KOŠIR - izpraševalec (ustava, izpitna vprašanja)

Trenutno berete:
KOŠIR - izpraševalec (ustava, izpitna vprašanja)

1. Podrobno opisati socialne pravice iz ustave
2. Našteti vse institucije EU
3. Podrobno opisati parlament EU

Prijazen gospod. Ko končaš, pove, kaj vse še spada zraven, zato sem imela včasih občutek, da sem povedala premalo, a sem naredila.
 

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

Izpit sem opravljala 19.9.2017. Vprašanja:
1. Svoboda izražanja
2. Državljanstvo EU
3. Evropska komisija-opiši
4. Državni simboli

Zelo prijazen in pomaga z podvprašanji. Pa brez strahu :)
 
19.9.2017
Ugovor vesti, svoboda vesti.
Svoboda izražanja.
Hierarhija pravnih aktov (kam sodijo mednarodne pogodbe-pod ustavo in nad zakone).
Pravni viri EU, opiši sekundarno zakonodajo.

Zelo prijazen gospod. Če vidi, da znaš, te prekine in nadaljuje z naslednjim vprašanjem. Se ne spušča v podrobnosti.
 
Vse o vladi
Otrokove pravice
 
Ogrooooomno enih vprašanj...tako da ne vem niti, kaj je bilo glavno vprašanje :)
1. hierarhija pravnih virov v SLO (vse v nulo...kar ene praktične primere...kam bi dali pristopno pogodbo Slo k EU - nad ustavo, potem kam bi razvrstili mednarodne pogodbe - pod ustavo, nad zakone, potem še kam bi dali mednarodno pogodbo, ki jo spiše minister...pa je sledila debata...na koncu pod zakon, pred zakonske akte in še in še...)
2. Ugovor vesti, pravica do veroizpovedi iz KOP, kdaj je lahko omejena starost in zmožnosti otroka
3. sekundarna zakonodaja EU...ves čas smo se zapletal in iskali praktične primere iz slo zakonodaje.
Sem kar dobro znala, čeprav je bilo ogromno vprašanj... je bil kot katapult...vprašanje, podvprašanje, podvprašanje...
Srečno :D
 
Ustava (Samo Košir):
  1. Razloži primarno zakonodajo EU.
  2. Opiši mednarodne pogodbe EU.
  3. Kaj je konvencija o varstvu otrokovih pravic in razloži pravico do izobraževanja?
Zelo prijazen, nasmejan in zadovoljen, če znaš.
 
1. Pravice otrok(ustava)
2. Pravica o zasebnosti.. Nastej se nekaj otrokovih pravic iz konvencije.
3. Razlika Evropski svet.. Svet eu.. Podrobneje opisi Evropski svet.

Zeloo prijazen.. Ko poves pravilno ti kima.. Se nasmehe.. Ce poves glavne stvari ne dreza naprej :)
 
Izpraševalec: Košir
Izjemno prijazen spraševalec. Vprasanja:
*pravice in dolžnosti staršev
*Svoboda govora (otrokove pravice) tidve vprašanji sem morala povezat
*Evropska komisija
 
S. Košir (za pomočnik vzgojitelja)

1. Pravni viri EU (samo naštet); pomen sodne prakse (pogovor je nekaj stekel na to, kdo se vse sreča pred sodiščem EU), komu se pritožimo, zaradi domnevne kršitve zakonodaje EU (Evropski komisiji).
2. KOP - pravica do svobode izražanja (kaj zajema + možne omejitve).
3. Volilna pravica (splošna, enaka, neenaka, aktivna, pasivna - kaj vse to pomeni) + na katerih volitvah lahko v SLO volijo tujci (na volitvah v Evropski parlament in na lokalnih volitvah v državi stalnega prebivališča).
 
-vse o drzavnem zboru
-kdo je lahko predsednik drzavnega zbora
-sekundarni pravni viri, nastej. Razlika med ustavo in direktivo.
 
1. Kdo izdaja uredbe z zakonsko močjo? Kdaj? Česa se ne da omejiti (tu je bilo treba še našteti temeljne človekove pravice)?
2. Kje so utemeljene otrokove pravice? Zakaj posebej otrokove? Katera zakonodaja obvelja -(nacionalna ali mednarodna), ko se odloča o človekovih pravicah
3. Evropska komisija (kdo, koliko let traja mandat, kakšna je njena vloga in kako poteka postopek izbire).
 
1. Katere otroške pravice so omenjene v slovenski ustavi?
2. Konvencija o otrokovih pravicah - pravica do identitete (kaj pomeni državljanstvo - pravna pripadnost državi, kaj pridobimo z državljanstvom - pravice in dolžnosti, da spoštujemo zakonodajo).
3. Svet Evropske unije
 
Za pom.vzg.:

1. Državni zbir (povej vse kar veš)
2. Kop - pravica do združevanja (kaj to je, kdaj se jo omeji, kako je zdaj s tem)
3. Naštej institucije EU, eno opiši.

Prijazen, s podvprašanji te pripelje tudi do stvari, ki se jih mogoče ne spomniš takoj.
 
Vprašanja na dan: 25. 1. 2021

Prof. špo. vzg.

USTAVA
  • Volitve v SLO (kdo, kakšne volitve)? V katerem primeru lahko v SLO volijo tujci (lokalne volitve v državi s stalnim prebivališčem)
  • KOP – razloži pravico o svobodi govora!
  • Evropska komisija (pristojnost, mandat, kdo jo izvoli)
Res so prijazni in iščejo znanje, pomagajo. :p
 
Izpit za učitelja strokovno-tehničnih predmetov v srednji šoli, vprašanja:
1. Vlada - kdo jo sestavlja, kako se izvoli, kako se jo zamenja.
2. KOP - pravica do identitete.
3. Razlika med uredbo in direktivo, v katero vejo zakonodaje spada (sekundarno pravo EU).

Korekten človek.
 

Za odgovor se prijavite ali registrirajte.

Če želite odgovoriti na temo, morate biti član foruma.

Ustvari račun

Ustvarite račun v naši skupnosti. Brezplačno!

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Podobne teme

Za objavo izpitnih vprašanj uporabite pripravljene obrazce - tukaj Novejša vprašanja oz...
Odgovori
4
Ogledi
1.177
Za objavo izpitnih vprašanj uporabite pripravljene obrazce - tukaj Novejša vprašanja oz...
Odgovori
13
Ogledi
2.275
Uporabnik saramurkovic je objavil novo gradivo: STROKOVNI IZPIT-USTAVA - USTAVA Preberi več o...
Odgovori
0
Ogledi
853
Pozdravljeni, ne najdem vprašanj izpraševalke Jožice Šeme (ustava). Mi lahko kako pomagate? Hvala
Odgovori
1
Ogledi
1.020
Vprašanja za učiteljico zgodovine, geografije (OŠ) Ustava: zakonodajni postopek Iz konvencije...
Odgovori
0
Ogledi
1.222
  • Zaklenjeno
Izpitna vprašanja 18.5. mag. Manica Gros: -Vloga državnega zbora -Evropska komisija -Kaj pomeni...
Odgovori
1
Ogledi
684
  • Rešeno
Pozdravljeni, gospa mi je dodeljena za izpraševalko, najdem pa samo 3 njena vprašanja. Koliko...
Odgovori
1
Ogledi
707

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

Pregled po e-pošti: Naročite se!

Zadnji prispevki

Nazaj
Na vrhu