SIO Mreža znanja 2021: Moji podatki, moja stvar!

  • Ustvarjalec teme SIO
  • Začetni datum
  • Odgovori 0
  • Ogledi 549

Trenutno berete:
SIO Mreža znanja 2021: Moji podatki, moja stvar!

Mreža znanja se bo letos zaključila 30. novembra s prav posebnim dogodkom. Ob 13. uri se bo na ta dan začel seminar o varstvu osebnih podatkov najstnikov, ki ga Arnes organizira v sodelovanju z Informacijskim pooblaščencem.

Saj nimam kaj skrivati, kar naj imajo moje podatke


Na seminarju, ki bo izveden pod okriljem EU projekta iDECIDE, vam bodo strokovnjaki Informacijskega pooblaščenca pojasnili, zakaj je varovanje zasebnosti sploh pomembno in kakšna tveganja sodobno življenje prinaša za zasebnost. Predstavili vam bodo pravice, ki jih v zvezi z njihovimi osebnimi podatki uživajo mladostniki in kako lahko te pravice izkoristijo, osvetlili bodo vprašanje varovanja osebnih podatkov na spletu in nevarnosti, ki tam pretijo na mlade, izpostavili pa bodo tudi nekatere vidike varstva osebnih podatkov v času pandemije COVID-19.

Predstavili bodo tudi priročnik za najstnike in srednješolce z naslovom Moji podatki, moja stvar, sledila pa bo možnost razprave in razreševanja aktualnih vprašanj, vezanih na temo seminarja.

Na seminarju bodo sodelovali dr. Jelena Burnik, mag. Andrej Tomšič, Alenka Jerše, mag. Urban Brulc, Neja Domnik in Matej Sironič. Podrobnejši opis seminarja najdete na spletišču Mreže znanja. V kolikor bodo razmere dopuščale, bo seminar izveden v živo.

Prijave na konferenco Mreža znanja so že odprte. Udeležba je tudi letos brezplačna. Na spletišču Mreže znanja najdete tudi program konference.

Nadaljuj z branjem...
- - -
Vir za forum: Slovensko izobraževalno omrežje (SIO), sio.si

Pustite komentar z odgovorom na to temo spodaj.
 

Za odgovor se prijavite ali registrirajte.

Če želite odgovoriti na temo, morate biti član foruma.

Ustvari račun

Ustvarite račun v naši skupnosti. Brezplačno!

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Podobne teme

  • Članek
Arnesova jesenska konferenca Mreža znanja 2024, ki je potekala med 14. in 16. novembrom 2023, je...
Odgovori
0
Ogledi
129
  • Članek
Arnesova konferenca Mreža znanja, ki je letos potekala od 14. do 16. novembra, je zajela...
Odgovori
0
Ogledi
192
  • Članek
Evropski komisar Thierry Breton je septembra 2023 razkril obširne načrte, s katerimi namerava...
Odgovori
0
Ogledi
129
  • Članek
Na spletnem podportalu E-demokracija je v rubriki Ministrstva za kmetijstvo, gozdarstvo in...
Odgovori
0
Ogledi
74
  • Članek
Na spletnem podportalu E-demokracija je v rubriki Ministrstva za kmetijstvo, gozdarstvo in...
Odgovori
0
Ogledi
61
  • Članek
Na spletišču Ministrstva za visoko šolstvo, znanost in inovacije je v rubriki Javne objave z dne...
Odgovori
0
Ogledi
133
  • Članek
Pedagoški inštitut (PeI) je v letu 2023 predstavil rezultate treh mednarodnih raziskav znanja...
Odgovori
0
Ogledi
199

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

Pregled po e-pošti: Naročite se!

Zadnji prispevki

Nazaj
Na vrhu