MAVRI - izpraševalka (zakonodaja, izpitna vprašanja)

Trenutno berete:
MAVRI - izpraševalka (zakonodaja, izpitna vprašanja)

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

Dobila sem vprašanja:
1. Kateri zakoni in predpisi urejajo vzgojo in izobraževanje?
2. Dokumentacija v vrtcih (vsako tudi na kratko opisati)
3. V katerem zakonu piše, vse o programih v vrtcu glede na trajanje (Zakon o vrtcih) + opisat programe (dnevni, poldnevni in krajši program).

Gospa je bila prijazna in je tudi pomagala (pri dokumentaciji se mi je nekje malo zalomilo). Je pa bil do sedaj izpraševalka za ustavo, tako da nisem vedela kaj pričakovati. :)
 
Opravila izpit 3.2.2016 za pomoč. vzgojiteljice

Gospa se mi je bila nekoliko zadržana ampak ne toga...tudi pomaga

Kdo ima v Sloveniji volilno pravico? Koga vse Slovenci volimo? Kaj pomeni pasivna in kaj aktivna volilna pravica? Koliko poslancev imamo v evropskem parlamentu?
 
Mavri je bila zamenjava za Pivka. Ker sem pričakovala njega, ki naj bi bil super, nisem bila v nulo napiflana vseh zakonov, kar jo je izredno zmotilo, mi je rekla: v zakonu je to točno opredeljeno ali v zakonu to točno piše. Izpraševalka je bila precej toga in stroga, niti malo mi ni bila pripravljena pomagati s podvprašanji. Na koncu se ji je očitno zdelo, da znam dovolj oz. da znam vsaj osnove, saj sem naredila, čeprav sem bila prepričana, da me ne bo spustila, vprašanja, ki mi jih je zastavila, so naslednja:
1. Strokovni organi v javni šoli vse našteti in enega podrobno opisati (podrobno sem nato opisali oddelčni učiteljski zbor - kdo ga sestavlja in kakšne so njihove naloge).
2. Naštej strokovni delavci v šoli? Kakšni so pogoji, da lahko nekdo uči v šoli (izobrazba, strokovni + tekoče gvorjenje oziroma znanje slovenščine).
3. Kdo lahko ustanovi vrtce oziroma šole (kako je z gimnazijami in dvojezičnimi šolami, kje je to zapisano - v ZOFVI).
 
Izpraševalka Mavri za zakonodajo - strok. izpit za VZGOJITELJICO:
-kateri zakoni urejajo VI (zakon o vrtcih, ZOFVI), podzakoni (tukaj nisem imela blage kaj hoče, pa sem ji rekla da normativi in standardi vrtca, pa je rekla da ja, ampak da se drugače imenuje.. baje neko zelo dolgo ime)
- kako so urejeni prostori vrtca
- strokovni organi vrtca, kakšna je razlika
- cilji PV

Je prijazna in pomaga ;)
SREČNO!
 
Zamenjava namesto ga. Trilar, ful prijazna in kima če pravilno odgovoriš
1. Temeljne naloge vrtca,
2. Financiranje vrtca in svet staršev
3. Vse o publikaciji
 
1. Strokovni delavci vrtca. Pogoj, kdo so. Ne pozabit na oba organizazorja ...
2. Delovna obveznost vzg. in pomocnika.
3. Temeljne naloge vrtca. Kje to pise.
4. Kdo izvaja nadzor nad delom strokovnih delavcev. Ne vem, ce je bilo vprasanje tocno tako zastavljeno, ker sem zacela z ravnateljem in svetom vrtca, a me je pripeljala do inspekcije :).
5. Kaksni so nadzori, kdo lahko poda prijavo, kaj sledi ob ugotovitvi nepravilnosti. Kje to pise.

Gospa je na zacetku zadrzana. Ko sem pri prvem vprasanju suvereno odgovorila, mi je pri naslednjem takoj zacela pomagati, ko sem se zmedla. Ce vidi, da znas, te vodi. Prikimava ves cas. Koncali sva zelo hitro. Hoce pa ime zakona (ZOV, Zakon o inspekciji...), ki ureja zadevo, o kateri te sprasuje.
 
1. Načela predšolske vzgoje, kje so zapisana.
2. Strokovni delavci vrtca, pogoji za zaposlitev, delovna obveznost vzgojitelja in pomočnika, zakoni, v katerih najdemo te informacije.
3. Kako visoka mora biti ograja na vrtčevskem dvorišču, kako je s kljukami ter kateri dokument to določa.

Prijetna in nasmejana izpraševalka. Priskoči na pomoč, če se kje zaplete. :)
 
Za vzgojiteljico
Zadrzana, drugace pa pomaga.

1. Katere jezike Se uporablja v vrtcih pri nas? (Zahtevala tocno citirano 🙈)
2. Solska inspekcija- vse
3. Programi v vrtcu
Srecno🙂
 
Za VZGOJITELJICO:
1. Cilji predšolske vzgoje. Kje so zapisani?
2. Strokovni organi vrtca? Kakšna je razlika med vzgojiteljskim zborom in strokovnim aktivom vzgojiteljev? Za vsakega naštej dve nalogi.
3. Kakšni morajo biti prostori v vrtcu? Kje to piše?
 
Za pomočnika vzgojitelja

Zakonodaja:

- Temeljne naloge vrtca
- Svet vrtca
- Publikacija vrtca
- Starostne skupine

Pri vsakem vprašanju, me je vprašala, kje najdemo to napisano.

