Koronavirus in strokovni izpit

Trenutno berete:
Koronavirus in strokovni izpit

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

Pa sem tudi jaz uspesno naredila:))
Ustava:
primarna in sekundarna zakonodaja, res samo osnove, konvencija o otrokovih pravicah in funkcije predsednika glede na zakonodajni postopek.
Zakonodaja: opp ( vrste programov, podrocja ZOFVI, kdo so otroci z opp)
Slovenscina: stvarna lastna imena, drzavni jezik in pomisljaj in vezaj:)

Res je kot pravijo vsi ostali, sam izpit poteka sprosceno, res sprasujejo samo osnove, tudi mene se med govorom prekinjali in sem bila zunaj po 7ih minutah:) Srecno vsem, ki vas to se caka:) Res se odvali kamen od srca:)
 
Pa sem tudi jaz uspesno naredila:))
Ustava:
primarna in sekundarna zakonodaja, res samo osnove, konvencija o otrokovih pravicah in funkcije predsednika glede na zakonodajni postopek.
Zakonodaja: opp ( vrste programov, podrocja ZOFVI, kdo so otroci z opp)
Slovenscina: stvarna lastna imena, drzavni jezik in pomisljaj in vezaj:)

Res je kot pravijo vsi ostali, sam izpit poteka sprosceno, res sprasujejo samo osnove, tudi mene se med govorom prekinjali in sem bila zunaj po 7ih minutah:) Srecno vsem, ki vas to se caka:) Res se odvali kamen od srca:)
Cestitam! 😊 Komisija je ostala ista? Ali se vedno odgovarjamo z masko?
 
Če kaj pomaga, tukaj so omenjeni elektorji 🙂
 

Priponke

  • IMG_20200604_175959.jpg
    IMG_20200604_175959.jpg
    215,6 KB · Ogledi: 261
  • IMG_20200604_180004.jpg
    IMG_20200604_180004.jpg
    71,9 KB · Ogledi: 209
Posredna volilna pravica (npr. volitve v DS) pomeni, da volimo stranke, ki same potem izberejo svoje clane. Pri neposredni pa volilci izvolijo clane (predsednika RS, poslance v DZ), torej ne gre preko politicnih strank...

Resor je delovno podrocje ministrstva (npr. pravosodje, notranje zadeve, gospodarstvo, izobrazevanje, kultura...). Brez resorja pomeni, da nima delovnega podrocja.. in v vladi sta vedno 2 taksna, ostalih 14 ima svoje podrocje.
 
Pozdravljeni,
zanima me, do kdaj točno se izvajajo strokovni izpiti (do 15. 7. ali dlje?), kdaj so na dopustu?
Ali menite, da bi lahko prišla na vrsto še preden gredo na dopust? Šele zdaj mi je namreč uspelo narediti vse obvezne nastope, prijavila pa se bom v začetku naslednjega tedna. Je res verjetno, da dobim datum šele septembra?
Hvala za pomoč in obilo sreče vsem skupaj.
Monika
 
Strokovni izpiti se NE izvajajo med 15.7. in 15. 9.
Kolikor slisim, od prijave do datuma traja nekje 30 dni, tako da pohiti, pa upam da bos se v naslednjem mesecu na vrsti. Poskrbi, da bo prijava popolna, da vse hitreje stece.. pa srecno!
 
Vsi, ki ste do sedaj naredili: Koliko casa ste namenili ucenju? Snovi je veliko in ce hoces vsak del predelati vsak dan... se mi zdi, da porabis cel dan, da gres 1x cez vse 🤷‍♀️
 
Jaz sem se učila od konca februarja do včeraj. Malo po malo, ker sem imela zraven službo. Je prišel tudi teden, ko si nisem nič vmes pogledala... se pa baje da v 1 mesecu vse naučit, ali celo prej. Sicer ne vem kako, ampak.. 😁 Sem pa začela z zakonodajo, potem ustava in slovenščina.. na koncu pa vsak dan po eno. In pa zadnje tedne intenzivno...
 
Jaz sem se realno ene tri mesece vsak dan po malem zadnjih 14 dni pa intenzivno:) tisti, ki se vse naucijo v enem tednu svaka cast, jaz se nisem mogla:)
14 dni vsak dan. Zaradi, službe in majhnega otročka cca 5 ur na dan. Nekaj popoldne, večina zvečer. Jaz sem vsak dan samo en predmet ali dva dni isto, in potem zamenjala.
 
Kako bi odgovorili na naslednje vprašanje: Pedagoški govor in funkcijske ter socialne zvrsti znotraj spoznavnega in odnosnega govora.
Že vnaprej hvala za pomoč!
 
