Mednarodna listina človekovih pravic?

Trenutno berete:
Mednarodna listina človekovih pravic?

Pridružen
9. jul 2015
Prispevki
24
Naziv
prof. fizike in tehnike
Zavod
ŠC Kranj
Področje
  1. Poklicne in strokovne šole
Pozdravljeni, ob pregledu predpisane literature za strokovni izpit sem naletel na ti dve alineji:
  • Mednarodna listina človekovih pravic, Zbirka mednarodnih dokumentov - I.del, ČZ Uradni list RS, Ljubljana 1997,
  • Evropska konvencija o varstvu človekovih pravic in temeljnih svoboščin (Ur.list RS, št. 7/94).
izmed katerih je druga alineja popolnoma razumljiva in sem jo našel tukaj, medtem ko prve izmed alinej sploh ne najdem...

Razumljivo. Podano je leto in nek iskalni niz, ki ga ne najde niti Google in to je to. Sramota našemu ministrstvu, ki ni sposobno sestaviti berljivega in logičnega seznama literature, medtem ko od nas pričakuje nebesa. Mislim, da bi tako ministrstvo mogli kar lepo zapret.

V kolikor v Uradnem listu, ki deluje kot neprečiščeno smetišče zgodovine prava, obkljukam leto 1997 tam pod mednarodnimi pogodbami ne najdem iskalnega niza "Mednarodna listina človekovih pravic" in pregledal sem vse mednarodne PDF dokumente... Poiskusil sem tudi v Pravnem Informacijskem sistemu. Nič...

Se pravi kaj je to Mednarodna listina človekovih pravic in kje jo dobim?
 

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

En nasvet: ne kompliciraj. Tu na tem forumu imaš eno tono zapiskov + vse pravice so obdelane v ustavi, pojdi lepo po katalogu in vse ti bo jasno. :)
 
Vem ampak kje je "Mednarodna listina človekovih pravic"? Niste odgovorili na moje vprašanje. Če ministrstvo zahteva nekaj, kar ne obstaja, s tem zavaja in potrebno jih je o tem obvestiti.
 
Welcome to my world, tudi jaz tega nisem našla, sem se pa naučila kdaj je bila sprejeta evropska konvencija in pač vse pravice, ki so omenjene v ustavi in še otrokove pravice. To je čisto dovolj.
 
...tudi jaz tega nisem našla...
Ministrstvo zavaja. Odkril sem tudi, da "Pravilnik o subvencioniranju prevozov za dijake in študente višjih strokovnih šol" ni več veljaven, medtem ko ga zahtevajo v literaturi...

Sramota!
Še sami niso na tekočem z zakoni in potem si vzamejo pravico, da nekoga na izpitu ne spustijo... Sami sebe naj odpustijo...
 
Daj nehaj jamrat. Če uporabiš zdravo kmečko pamet, nimaš problemov. ;)
 
Daj nehaj jamrat. Če uporabiš zdravo kmečko pamet, nimaš problemov. ;)
Poppy. Na ravni ministrstva morajo biti stvari dorečene in eksaktne. To se ne sme dogajat... Hočeš boljšo državo ali ne?
 
Potem pa njim napiši pritožbo in jih spomni na to.
 
Živjo!
Morda bo tako bolj jasno:
"Mednarodno listino človekovih pravic tako sestavljajo:  Splošna deklaracija človekovih pravic,  Mednarodni pakt o državljanskih in političnih pravicah in  Mednarodni pakt o ekonomskih, socialnih in kulturnih pravicah.
K Mednarodni listini človekovih pravic je bilo sprejetih še sedem sporazumov, ki skupaj predstavljajo devet najpomembnejših dokumentov o človekovih pravic. Sporazumi naslavljajo:  posamezne pravice: državljanske in politične pravice; ekonomske, socialne in kulturne pravice; prepoved mučenja in nečloveškega ravnanja; in  skupine: manjšine, ženske, otroci, delavce migrante, priprte osebe in invalide. Devet najpomembnejših dokumentov o človekovih pravicah na ravni Združenih narodov: 1. Mednarodna konvencija o odpravi vseh vrst rasne diskriminacije 2. Mednarodni pakt o državljanskih in političnih pravicah 3. Mednarodni pakt o ekonomskih, socialnih in kulturnih pravicah 4. Konvencija o odpravi vseh oblik diskriminacije žensk 5. Konvencija proti mučenju in drugim krutim, nečloveškim ali poniževalnim kaznim ali ravnanju 6. Konvencija o otrokovih pravicah 7. Mednarodna konvencija o varstvu pravic delavcev migrantov in družin 8. Mednarodna konvencija za zaščito vseh oseb pred prisilnim izginotjem 9. Konvencija o pravicah invalidov".
Več na povezavah:
Mednarodni pravni akti s področja človekovih pravic
http://sola.amnesty.si/media/uploads/files/Pravni okvir človekovih pravic.pdf

LP
 

Za odgovor se prijavite ali registrirajte.

Če želite odgovoriti na temo, morate biti član foruma.

Ustvari račun

Ustvarite račun v naši skupnosti. Brezplačno!

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Podobne teme

  • Članek
Pravna fakulteta Univerze v Mariboru vabi na mednarodno konferenco ob 75-letnici Splošne...
Odgovori
0
Ogledi
131
  • Članek
Vabljeni na mednarodno spletno tržnico eTwinning (eTwinning Partner Finding Fair), ki je...
Odgovori
0
Ogledi
166
  • Članek
Vabimo vas na mednarodno spletno tržnico eTwinning (eTwinning Partner Finding Fair), ki je...
Odgovori
0
Ogledi
246
  • Članek
Učitelje in vzgojitelje, ki iščete projektne partnerje za projekte eTwinning, vabimo, da se...
Odgovori
0
Ogledi
431
  • Članek
CMEPIUS vabi na mednarodno spletno tržnico eTwinning (eTwinning Partner Finding Fair), ki je...
Odgovori
0
Ogledi
451
  • Članek
Letošnja konferenca je del kampanje Evropske unije za spodbujanje valorizacije znanja. Generalni...
Odgovori
0
Ogledi
227
  • Članek
Vabljeni na mednarodno spletno tržnico eTwinning (eTwinning Partner Finding Fair), ki je...
Odgovori
0
Ogledi
358

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

Pregled po e-pošti: Naročite se!

Zadnji prispevki

Nazaj
Na vrhu