KRIŽNAR - izpraševalka (slovenščina, izpitna vprašanja)

Trenutno berete:
KRIŽNAR - izpraševalka (slovenščina, izpitna vprašanja)

Pridružen
13. dec 2010
Prispevki
13
Nazadnje uredil moderator:
Za objavo izpitnih vprašanj uporabite pripravljene obrazce - tukaj

Novejša vprašanja oz. prispevki se dodajajo na koncu teme.

Vprašanja so posredovana samo s strani uporabnikov.
- - -​

Vprašanja na strokovnem izpitu raznih kandidatov:

1. Lastna stvarna imena
2. Stični vezaj in kako pišemo ... kot končno ločilo (s presledkom)
3. Slušni in vidni prenosniki
4. Stalne oblike besedil - sporočanja (opisovanje, pripovedovanje, utemeljevanje, razlaganje...)
 

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

Tu pa sem imela pike v pripravi stično pisane, pa me je glede tega spraševala.
Pa še nekaj iz priprave, nekaj predlog Z/S. Kdaj S, kdaj Z. Potem pa še če napišeš npr: Šla sem z očetom in teto. Morala bi napisati in s teto. Ne smeš teh predlogov spuščati.
Moška sklanjatev. Hotela je slišat to, da pač se spreminjajo končnice v imen. in rod. in glede na to jih potem uvrstimo ali pod prvo, drugo, tretjo, četrto moško sklanjatev,...sklanjala sem človek v ed., dvoj. in množ.
 
- stični in nestični vezaj
- pedagoški govor
- sklanjaj breskev v ednini in dvojini ter v katero ž. sklanjatev jo uvrščamo

zelo prijazna gospa in tudi pomaga =)
 
1. Kako zapisujemo tri pike in kakšen pomen imajo, ko jih zapišemo stično, oziroma nestično (vprašanje na podlagi napake v pripravi).
2. Pedagoški govor (spoznavni, odnosni).
Katero socialno zvrst uporabljamo pri pedagoškem in katero pri odnosnem govoru? (V obeh primerih knjižni jezik in sicer v prvem primeru zborni jezik in v drugem primeru knjižni pogovorni jezik).
3. Naglasna znamenja (katera so, kje in zakaj se uporabljajo, kaj označujejo).
Razlika med naglasom in poudarkom.
4. Katere moške sklanjatve poznamo.
Kaj je značilno za 3. moško sklanjatev (ničta končnica v vseh sklonih), uporablja se za krajšave, npr. APZ
Kako še lahko sklanjamo te samostalnike (po 1. moški sklanjatvi).
Kako jih v tem primeru zapišemo? (Z vezajem; APZ-ja)
 
Zelo fajn gospa, mal te nasmeji pa sprosti :)

1. iz priprave VEZAJ (stičnost)
2. Pedagoški govor
3. sklanjaj mesto v dvojini
4. končna ločila
 
20. 6. 2011

Vprašanja:
- enosmerni in dvosmerni govor,
- naglasna znamenja, naglas in poudarek,
- končnica besede mami v rodilniku,
- sklanjanje besede človek v dvojini.
 
tvornik, trpnik
glasovi v slov.j.
sklanjatev (kako določimo v katero sklanjatev spada beseda)
beseda človek ( katera sklanjatev, sklanjaj v dvojini)
predlog s/z (kje s, kje z)
stavek: prišla sem z/iz Jesenic - kaj je prav? (z) zakaj? pa sem rekla, ker prideš lahko iz gore in je bilo ok.
 
Vprašanja z 20. 6. 2011

1. Slogovni postopki (sem imela v eni pripravi napisano Naj vam najprej povem ... pa me je vprašala kako bi lahko to drugače napisala, da bi bilo boljše.)
2. Slušni prenosnik - prednosti, slabosti. Kako se imenujejo udeleženci, potem pa še kako se imenujejo udeleženci sporočanja pri pisnem.
3. Začetnica pri stvarnih občnih imenih. (Dala tri primere, pa sem povedala kako je in zakaj)

Prijazna gospa, pomaga s podvprašanji.
 
Prednosti in slabosti slušnega prenosnika.
Kdaj pišemo besede skupaj, narazen in z vezajem?
Stvarna lastna imena (sem jih imela tudi v pripravi, ker sem prof. slovenščine)
Na papirju je bilo zapisanih več navedenih različic, jaz pa sem določala prave, npr. kako se prav piše C-vitamin: C-vitamin, C vitamin ali Cvitamin, petmilijonski ...

Res prijazna gospa!
 
19. 9. 2011 Vprašanja:
1. Števniki in njihova delitev ter vprašalnice zanje?
2. Moške sklanjatve
3. Popraviti članek-zelo, zelo "čudni" stavki, v katerih ne vidiš napake na prvi pogled.
4. Zapis števnikov (skupaj, narazen)

LP MB
 
Nasmejana, prijazna in super gospa grin.gif

1. Števniki (katere poznamo, kako se pišejo, dala mi je na listku napisane povedi, ki so vsebovale narobe napisane števnike in morala sem jih popraviti...Npr. Videl je 6 milijone ljudi. Res lahke stvari!)
2. Sklanjaj človek v dvojini.
3. SSKJ, slovnica, pravopis. Naštej, opiši. Kaj bi iskala v vsakem.
 
