MEGLIČ - izpraševalka (zakonodaja, izpitna vprašanja)

Trenutno berete:
MEGLIČ - izpraševalka (zakonodaja, izpitna vprašanja)

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

Učiteljica RP:

1. Kako se šola predstavi (šolska publikacija - vsebina, objava)
2. Svet staršev
3. Učne skupine
 
Učiteljica DSP:

1. hišni red (kaj vsebuje, kdo ga potrjuje ...);
2. obveščanje staršev o ocenah;
3. dopust.

Gospa je res prijazna, prav tako ne vrta v podrobnosti, če "vidi", da znaš.
 
1. Predmetnik in učni načrt
2. Vpis v šolo
3. Učbeniki

Dejansko tako zastavi vprašanja :) Pri predmetniku sem povedala, da se z njim določijo izbirni predmeti, letno in tedensko število ur posameznih obveznih in izbirnih predmetov, dnevi dejavnosti, ure oddelčne skupnosti. Pri učnem načrtu pa sem rekla, da vsebuje vsebino predmetov, standarde znanj in cilje pouka posameznih predmetov. Pri vpisu v šolo sem povedala, kdaj poteka, kdaj šola izda potrdilo o šolanju, kdaj morajo starši vpisati otroka v šolo, omenila sem tudi šolski okoliš. Je bilo dovolj in gospa je ves čas prikimavala. Pri učbenikih sem povedala, da uporabljamo učbenike, ki so potrjeni, potrdi pa jih Strokovni svet Republike Slovenije za splošno izobraževanje. Je pokimala in vprašala, ali lahko učitelj uporablja tudi nepotrjene, pa sem rekla, da lahko - pač zase, za pripravo na pouk, učenci pa ne morejo imeti nepotrjenih učbenikov. Vprašala me je še, kdo pa pripravi postopke za sprejem učbenikov, pa sem rekla, da minister. In to je bilo čisto dovolj - ni bilo nobenega vrtanja in nič na dolgo in široko.
 
  1. Vpis v šolo (ali lahko vpišemo samo prvošolca ali tudi v višje razrede; ali lahko vpišemo samo na začetku šolskega leti ali tudi vmes?).
  2. Vzgojno delovanje šole, kje je objavljeno, kako poteka?
  3. Pravice in dolžnosti učencev (poudarek na pravicah OPP in statusi).

Prijazna gospa, ki pomaga in usmerja z podvprašanji če se zmedeš. Če vidi da znaš, je hitro dovolj povedanega :)
 
  1. Standardi in normativi. Zakaj je zame, kot učitelja matematike, pomemben ta pravilnik.
  2. Strokovni organi šole (natančneje strokovni aktiv).
  3. Razlika med preverjanjem in ocenjevanjem znanja.

Zelo prijazna gospa, ko sliši bistvo, ne vrta v podrobnosti.
 
Tudi jaz sem opravljala kot učiteljica matematike in sem imela popolnoma identična vprašanja kot spacyq :)

  1. Standardi in normativi (samo normativi, ki so povezani s poukom matematike).
  2. Strokovni organi šole (samo našteti, našteti nekaj nalog strokovnega aktiva).
  3. Preverjanje in ocenjevanje (razlika, kdaj preverjamo, kdaj ocenjujemo).

Zelo hitro mine, je zelo prijazna in s kimanjem ti takoj nakaže, da govoriš tisto, kar jo zanima. Srečno vse, ki vas izpit še čaka :)
 
izpraševalka: Erna Meglič


- normativi in standardi -manjše učne skupine (vse.. koliko učencev, kateri razredi,..)- (za moje področje: matematika in tehnika)
- naloge razrednika
- strokovni organi
 
Pozdravljeni,

včeraj sem uspešno opravila izpit.
Izobrazba: učiteljica angleščine in slovenščine.
Vprašanja:
1. Osnovnošolski program (obvezni, razširjeni, občinski, interni idr.). Več o obveznem in razširjenem.
2. Manjše učne skupine in notranja diferenciacija.
3. Strokovni organi (kateri so, kaj počnejo na kratko, podrobneje razrednik in oddelčni učiteljski zbor).

Izpraševalka je izredno korektna, prijetna za konverzacijo, izkušnja pri njej je več kot pozitivna.
Vse želim veliko poguma, saj veste, da sreča spremlja pogumne in ni razloga za odvečno tremo.
Hvala vsem, ki so že pred menoj delili vprašanja, ker so mi bila res v veliko pomoč.
 
