MIHELIČ KOLONIČ - izpraševalka (zakonodaja, izpitna vprašanja)

Trenutno berete:
MIHELIČ KOLONIČ - izpraševalka (zakonodaja, izpitna vprašanja)

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

1. Pravice in dolznosti otrok v glasbeni soli.
2. Financiranje javnih glasbenih sol.
3. Cilji vzgoje in izobrazevanja v glasbeni soli.
 
Spraševalka je zelooo prijazna in topla, nasmejana oseba.

1. Organizacija šole (svet šole, ravnatelj, strokovni organi, ...)
2. Preverjanje in ocenjevanje v gš
3. Pouk v gš (individualno, skupinsko, ... tu še ni bilo dovolj, ampak se res ne spomnim, kaj me je še naprej spraševala...).

Srečno ;)
 
Moja izpitna vprašanja. :)

1.) Financiranje zasebnih glasbenih šol
2.) Programi v GŠ
3.) Predmetnik v programu Glasba
4.) Učna obveza učitelja

Zelo prijetna izpraševalka, nasmejana, topla in prijazna. S svojim prijetnim glasom te zelo pomiri. Uspešno pripravo vsem.
 
  1. Imenovanje ravnatelja in naloge ravnatelja
  2. Vzgojno delovanje šole
  3. Vpis v 1. razred

Izjemno prijazna izpraševalka.
 
Najprej bi rada samo povedala, da se nič ne bat, res ni tako težko kot si pred izpitom predstavljamo... Če je potrebno, izpraševalci pomagajo in te usmerijo :)
Izpraševalka je bila zelo prijazna in ni nič komplicirala... Dobila sem sledeča vprašanja:
  1. Šolski okoliš (vse, kar piše v Zakonu o osnovni šoli, še posebno pa prepis v drugo šola in kako je potem s šolskim okolišem)
  2. Šolanje na domu (prav tako vse lepo zapisano v Zakonu)
  3. Šolski koledar (našteti sestavine, kdo ga ureja/sestavlja)
Pa veliko sreče na izpitu! :)
 
1. Plesni program v glasbeni šoli - razdelitev po stopnjah, kako se prehaja iz pripravnice v 1.r., iz nižje na višjo stopnjo, koliko let trajajo programi (To me je spraševala, ker učim balet.)
2. Ocenjevanje plesa. (pogoji za napredovanje, ocenjevalna obdobja... poveš pač vse, kar se spomniš.)
3. Naštej šolske organe.
4. Pristojnosti ravnatelja. (Naštela sem jih kakšnih 7, 8, potem me je prekinila.)
Izpraševalka je zelo prijazna in ne zahteva vseh podrobnosti.
 
javno financiranje glasbenih šol
obvezni in nadstandardni programi
ocenjevanje znanja
 
1. Postopek usmerjanja otrok s PP
2. Odločba, strokovno mnenje, preverjanje pogojev, IP (kdaj, kdo, komu se pošlje, rok za pritožbe)
3. Ocenjevanje otrok s PP (sem naštela par različnih stvari, kar sem se spomnila, glavno je pa bilo, da so še vedno ocenjeni v skladu z zakonom o OŠ in pravilnikom o ocenjevanju)

Čisto prijetna, ker pa nisem imela velikih težav, mi ni preveč pomagala. Usmerila me je samo recimo z vprašajem, komu vse se mora poslat strokovno mnenje. Moje področje pa je DSP.
 
Svetovalna delavka

Vprašanja:
  1. Učna pomoč in dodatna strokovna pomoč (razlika)
  2. Pravice in dolžnosti učencev v osnovni šoli (našteti)
  3. Svet šole (sestava in pristojnosti)
 
Vprašanja:
- Napredovanje učenca iz razreda v razred. Popravni izpiti.
- Ustanovitev javne in zasebne šole.
- Avtonomija šolskega prostora.
 
1. Vse o šolanju na domu (tudi podrobnosti, npr. katere izpite opravljajo učenci posamezne triade).
2. Vse o napredovanju in ponavljanju - za vse triade.
3. Naštej vrste spričeval in kaj vsebujejo.

Moje področje: osnovna šola, razredni pouk.
Izpraševalka je zelo prijazna, če vidi, da znaš, hitro zaključi.
 
1. Avtonomija šolskega prostora.
2. Vse o NPZ.
3. Vse o šolskem koledarju.

Področje: OŠ -RP
Srečno.
 
