potrebnih za strokovni izpit in bi bila zelo hvaležna, če bi mi odgovorili. Pred leti sem opravljala učno pomoč preko javnih del, pogodbo sem sklenila s Centrom za socialno delo, ki me je nato poslalo v osnovno šolo, kjer sem učno pomoč opravljala. Ali je možno, da bi se mi ure priznale, čeprav nisem imela sklenjene pogodbe s šolo? Hvala za odgovor
 
A je možno pridobiti strokovne ure, če si prostovoljec v kakem društvu, kjer se dela z otroki? Ali pa morda v kriznem centru za mlade, ali morda v varni hiši? Hvala za odg
 

Za odgovor se prijavite ali registrirajte.

Če želite odgovoriti na temo, morate biti član foruma.

Ustvari račun

Ustvarite račun v naši skupnosti. Brezplačno!

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Podobne teme

  • Članek
Mladi imajo še danes možnost nabiranja informacij o nadaljnjem šolanju. Za lažjo odločitev so na...
Odgovori
0
Ogledi
77
  • Članek
Po še nerešenem zapletu ob glasovanju o dopolnilu k zakonu o izvrševanju proračuna bo DZ...
Odgovori
0
Ogledi
269
  • Članek
Vabljeni na srečanje iz serije spletnih dogodkov »Vključi (v)se v Erasmus+. Dogodek bo posvečen...
Odgovori
0
Ogledi
281
  • Članek
Priročnik o duševnem zdravju, ki ga učitelji te dni razdelujejo učenkam in učencem devetega...
Odgovori
0
Ogledi
320
  • Članek
Letošnji svetovni dan učiteljev, 5. oktober, je posvečen vprašanju pomanjkanja ustrezno...
Odgovori
0
Ogledi
581
  • Članek
Vsi, ki bi želeli pomagati prizadetim v poplavah, lahko odslej pomoč ponudijo s posebno...
Odgovori
0
Ogledi
466
  • Članek
V ujmah so bili močno poškodovani tudi nekateri vrtci in šole. Na ministrstvu za izobraževanje...
Odgovori
0
Ogledi
442

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

Pregled po e-pošti: Naročite se!

Zadnji prispevki

Nazaj
Na vrhu