Učiteljica RP

- Manjše učne skupine
- Osnovnošolski program (obvezni, razširjeni)
- Strokovni organi (natančneje strokovni aktivi)
 
izpraševalka: Erna Meglič 02. 03. 2020
Učiteljica RP

1. Strokovni organi sole. Naloge razrednika.
2. Obvezni in razsirjeni program. Za katere ucence se izvaja podaljsano bivanje.
3. Manjse skupine, diferenciacija.
 
Pozdravljeni!
Vprašanja, na katera sem odgovarjala pri gospe Meglič:
1. Strokovni organi
2. Obvezni in razširjeni program
3. Učne skupine

Srečno vsem.
LP, Mateja
 
Moja vpr. vceraj pri g. Meglič:

1. Neobvezni izbirni predmeti? Ali se ocenjujejo?
2. 2. Clen ZOFVI

Srecno, lpm
 
1. Izbirni predmeti
2. Svet šole
3. Kje so zapisana pravila za ocenjevanje, kakšna so za kemijo
 
1. Vzgojno izobraževalni program, sestava (obvezni in razširjeni program)
2. Strokovni organi OŠ in naloge razrednika
3. Svet šole, pristojnosti
Gospa prijetna, če vidi da znaš ne zahteva vseh podrobnosti in je hitro zadovoljna. Srečno
 
Učiteljica glasbe

Vprašanja:
1. Kako v razredu poskrbim za varno in spodbudno učno okolje? (Sploh jo je zanimalo iz vidika učitelja glasbe)
2. Učna/delovna obveza učitelja. (Hotela je slišati samo, da imamo pri učni obvezi 22 ur, pri delovni pa 8 - se pravi 40 ur na teden).
3. Kam je uvrščen pevski zbor, med interesne dejavnosti, krožek ali je to kot pouk? Sem samo povedala, da glede na to, da je sistemiziran je to enako kot pouk npr. slovenščine ali matematike. Tudi plačan si za to enako kot za pouk in je bila zadovoljna.

Res prijetna gospa in ko vidi da znaš je hitro zadovoljna z odgovorom.
Srečno vsem!
 
Zakonodaja (Erna Meglič)
1. Načini ocenjevanja
2. Obveščanje učencev o ocenah
3. Kdo vse lahko uči v posameznih razrednih
 
Pozdravljeni,

moja pvprašanja pri ga. Erni Meglič:
1. Predmetnik in učni načrt (vsebina)
2. Normativi in standardi v povezavi z učnimi skupinami glede na predmet, ki ga poučuješ (Šport, ŠVN, tečaji smučanja, plavanja)
3. Delovna obveza (kaj obsega in kolikšna je), učna obveza za učitelja, ter kje najdeš pravice o dopustu in posebne pravice kot učitelj? (odg: V Zakonu o delovnih razmerjih in v Panožni kolektivni pogodbi).
 
1. Kako se imenuje najpomembnejši dokument šole? LDN. Kaj vse je v njem zapisano?
2. Svet staršev in njegove pristojnosti.
3. Načini ocenjevanja znanja (želela je slišati, da je ustno/pisno in da so ocene opisne/številčne).
 

Za odgovor se prijavite ali registrirajte.

Če želite odgovoriti na temo, morate biti član foruma.

Ustvari račun

Ustvarite račun v naši skupnosti. Brezplačno!

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Podobne teme

  • Zaklenjeno
Datum izpita: 20. jun 2023 Ura izpita: 16.30 Področje v šolstvu: osnovna šola Strokovni...
Odgovori
0
Ogledi
507
Za objavo izpitnih vprašanj uporabite pripravljene obrazce - tukaj Novejša vprašanja oz...
Odgovori
0
Ogledi
587
Za objavo izpitnih vprašanj uporabite pripravljene obrazce - tukaj Novejša vprašanja oz...
Odgovori
1
Ogledi
1.284
Za objavo izpitnih vprašanj uporabite pripravljene obrazce - tukaj Novejša vprašanja oz...
Odgovori
0
Ogledi
1.408
Za objavo izpitnih vprašanj uporabite pripravljene obrazce - tukaj Novejša vprašanja oz...
Odgovori
1
Ogledi
1.025
Za objavo izpitnih vprašanj uporabite pripravljene obrazce - tukaj Novejša vprašanja oz...
Odgovori
3
Ogledi
1.853
Za objavo izpitnih vprašanj uporabite pripravljene obrazce - tukaj Novejša vprašanja oz...
Odgovori
0
Ogledi
1.081

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

Pregled po e-pošti: Naročite se!

Zadnji prispevki

Nazaj
Na vrhu