Moj poklic vzgojiteljica predšolskih otrok

Trenutno berete:
Moj poklic vzgojiteljica predšolskih otrok

Pridružen
11. feb 2017
Prispevki
13
Zavod
Vrtec
Področje
  1. Vrtec
Ne morem si kaj. Ampak šokirana sem nad Zavodom za zaposlovanje, še bolj nad njihovimi vrlimi svetovalkami. Ker mi je potekla pogodba ne določen čas in, ker mi v času brezposelnosti pripada pravica do denarnega nadomestila (od nečesa je treba živet) in, ker mi s tem poteče osnovno zdravstveno zavarovanje, sem se tako, kot večina državljanov, ki se jim to zgodi prijavila na ZRSZ. Prvi dan..po čakanju dveh ur in pol pridem na vrsto za vpis. Ker sem med tem, ko sem bila zadnjič na Zavodu zamenjala poklic, sem s seboj prinesla novo spričevalo in vse, kar je pač potrebno. Pa me gospa vpiše in naroči za termin pri svetovalki, čez dva dni. No, pa pojdimo...k svetovalki, ki me sicer prijazno sprejme, začne se pogov in me že kar v štartu preseneti...O midve sva pa vzgojiteljica predšolskih otrok, torej ste 6 stopnja izobrazbe. Pa ji povem, da sem V. stopnja in je gospa, ki me je vpisala očitno narobe PREPISALA iz spričevala. In potem se začne...vzgojiteljica ne more biti negdo s V. stopnjo. Pa ji povem, da ja, da je na papirju to moj poklic, v praksi pa sem pomočnica vzgojiteljice. Da imajo vzgojiteljice uradni naziv diplomirana vzgojiteljica..pa me debelo pogleda..In velecenjena gospa je v isti sami povedala, da sem lahko s V. stopnjo samo spremljevalka oziroma varuh in mi to isto napiše v zaposlitveni načrt. In še tole mi je znala povedati, da mora imeti tudi pomočnica najmanj 6. stopnjo izobrazbe. Skoraj me je kap, le zakaj nisem vzela s seboj spričevala (ker sem pač mislila, da je to bilo vnešeno v prvem dnevu), zakaj se nisem opremila z vsemi podatki v pisni obliki. Bila sem spremljevalka, bila sem varuh, preko javnih del sem opravljala učno pomoč...vse zgolj s 5. stopnjo izobrazbe, ki ni bila pedagoška, torej, hotela sem ji povedati, da za to ne rabiš nujno takšnega poklica, ki ga imamv tem trenutku ampak ne..ona je še kar trdila svoje. Ker imam to srečo, da me v kratkem čaka strokovni izpit in bom, ko ga naredim dobila zaposlitev mi je dejansko vseeno kaj mi je napisala v tisti načrt, ni pa mi vseeno za vse, ki boste kadarkoli naleteli na nepoučene svetovalke. Mogla sem se izpihati. Samo v vednost kako zelo nepoučeni so svetovalci, ki nam na ZRSR ''svetujejo''.
 

Za odgovor se prijavite ali registrirajte.

Če želite odgovoriti na temo, morate biti član foruma.

Ustvari račun

Ustvarite račun v naši skupnosti. Brezplačno!

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Podobne teme

Vprašanje??? Trenutno delam kot učiteljica v OPB, ampak strokovnega pa moram narediti kot...
Odgovori
2
Ogledi
449

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

Pregled po e-pošti: Naročite se!

Zadnji prispevki

Nazaj
Na vrhu