KOSTANJEVEC - izpraševalec (ustava, izpitna vprašanja)

Trenutno berete:
KOSTANJEVEC - izpraševalec (ustava, izpitna vprašanja)

Za svetovalno delavko na srednji šoli:

- Simboli RS (hotel je zelo podrobno, npr. tudi koliko krakov imajo zvezde na grbu)
- Primarna in sekundarna zakonodaja EU, razlika med direktivo in uredbo
- Dokumenti o človekovih pravicah (našteti, zakaj je pomembna Deklaracija, kateri dokument ureja človekove pravice v Eu)
 

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

Vprašanja:
– državni zbor (sestava itd.);
– poslanska imuniteta;
– kdo razglaša zakone (predsednik RS);
– zakonodaja EU (primarna, sekundarna);
– naštej tri človekove pravice iz ustave in jih opiši.
 
1. Človekove pravice: katere so osebne pravice.
(Želel je, da izpostavim najpomembnejše, tiste, ki definirajo področje osebnih pravic, v čem se npr. ločijo od političnih.)
2. Ustava: Državni svet - povej, kaj veš o njem.
(Vprašal me je, kako se dejansko imenujejo člani sveta - odg.: ''državni svetniki'').
3. EU: naštej institucije (zadoščale so tiste osnovne) in si izberi eno (izbrala sem si Svet EU).

Sproščen, pozitivno naravnan, umirjen. Prikimava, ko ti gre, in te spodbuja.
 
1. Državni svet (vse, kar veš).
2. Zakonodajni viri EU (primarni, sekundarni - našteti + razlika med uredbo in direktivo).
3. Človekove pravice (vse, kar veš).

Je pa prijeten gospod, če se malo zapleteš v lastne besede, pomaga :) Srečno!
 

Za odgovor se prijavite ali registrirajte.

Če želite odgovoriti na temo, morate biti član foruma.

Ustvari račun

Ustvarite račun v naši skupnosti. Brezplačno!

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Podobne teme

Za objavo izpitnih vprašanj uporabite pripravljene obrazce - tukaj Novejša vprašanja oz...
Odgovori
13
Ogledi
2.274
  • Zaklenjeno
Datum izpita: 13. jul 2023 Ura izpita: 15.30 Področje v šolstvu: osnovna šola Strokovni...
Odgovori
0
Ogledi
705
  • Zaklenjeno
Datum izpita: 27. jun 2023 Ura izpita: 16.00 Področje v šolstvu: osnovna šola Strokovni naziv...
Odgovori
0
Ogledi
789
  • Zaklenjeno
Datum izpita: 18. maj 2023 Ura izpita: 15.00 Področje v šolstvu: šola za otroke s posebnimi...
Odgovori
0
Ogledi
673
  • Zaklenjeno
Datum izpita: 18. maj 2023 Ura izpita: 16.45 Področje v šolstvu: šola za otroke s posebnimi...
Odgovori
1
Ogledi
502
  • Zaklenjeno
Datum izpita: 18. maj 2023 Ura izpita: 16.30 Področje v šolstvu: šola za otroke s posebnimi...
Odgovori
0
Ogledi
442
Pozdravljeni, malo sem že o_O, pa me zanima, ali je kdo imel v komisiji za PREDPISE g. Janeza...
Odgovori
10
Ogledi
2.029

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

Pregled po e-pošti: Naročite se!

Zadnji prispevki

Nazaj
Na vrhu