Vprašanja:
1. PEDAGOŠKI GOVOR
2. HIGIENA GLASU
3. VELIKA ZAČETNICA - ZEMLJEPISNA LASTNA IMENA (delitev, pravila + mi je dala 5 primerov in sem povedala kako se zapiše in zakaj)
4. ZVOČNE PRVINE GOVORA (samo naštet: hitrost, mimika, intonacija ...)

Nasmejana, prijazna, pozitivna in res super gospa. grin.gif
 
1. jedro in izhodišče stavka (kateri je prej v stavku - to je komentirala na moji pripravi)
2. od česa je odvisno končno ločilo v priredju in podredju (glavni oz. odvisni stavek)
3. izgovor črke v in l (npr. kabel, hotel)
4. geselski članek
 
1. Našteti priročnike: SSKJ, slovnica, pravopis. Kaj bi iskala v vsakem?
2. Frazemi po obliki: rečenice in rekla
3. Kako pregibamo besede? (sklanjanje, spreganje, stopnjevanje-tristopenjsko z obrazilom: lep-lepši-najlepši in s prislovom: rdeč-bolj rdeč-najbolj rdeč ter dvostopenjsko: lep - prelep) Stopnjevati sem morala besede: star, prekajen, globok in pravilen zapis slednjega (globlji, najgloblji))

Zelo prijazna gospa. Pomaga, če se zatakne in upošteva, če želiš nekaj pojasniti s primerom.
 
1. Stični-nestični vezaj (iz priprave)
2. Socialna zvrst
3. Zemljepisna lastna imena (dobila sem primere in sem ji mogla povedat z kakšno začetnico se piše)
4. Naštet priročnike

Zelo prijazna gospa in namigne, če se ti kje zalomi!
 
Odg: Izpraševalec: KRIŽNAR

Zelo prijazna. Če se zapleteš pomaga z podvprašanji.
Pregibnost besed
Kaj iščemo v pravopisu in slovnici?
Rečenice, rekla (primeri)
Osnovnik, primernik, presežnik (globok, kratek, radoveden)
Vso srečo. Meni je uspelo.
 
Odg: Izpraševalec: KRIŽNAR

Zelo prijazna gospa.

SLO: JEZIK:
-napaka iz priprave (od 2 -3 let), pravilno je od 2 do 3 let, priprave daj lektorirat, ker jih pregledajo in sprašujejo napake v pripravi
-glasovi slo. jezika, vse (samoglasniki, soglasniki, zvočniki, nezvočniki, zveneči ...)
-predlog s,z, k, h, dala mi je primere napisane na listu
-kako sklanjamo ime Luka (1. in 2. m. skl.), potem sem še sklanjala po obeh skl.
-kako sklanjamo NUK, 3. m. skl, brez končnice ali pa z vezajem in končnico
 
Odg: Izpraševalec: KRIŽNAR

Tudi jaz bi najprej zapisala, da je gospa zelo prijetna. S svojim načinom oz. vedenjem te kar umiri. :)

1. Stičnost in nestičnost vezaja (napaka iz priprave)
2. Pisanje skupaj in narazen (pravila in nekaj primerov)
3. Velika začetnica pri stvarnih imenih (pravilo in nekaj primerov)
 

Za odgovor se prijavite ali registrirajte.

Če želite odgovoriti na temo, morate biti član foruma.

Ustvari račun

Ustvarite račun v naši skupnosti. Brezplačno!

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Podobne teme

Datum izpita: 3. apr 2024 Ura izpita: 16.15 Področje v šolstvu: osnovna šola Strokovni...
Odgovori
0
Ogledi
199
Vprašanja za učiteljico zgodovine, geografije (OŠ) Ustava: zakonodajni postopek Iz konvencije...
Odgovori
0
Ogledi
1.221
Za objavo izpitnih vprašanj uporabite pripravljene obrazce - tukaj Novejša vprašanja oz...
Odgovori
0
Ogledi
585
Za objavo izpitnih vprašanj uporabite pripravljene obrazce - tukaj Novejša vprašanja oz...
Odgovori
1
Ogledi
1.282
Za objavo izpitnih vprašanj uporabite pripravljene obrazce - tukaj Novejša vprašanja oz...
Odgovori
0
Ogledi
1.407
Za objavo izpitnih vprašanj uporabite pripravljene obrazce - tukaj Novejša vprašanja oz...
Odgovori
1
Ogledi
1.024
Za objavo izpitnih vprašanj uporabite pripravljene obrazce - tukaj Novejša vprašanja oz...
Odgovori
3
Ogledi
1.852

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

Pregled po e-pošti: Naročite se!

Zadnji prispevki

Nazaj
Na vrhu