Kako bi odgovorili na naslednje vprašanje: Pedagoški govor in funkcijske ter socialne zvrsti znotraj spoznavnega in odnosnega govora.
Že vnaprej hvala za pomoč!


Pri pedagoskem govoru je v ospredju (socialna zvrst knjizni jezik. Ce ucitelj predava ucencem snov uporablja izraze svoje stroke, termine, definicije torej gre za strokovni jezik (funkcijska zvrst). Glede na okoliscine pa mora uporabljati zborni jezik. Ce pa gre za pogovor med ucencem in uciteljem pa gre za prakticno sporazumevalno zvrst (funkcijska), kjer se uporablja knjizni pogovorni jezik.
 
Nazadnje urejeno:
Koga volijo elektorji? Kdo so to? Kje piše to? Prvič slišim? Kakšen je odgovor?
Elektorji so volilni možje, ki volijo državne svetnike (Državni svet). Elektorje izberejo volilci - to so posredne volitve.
Neposredne volitve pa so, ko volilci sami volimo brez posrednika na splošnih volitvah.
 
Tudi jaz sem se rešila - božanski občutek, res! :)))

Delala sem za razredni pouk.

Vprašanja:

USTAVA
1. Kaj je narobe v naslednjih povedih: Vlada je sprejela zakon. Državni zbor ga je razglasil. + Kje so objavljeni zakoni ter zakaj.
2. Predsednik države (kar veš).
3. Starši niso poravnavali nekaterih obveznosti in šoli dolgujejo nekaj denarja. Ali jih lahko poimensko izpostaviš na roditeljskem sestanku?

ZAKONODAJA
1. Svet staršev.
2. Kakšno funkcijo imajo starši pri imenovanju ravnatelja.
3. Učne skupine (2. in 3. triletje).

SLOVENŠČINA
1. Naglasna znamenja s primeri.
2. Slušne prvine govora.
3. Kratice, okrajšave, simboli.

Vem, da jih veliko pravi, da ni grozno ...
Tudi jaz lahko potrdim, da ni nič groznega in so zelo človeški!

VELIKO SREČE vsem, ki vas tole čaka v naslednjih dneh! :)
 
Mi lahko prosim pomagate z odgovorom?

Kdo IMENUJE varuha clovekovih pravic?
2. člen
Varuha oziroma varuhinjo človekovih pravic (v nadaljnjem besedilu: varuh) izvoli državni zbor na predlog predsednika republike.

Nekje sem v zapiskih zasledila, da ga imenuje precednik, drugje pa drzavni zbor. 🙄 Kaj je pravilno?
 
Mi lahko prosim pomagate z odgovorom?

Kdo IMENUJE varuha clovekovih pravic?
2. člen
Varuha oziroma varuhinjo človekovih pravic (v nadaljnjem besedilu: varuh) izvoli državni zbor na predlog predsednika republike.

Nekje sem v zapiskih zasledila, da ga imenuje precednik, drugje pa drzavni zbor. 🙄 Kaj je pravilno?
Imenuje ga državni zbor z izvolitvijo, predlaga pa predsednik republike. Tako si jaz razlagam, predsednil republile namrec nima take moči, da bi lahko imenoval tak organ.
 

Za odgovor se prijavite ali registrirajte.

Če želite odgovoriti na temo, morate biti član foruma.

Ustvari račun

Ustvarite račun v naši skupnosti. Brezplačno!

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Podobne teme

Zdravo vsem. Kmalu bom imela zagovor na ministrstvu. Dobila sem seznam izpraševalk, kdo me bo...
Odgovori
5
Ogledi
527
Vprašanje??? Trenutno delam kot učiteljica v OPB, ampak strokovnega pa moram narediti kot...
Odgovori
2
Ogledi
349
Pozdravljeni, zanima me ali je dovolj, da za prijavo na strokovni izpit pošljem samo potrdilo...
Odgovori
2
Ogledi
365
Pozdravljeni, trenutno sem zaposlena na delovnem mestu vzgojitelja v vzgojnem zavodu. Po...
Odgovori
0
Ogledi
329
Pozdravljeni! Kdaj se kot svetovalna delavka lahko prijavim na strokovni izpit? Katere pogoje...
Odgovori
4
Ogledi
294
  • Zaklenjeno
Živijo:) imam vprašanje. Ima kdo skupek vprašanj in odgovorov za strokovni izpit za pomočnika/co...
Odgovori
16
Ogledi
1.615
Pozdravljeni, zanima me, kako je sedaj v tem novoletnem času s čakanjem na datum izpita. Torej...
Odgovori
2
Ogledi
983

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

Pregled po e-pošti: Naročite se!

Zadnji prispevki

Nazaj
Na vrhu