Zadržana vendar pomaga, ko se zatakne. :)
 
Za pomočnico vzg.:
1. Temeljne naloge vrtca (kje to piše)
2. Strokovni delavci vrtca (naštej + pogoji za zaposlitev, v katerem zakonu to piše)
3. Publikacija (vse kar veš + v katerem zakonu piše)

Stroga a prijazna. Sem se kar zapletala pri določenih stvareh, ampak me je vodila do odgovorov.
 
Za gimnazijo, učiteljica biologije:
- Kateri predpisi urejajo splošno izobraževanje? (našteješ imena: Zakon o gimnazijah, Zakon o poklicnem in strokovnem izobraževanju ...)
- Naštej organe v gimnaziji, naštej strokovne organe in pri vsakemu povej, kdo ga sestavlja in eno (splošno) nalogo, naloge razrednika, v katerem zakonu je to definirano
- Javnost ocenjevanja
- Strokovni delavci v gimnazijah, katere pogoje morajo imeti izpolnjene (ustrezna izobrazba, obvladanje slovenskega knjižnega jezika, strokovni izpit)
 
Nazadnje urejeno:
Nje sm se najbolj bala. Daje podvprašanja, če vidi da greš v pravo smer. Za pom. vzgojiteljice.
-Strokovni organi vrtca (vzg.zbor (sem naštela delavce vrtca in sem zraven rekla ravnatelj, pa me je popravla, da je ravnatelj organ ne strokovni delavec, strokovni aktiv in pa razlike med njima)
-Temeljne naloge vrtca, kje so zapisane.
- Publikacija vrtca. Sem začela naštevat kaj vsebuje pa je hotela vedet samo kaj to je, kdo jo potrdi in kaj starši v njej najdejo (da jih najbolj zanima).
Srečno 😀
 
razredni pouk:

1. Učni načrt in predmetnik, ali je učna priprava predpisana (oblika ne, vsebina ja). Mogla sem povedat, kako bi uporabila učni načrt za svoje delo (vzamem cilj iz načrta - sem povedala primer cilja, in ga napišem v učno pripravo)
2. Avtonomnost šole (kdo lahko vstopi, dovoljenje ravnatelja, konfesionalna dejavnost ) ...

Meni je bila v redu. Zdi se mi, da zahteva točen opis, pač zapletala sem se pri avtonomnosti šole (pozabila, da lahko vstopi uradna pooblaščena oseba, pač moraš točno povedat :D)
 
9. 5. 2022, področje gimnazije (učiteljica slovenščine), ga. Mavri pokima ob pravilnem odgovoru in te ustavi, če vidi, da veš povedati več o stvari.
Avtonomija šolskega prostora.
Delovna in učna obveznost.
Šolska inšpekcija, naloge, vrste nadzora.
 
Pomočnica vzgojiteljice:
1. Vrste programov (trajanje, kaj vključujejo)
2. Strokovni organi vrtca: vzgojiteljski zbor, strokovni aktiv (kdo jih sestavlja, njihove pristojnosti)
3. Kakšne pogoje moraš izpolnjevati, da te lahko zaposlijo v VI?
 
Izpraševalka MAVRI, April 2023
(ZAKONODAJA)
Za pomočnico vzgojiteljice:
1. Strokovni aktiv in vzgojiteljski aktiv (podrobno opisati, kdo, naloge)
2. Opisati svet zavoda (3predstavniki sveta staršev,5 predstavnikov delavcev, 3predstavniki občine in še dva organa?)
3. Mandat sveta staršev in sveta zavoda

Profesionalna in prijazna :) (Na začetku mogoče deluje strogo in zadržano ter želi, da na vprašanje res odgovoriš profesionalno, potem pa gre zelo lepo skozi)
Vso srečo(y)
 
(Predpisi) za vzgojiteljico
1. Strokovni delavci v vrtcu
2. Publikacija (sestava, kdo jo sprejme, kdo predlaga, komu je namenjena ,kdaj se izda)
3. Varnostna ograja

Gospa deluje strogo in resno, ampak če se zatakne pomaga.
 

Za odgovor se prijavite ali registrirajte.

Če želite odgovoriti na temo, morate biti član foruma.

Ustvari račun

Ustvarite račun v naši skupnosti. Brezplačno!

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Podobne teme

Datum izpita: 3. apr 2024 Ura izpita: 16.15 Področje v šolstvu: osnovna šola Strokovni...
Odgovori
0
Ogledi
195
  • Zaklenjeno
Datum izpita: 13. jul 2023 Ura izpita: 16.45 Področje v šolstvu: poklicne in strokovne šole...
Odgovori
2
Ogledi
1.722
  • Zaklenjeno
Datum izpita: 21. jun 2023 Ura izpita: 15.00 Področje v šolstvu: vrtec Strokovni naziv...
Odgovori
0
Ogledi
1.238
  • Zaklenjeno
Datum izpita: 21. jun 2023 Ura izpita: 16.00 Področje v šolstvu: vrtec Strokovni naziv...
Odgovori
0
Ogledi
711
Za objavo izpitnih vprašanj uporabite pripravljene obrazce - tukaj Novejša vprašanja oz...
Odgovori
0
Ogledi
580
Za objavo izpitnih vprašanj uporabite pripravljene obrazce - tukaj Novejša vprašanja oz...
Odgovori
1
Ogledi
1.280
Za objavo izpitnih vprašanj uporabite pripravljene obrazce - tukaj Novejša vprašanja oz...
Odgovori
0
Ogledi
1.404

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

Pregled po e-pošti: Naročite se!

Zadnji prispevki

Nazaj
Na vrhu