masila,sskj

Trenutno berete:
masila,sskj

Pridružen
12. maj 2014
Prispevki
20
Naziv
profesorica razrednega pouka
Področje
  1. Osnovna šola
Ojla.

Mene pa zanima, ce kdo mogoce ve kam spadajo masila? nekje sem zasledila, da NE spadajo pod zvocne prvine govora, sam kam pa potem? Vem, da so masila prirojena in pridobljena- mi lahko nekdo poda primer pri vsaki vrsti masil?

Prav tako imam tezave pri vprasanju:
- Kako nastaja SSKJ?
- Kako pisemo latinicne izraze za vrsto zivali, rastlin?

Najlepsa hvala vsem in prijetno ucenje.
Lp M
 

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

Ponovno bi prosila za pomoč,če se komu kaj sanja :)
 
Glede na učbenik Na pragu besedila 1 (2008, str. 96) tudi nisem zasledila mašil med zvočnimi prvinami govora. V skripti jih pa imam med zvočnimi, hm.
Zvočne prvine govora so torej po učbeniku: poudarek, intonacija, premori, hitrost, register, barva.

In spet - glede na delovni zvezek Na pragu besedila 2 (2010, str. 159), je ena naloga oziroma besedilo v zvezi z latinskimi imeni rastlinskih in živalskih vrst. Besedilo si moral popraviti in glede na rešitve, je pravilno torej to, da pišemo prvi izraz v latinskem imenu rastlinske in živalske vrste z veliko začetnico, ostale izraze pa potem z malo.
hladnikija (Hladnikia pastinacifolia), kranjski jeglič (Primula carniolica), zoisova zvončica (Campanula zoysii)
močeril (Proteus angunius), soška postrv (Salmo trutta fario), bela štorklja (Ciconia ciconia).
 
Najlepša hvalaaaa :) se mi je kar zdelo,ampak bolje preveriti :) super ste!
 

Za odgovor se prijavite ali registrirajte.

Če želite odgovoriti na temo, morate biti član foruma.

Ustvari račun

Ustvarite račun v naši skupnosti. Brezplačno!

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Podobne teme

Uporabnik saramurkovic je objavil novo gradivo: STROKOVNI IZPIT- SLOVENŠČINA- ZVRSTI SSKJ -...
Odgovori
0
Ogledi
936

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

Pregled po e-pošti: Naročite se!

Zadnji prispevki

Nazaj
Na vrhu