OŠ (predmetna učiteljica)

1. Vzgojni opomin (kdo ga izda, kaj to je, kdaj se izda, vloga razrednika).
2. Učbeniški sklad (kaj to je, skrbnik, katere učbenike lahko uporabljamo, kdo izbere učbenik za uporabo, kdo potrjuje učb.).
3. Pravice in dolžnosti učencev (obiskovanje pouka, opravljanje obveznosti, statusi, učenci z učnimi težavami).

Vse bolj kot pogovor, dopolnjevanje ena druge, zelo sproščeno in zares prijetna izpraševalka.
 
27. 9. 2021 učiteljica gš

- mene je želela vprašat kriterije za ustanovitev gš (torej pouk 5 ork.instrumentov, nauk itd.), ampak je nekaj čudno glede programov spraševala. V smislu, kaj vsebuje program v gš in sem ji začela razlagat splošni in posebni del, kar ni bilo prav, nato sem naštevala programe, tudi ni bilo prav. .. Ne vem, ni bilo smiselno, zdelo se mi je, kot da ne ve, kaj točno sprašuje. Sem se izvila potem ven, ampak me je konkretno zmedla.
- svet šole, njegove pristojnosti

Sicer prijazna, ampak ni ravno najbolj pomagala.
 
27. 9. 2021 učiteljica gš

- mene je želela vprašat kriterije za ustanovitev gš (torej pouk 5 ork.instrumentov, nauk itd.), ampak je nekaj čudno glede programov spraševala. V smislu, kaj vsebuje program v gš in sem ji začela razlagat splošni in posebni del, kar ni bilo prav, nato sem naštevala programe, tudi ni bilo prav. .. Ne vem, ni bilo smiselno, zdelo se mi je, kot da ne ve, kaj točno sprašuje. Sem se izvila potem ven, ampak me je konkretno zmedla.
- svet šole, njegove pristojnosti

Sicer prijazna, ampak ni ravno najbolj pomagala.
Aja, pa še tedenska obveza glede na program.
 
datum izpita: 25. 4. 2022 (magistrica profesorica glasbene umetnosti)

1. Preverjanje in ocenjevanje v glasbeni šoli
2. Pristojnosti in naloge ravnatelja
3. Pravice in dolžnosti učencev

Izpraševalka je bila zelo prijetna in nasmejana ves čas :)
 
Mihelič Kolonič:
1. Konvencija o otrokovih pravicah (kdo jo sprejme in kdaj)
2. Ocenjevanje in javnost ocenjevanja - kaj pomeni, da je ocenjevanje javno (tu je želela slišat od mene, da poznamo ocenjevalne kriterije)
3. Financiranje in pogoji za ustanovitev glasbene šole

Jst sem kr malo bluzila pri drugem vprašanju, pa je šlo vseeno skozi, res zelo prijazna izpraševalka ;)
 

Za odgovor se prijavite ali registrirajte.

Če želite odgovoriti na temo, morate biti član foruma.

Ustvari račun

Ustvarite račun v naši skupnosti. Brezplačno!

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Podobne teme

Datum izpita: 18. april 2024 Ura izpita: 15.15 Področje v šolstvu: osnovna šola Strokovni...
Odgovori
0
Ogledi
71
  • Zaklenjeno
Datum izpita: 11. jul 2023 Ura izpita: 16.15 Področje v šolstvu: osnovna šola Strokovni...
Odgovori
0
Ogledi
1.052
  • Zaklenjeno
Datum izpita: 29. maj 2023 Ura izpita: 15.30 Področje v šolstvu: osnovna šola Strokovni...
Odgovori
0
Ogledi
833
  • Zaklenjeno
Datum izpita: 25. apr 2023 Ura izpita: 15.15 Področje v šolstvu: osnovna šola Strokovni...
Odgovori
0
Ogledi
884
Za objavo izpitnih vprašanj uporabite pripravljene obrazce - tukaj Novejša vprašanja oz...
Odgovori
0
Ogledi
588
Za objavo izpitnih vprašanj uporabite pripravljene obrazce - tukaj Novejša vprašanja oz...
Odgovori
1
Ogledi
1.284
Za objavo izpitnih vprašanj uporabite pripravljene obrazce - tukaj Novejša vprašanja oz...
Odgovori
0
Ogledi
1.408

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

Pregled po e-pošti: Naročite se!

Zadnji prispevki

Nazaj
Na vrhu