KRAŠOVEC - izpraševalec (ustava, izpitna vprašanja)

Trenutno berete:
KRAŠOVEC - izpraševalec (ustava, izpitna vprašanja)

Mladi učitelj

Osebje foruma
Administrator
Pridružen
21. nov 2010
Prispevki
5.831
Nazadnje urejeno:
Za objavo izpitnih vprašanj uporabite pripravljene obrazce - tukaj

Novejša vprašanja oz. prispevki se dodajajo na koncu teme.

Vprašanja so posredovana samo s strani uporabnikov.
- - -​

Vprašanja na strokovnem izpitu raznih kandidatov:


- Kaj veste o vladi RS
- Naštejte institucije EU in eno opišite.
- Evropski parlament
 

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

JC_goody.gif SUPER JE, MENI JE USPELO!
-evropsko in slovensko državljanstvo?
-primarna in sekundarna zakonodaja?
-otrokova identiteta?
 
1. Kako se deli oblast v SLO -kdo so organi, ki jo izvršujejo?
2. Kaj bi storili če bi si triletni otrok želel spremeniti ime? Ali ima to pravico-kako se uresničujejo otrokove pravice?
3. Kateri je glavni cilj konvencije o otrokovih pravicah?

P.S. Krašovec je prijeten gospod-spodbuja te z podvprašanji, ki te privedejo do pravilnega odgovora- če ti takoj ni jasno zakaj se gre...
 
1.Koliko državljanstev imate?
Primerjava slo. in Eu!
Ko greste v katerokoli državo, ki ni v EU, in izgubite passport, kam se obrnete?
Na katerokoli ambasado držav članic EU.

2. Katere otrokove pravice se upoštevajo tudi v EU?
Pravica do identitete (vpis v matično knjigo, pr. do imena, staršev,..)

3. Naštej institucije EU?
Opiši Evropsko računsko sodišče!
 
Ustava (Krasovec):
- varuh clovekovih pravic, slovenski in evropski (kdaj se na koga obrnes)
- notarjat in odvetnistvo (kaj je razlika)
- pravica do izobrazevanja
Mi je zelo pomagal s podvprasanji...
 
vparašanja dne 24.10.2011
DZ,
pravica gibanja,
naštej institucije EU in eno opiši.
Zelo prijazen gospod in pomaga...
 
24.10.
- naštet EU inst., opisat evropski parlament;
- slo in eu državljanstvo (naštet simbole slo in eu; opis slo zastave: bodite pozorni na člen v ustavi, ki to opisuje, kajti slo narodna in slo državna zastava se razlikujeta - z grbom oz. brez);
- pravica do identitete

pa res zahteva osnove, ne gre v detajle ...
 
Včeraj opravljala strokovni izpit in uspešno opravila :) grin.gif (Bila sem zelo živčna čisto po nepotrebnem saj ni tako hudo. Učila sem se samo po katalogih znanja in nič podrobno) :) UPAM, DA VAM BO VSAJ MALO POMAGALO IN DA IZPIT OPRAVITE USPEŠNO.

Ustava komisija: mag. Darko Krašovec

1. Kdo ureja ustavo?
2. Evropsko računsko sodišče?
3. Ali lahko k vam v vrtec pride evropsko sodišče?
4. Pravica otrok do izobrazbe.
 
Odg: Izpraševalec: KRAŠOVEC

1. Predsednik republike
2. Pravica do izobraževanja
3. Evropsko računsko sodišče
 
Odg: Izpraševalec: KRAŠOVEC

1. Narodne manjšine (uveljavljanje, pravice, kaj o tem piše v ustavi)
2. Disciplina v šolah (iz konvencije)
3. Evropski svet

Prijazen gospod, ki tudi pomaga, če je potrebno.
 
Odg: Izpraševalec: KRAŠOVEC

- zakonska iniciativa (kaj je to, kdo predlaga spremembe zakonov, kako poteka sprememba zakonov-samo nakratko opisat, kdo razglaša zakone, kje so razglašeni zakoni)
- otrokova pravica do zasebnosti v šoli (učitelj mora varovati osebne podatke učenca, ocene, na govorilnih ura starši ne smejo videti ocene drugih otrok...)
-svet EU (koga predstavlja-države članice predstavlja)
 
Odg: Izpraševalec: KRAŠOVEC

- zakonodajni postopek (od predloga zakona do razglasitve - kdo predlaga, kdo glasuje, kdo razglasi, kje je objavljeno...)
- kako DZ glasuje (kakšne večine... ) podvprašanje (podlo :) - a lahko en poslanec zglasuje zakon? lahko, če jih pride 46 in se jih 45 vzdrži)
- Evropski svet (opis, funkcija) - podvprašanje - a je po Lizbonski pogodbi kaj novega? Ja, ima stalnega predsednika.

Prijazen gospod, ne vrta in ne komplicira, sprašuje življensko.
 
