LAMUT - izpraševalka (zakonodaja, izpitna vprašanja)

Trenutno berete:
LAMUT - izpraševalka (zakonodaja, izpitna vprašanja)

Pridružen
26. nov 2010
Prispevki
5
Nazadnje uredil moderator:
Za objavo izpitnih vprašanj uporabite pripravljene obrazce - tukaj

Novejša vprašanja oz. prispevki se dodajajo na koncu teme.

Vprašanja so posredovana samo s strani uporabnikov.
- - -​

Vprašanja na strokovnem izpitu raznih kandidatov:

1. financiranje OŠ
2. otroci s posebnimi potrebami
3. brezplačen prevoz( učenci oddaljeni 4 km in učenci z posebnimi potrebami, ne glede na oddaljenost)

Veloko uspeha. l_googd_luck.gif
Mateja
 

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

1. Učna priprava ( kakšne obstajo, kaj vsebuje - zaradi mojih priprav - a ima predpisan obrazec)
2. Pisno preverjanje (glede na obdobje, koliko preverjanj v tednu, kako je s ponavljanjem ocenjevanja)
3. Izbirni predmeti (koliko jih mora učenec zbrati, koliko in katere mora šola ponuditi)

Gospa je res fajn prijazna in dobre volje. Nič bat. Vso srečo vsem.

lp
V
 
1. Delovna in učna obveza učitelja. Kaj so poleg učne obveze še naloge učitelja.
2. Učbeniški sklad.
3. Ocenjevanje (število ocen, koliko pisnih/ustnih ocen)
l_googd_luck.gif
 
ZAKONODAJA (ga. Nevenka Lamut)
- Financiranje osnovne šole.
- Vpis v 1. razred.
- Vpis izven šolskega okoliša v katerem otrok prebiva.
- Izbirni predmeti. + Ali lahko jaz kot učiteljica rp izvajam kakšen izbirni predmet.

Gospa je bila zelo prijazna. Tudi njo niso zanimale podrobnosti ampak samo splošno znanje in tudi pri njej sploh nisem potrebovala odgovoriti do konca, ker me je že prej ustavila in mi zastavila naslednje vprašanje.
 
pisno ocenjevanje (še vsa zmedena od ustave sem začela govoriti o opisnem in številčnem ocenjevanju, potem pa me je prešinilo, da ne sprašuje tega dash1.gif in sem se popravila ter začela odgovarjati, kar sem bila vprašana - torej roki itd.)
potem tudi opisno ocenjevanje - način vodenja evidence (redovalnica - kako vpisujemo opisne ocene, doseganje ciljev, ker je po šolah različno)
šolski sklad, tudi kdo upravlja z njim (upravni odbor - sestava)
sodelovanje s starši

zelo prijazna gospa, spodbuja, pomaga good2.gif
 
1. Najprej me je vprašala učno in delovno obveznost učitelja ... sem naštevala in je kar vmes rekla, da ok. Potem pa sem morala naštet še obveznost učitelja v podaljšanem bivanju, laboranta in kateri zakon to ureja. Pa sem se malo zmedla in je rekla kar ok, greva naprej :)
2. Ocenjevanje - kakšen je postopek ugovora na oceno.

Sicer pa res prijazna gospa in pomaga. Tudi, ko nisem vsega vedela, ni bilo nič narobe.

Lp
 
1. Obvezni in razširjeni program v OŠ
2. Ugovor na oceno
3. Oblike učnih priprav in podrobneje o vsaki
 
Zelo prijazna. Zanima jo tudi vaš pogled na šolstvo in daje tudi nasvete za učit (koristne).

1. Sodelovanje s starši.
2. Šolska dokumentacija.
3. Učne priprave.
4. Izostanki.

VELIKO SREČE :)
 
Odg: Izpraševalec: LAMUT

1. Opravičevanje izostankov.
2. Šolska dokumentacija.
3. Izbirne vsebine.
 
Odg: Izpraševalec: LAMUT

1. Obvezni in razširjeni program v OŠ
2. V katerem delu mora otrok prinesti opravičilo, če manjka (samo v obveznem, izostanki v razširjenem se samo evidentirajo in se o njih obvesti starše) + splošno o izostankih (tukaj je bilo na koncu še vprašanje ali lahko otrok koristi tistih vnaprej napovedanih 5 prostih dni, ko se npr. izvaja NPZ. Lahko.)
3. Ugovor na oceno

Zelo prijazna gospa:)
 
Odg: Izpraševalec: LAMUT

1. Izostanki
2. Pedagoška dokumentacija
3. Otroci s posebnimi potrebami
 
Odg: Izpraševalec: LAMUT

1. Sprotne priprave;
2. pisno ocenjevanje;
3. brezplačen prevoz učencev (Kdo vse ima pravico?).

Prijazna in sproščena gospa.
(Vso srečo vsem!)
 