Odg: Izpraševalec: KRAŠOVEC

Včeraj sem imela ponovno izpit. Vprašanja niso bila ista kot prvič zato se ni za zanašat, da vas bodo isto spraševali. Tudi komisija je bila druga.
Vprašanja pri ustavi (g.Krašovec): 1. Kaj vem o DZ? 2. EU parlament (opis, funkcija, koga zastopa) 3. zasebnost otroka v šoli (kako jo uresničuješ)

Mimogrede gospod je zeloooo prijazen, išče znanje in pomaga. Pa še nasmejan in dobre volje je ves čas kar ti da en tak prijeten občutek. :)
Srečno vsem!
 
Odg: Izpraševalec: KRAŠOVEC

Moja vprašanja:
1. Načelo enakosti - kaj to pomeni?
2. Pravica do zasebnosti
3. Evropsko računsko sodišče - vse ( Ali imamo mi svojega predstavnika? - seveda, Ali lahko pride računsko sodišče v šolo - da)

Prijazen gospod, pomaga s podvprašanji :)
Pa srečno!!
 
Odg: Izpraševalec: KRAŠOVEC

Evo, da še jaz pristavim svoj piskrček.. prijazen izpraševalec, malo čudno je oblikoval vprašanja, ker si je zamisli, kaj morm povedat in potem ni vedel, kako naj vpraša..pa sem mu govorila, da ne razumem, dokler mi ni že tako sugeriral, da bi vedel še nekdo, ki se ni nič učil. Vpr:
- državni svet- sestava, pristojnosti, kdo jih voli (oni med sabo se volijo, svoje predstavnike, posredno)
- katero pravico se uresničuje z odmori med urami pouka? Kako še v šoli uresničujemo pravico do počitka, igre (tukej je hotel slišat počitnice, rekla sem pa interesne dejavnosti kar je po svje tudi prav)
- Kakšno državljanstvo imam- slo in eur. kakšne pravice imam s europskim?
 
Odg: Izpraševalec: KRAŠOVEC

OJLA, tudi sama SREČKA, ki je danes naredila SI in punce, verjemite, občutek je božanski!!! Nobena diploma se ne more primerjat s tem, ko imaš enkrat v roki potrdilo o opravljenem SI :) :) :D
V glavnem:

1) Varuh človekovih pravic, kdaj se obrnemo nanj, na koga bi se obrnili, če šola ne bi želela vpisati otroka iz šolskega okoliša, ki mu pripada? Pa sem ga gledala in rekla, da na šolsko inšpekcijo, ampak je tudi varuh pristojen za to, ker je šola nosilec javnih pooblastil...
2) Otrokove pravice, kako se uresničujejo na področju uveljavljanja discipline? Pa to, kar sem vse povedala ni bilo dovolj, ker je hotel slišati točno določeno tole: kaj narediš, če ti 1 kar naprej moti pouk, pa sva debatirala, kaj vse sem naredila, potem pa je rekel, da če ga lahko pošlješ ven? Sem rekla, da ne, potem pa popravek: lahko ob nadzoru (pomoč svetovalnega delavca). Ker imajo ostali pravico, da se učijo in da se jih ne moti in TO, drage moje, (kar sama nisem vedela), je tudi uveljavljanje discipline in to direkt v praksi :)
3) Evropsko računsko sodišče. Ali lahko pride v šolo? Da.

Želim vam veliiiiiko potrpljenja ob učenju in ne obupat tam, kjer že vidite finiš ravnino, ker se res splača! Sem se pa res učila, ogromno, pravzaprav. Gospod pa, tako kot so že ostale rekle, zelo prijazen, pomaga s podvprašanji, miren, pozitiven itd.

Lp!!!!!
 
Odg: Izpraševalec: KRAŠOVEC

Simboli - RS, evropski
Zakonodajna inicijativa - vse
Pravica do identitete

Super izpraševalec! Življenjski, sproščen..
 

Za odgovor se prijavite ali registrirajte.

Če želite odgovoriti na temo, morate biti član foruma.

Ustvari račun

Ustvarite račun v naši skupnosti. Brezplačno!

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Podobne teme

  • Zaklenjeno
Datum izpita: 13. jul 2023 Ura izpita: 15.30 Področje v šolstvu: osnovna šola Strokovni...
Odgovori
0
Ogledi
704
Za objavo izpitnih vprašanj uporabite pripravljene obrazce - tukaj Novejša vprašanja oz...
Odgovori
4
Ogledi
1.173
Za objavo izpitnih vprašanj uporabite pripravljene obrazce - tukaj Novejša vprašanja oz...
Odgovori
13
Ogledi
2.273
Uporabnik saramurkovic je objavil novo gradivo: STROKOVNI IZPIT-USTAVA - USTAVA Preberi več o...
Odgovori
0
Ogledi
849
Pozdravljeni, ne najdem vprašanj izpraševalke Jožice Šeme (ustava). Mi lahko kako pomagate? Hvala
Odgovori
1
Ogledi
1.019
Vprašanja za učiteljico zgodovine, geografije (OŠ) Ustava: zakonodajni postopek Iz konvencije...
Odgovori
0
Ogledi
1.220
  • Zaklenjeno
Izpitna vprašanja 18.5. mag. Manica Gros: -Vloga državnega zbora -Evropska komisija -Kaj pomeni...
Odgovori
1
Ogledi
682

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

Pregled po e-pošti: Naročite se!

Zadnji prispevki

Nazaj
Na vrhu