Odg: Izpraševalec: LAMUT

Vprašanja 12. 7. 2012; svetovalna delavka na srednji šoli

1. Ugovor na oceno (ob koncu šolskega leta).
2. Kdo ustanovi in financira OŠ, kdo pa srednje? (financira oboje država, pri OŠ krije stroške za stavbo in opremo občina)
 
Odg: Izpraševalec: LAMUT

1. Kdo so otroci s posebnimi potrebami, katere posebne potrebe imajo otroci v Zavodih za usposabljanje, delo in varstvo
2. Šolski koledar (kaj obsega)
3. Kdo so strokovni organi v šoli, kaj so pristojnosti strokovnih aktivov
4. Svet zavoda (kako se voli, kdo sestavlja, pristojnosti)
 
Odg: Izpraševalec: LAMUT

Vprašanja Zakon o OŠ
1) šolska dokumentacija- katera, natančno o dokumentaciji oddelka, kakšne so zadnje spremembe (od 1.9.2012 se lahko vodi elektronsko)
2) izostanki od pouka- kdo, kdaj opraviči
3) spremembe glede diferenciacije v 8. in 9. razredu od 1. 9. 2012 (sedaj samo manjše učne skupine) in fleksibilne diferenciacije 4.-7. razred (spet samo manjše učne skupine), ali lahko šole še izvajajo diferenciacijo po starem (da, spremembe se uvede postopoma)

Zelo prijetna, pozitivna gospa!
 
Odg: Izpraševalec: LAMUT

Vprašanja - 18. 2. 2013:
1. financiranje OŠ,
2. postopek ugovora na oceno,
3. diferenciacija - fleksibilna, notranja in zunanja.
 
Odg: Izpraševalec: LAMUT

vpr. 18. 2.
obvezni in izbirni pedmeti OŠ
način izbire izbirnih predmetov
ocenjevanje (kolikokrat)

zelo fajn gospa
 
Odg: Izpraševalec: LAMUT

Vprašanja, 18. 2. 2013
flag_of_truce.gif


1. Učbenik in delovni zvezek
- sta neobvezna pripomočka
- sva se strinjali, da so delovni zvezki pri jeziku prej v škodo, kot v korist, saj otroci ne znajo več samostojno tvoriti "normalnih" besedil, ker tam samo povezujejo, vstavljajo, ...
- stare pa ponekod uporabljamo zato, ker šol. sklad nima denarja za nove.
2. Pisno ocenjevanje glede na število ur na teden in razmerje med pisnimi in ustnimi ocenami v celem letu (prevladovati morajo ustne!)
3. Učna obveza učitelja, v OPB, JV, laboranta in učiteljev slo/madž/ita.
Super izpraševalka, nasmejana, ti kaj dodatno razloži ... sva kar malo podebatirale!
dance3.gif
 
Odg: Izpraševalec: LAMUT

Še moja vprašanja:

1. Varstvo osebnih podatkov v srednji šoli v svetovalni službi
2. Postopek vpisa v srednjo šolo
3. Ugovor na oceno

Srečno :)
 

Za odgovor se prijavite ali registrirajte.

Če želite odgovoriti na temo, morate biti član foruma.

Ustvari račun

Ustvarite račun v naši skupnosti. Brezplačno!

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Podobne teme

  • Zaklenjeno
Datum izpita: 21. jun 2023 Ura izpita: 16.00 Področje v šolstvu: osnovna šola Strokovni...
Odgovori
0
Ogledi
680
  • Zaklenjeno
Datum izpita: 22. maj 2023 Ura izpita: 15.15 Področje v šolstvu: osnovna šola Strokovni...
Odgovori
0
Ogledi
830
Za objavo izpitnih vprašanj uporabite pripravljene obrazce - tukaj Novejša vprašanja oz...
Odgovori
0
Ogledi
584
Za objavo izpitnih vprašanj uporabite pripravljene obrazce - tukaj Novejša vprašanja oz...
Odgovori
1
Ogledi
1.280
Za objavo izpitnih vprašanj uporabite pripravljene obrazce - tukaj Novejša vprašanja oz...
Odgovori
0
Ogledi
1.407
Za objavo izpitnih vprašanj uporabite pripravljene obrazce - tukaj Novejša vprašanja oz...
Odgovori
1
Ogledi
1.022
Za objavo izpitnih vprašanj uporabite pripravljene obrazce - tukaj Novejša vprašanja oz...
Odgovori
3
Ogledi
1.852

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

Pregled po e-pošti: Naročite se!

Zadnji prispevki

Nazaj
Na vrhu