Koronavirus in strokovni izpit

Trenutno berete:
Koronavirus in strokovni izpit

Jaz bi rekla, da spada pod obvezni - namrec poteka strnjeno, namesto pouka.. ker ce se ga ne udelezis, moras v soli bit v katerem drugem razredu (torej imeti pouk). Tako da bi ga jaz dala pod obveznega :) razsirjen je izbirni, gre za prostovoljno vkljucevanje.. no, moje "znanje in mnenje"
Več glav, več ve.. Meni se pa itak zdi, da ob vsem učenju izgubljam logično razmišljanje in si vse skup kompliciram.. Tako, da hvala za to razlago, je res smiselna 😊
 

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

Kaj je sedaj s tem prvim in drugim tujim jezikom? Toliko sprememb je že bilo...

Če prav razumem je prvi tuj jezik v 1. in 2. razredu obvezen. Kaj pa drugi tuj jezik? Je neobvezni izbirni?

V 7. razredu je pa drugi tuj jezik obvezen.
 
Kaj je sedaj s tem prvim in drugim tujim jezikom? Toliko sprememb je že bilo...

Če prav razumem je prvi tuj jezik v 1. in 2. razredu obvezen. Kaj pa drugi tuj jezik? Je neobvezni izbirni?

V 7. razredu je pa drugi tuj jezik obvezen.
1. tuji jezik je obvezen od 2. razreda naprej.
2. tuji jezik je neobvezen in ga šola ponudi od 4. razreda naprej.

Od 7. razreda naprej pa je drugi tuji jezik lahko za ucenca obvezni izbirni predmet, če si ga izbere.

Če imam narobe, me prosim popravite.
 
Evo, pa sem se včeraj uspešno rešila tudi jaz. 💪 Ni tako hudo kot izgleda! Je pa res, da iščejo znanje.
Moja vprašanja :
Ustava - Mihelič Kolonič
Slovenski državni simboli in prazniki ter evropski simboli (naštej in vse opiši).
Predsednik Republike Slovenije (vse, pogoji, mandat, pristojnosti).
Volilna pravica (splošna, enaka; posredna, neposredna; koga volijo elektorji).

Zakonodaja - Simsič (zahtevala kar ogromno, veliko tudi podvprašanj)
Ustanavljanje javnih OŠ (vse), matične šole in podružnice.
Letni delovni načrt.
Šolski koledar (vse, pravilnik, izjeme).

Slovenščina - Križnar
Slabosti in prednosti slušnega prenosnika.
Pisanje besed skupaj (primeri, zakaj).
Mala in velika začetnica (povedala primere in vprašala kako bi zapisala in zakaj).
Vezaj (primeri, kakšno je to ločilo).

Vso srečo vsem, ki vas to še čaka in verjemite vase - takrat gre lažje!
 
Evo, pa sem se včeraj uspešno rešila tudi jaz. 💪 Ni tako hudo kot izgleda! Je pa res, da iščejo znanje.
Moja vprašanja :
Ustava - Mihelič Kolonič
Slovenski državni simboli in prazniki ter evropski simboli (naštej in vse opiši).
Predsednik Republike Slovenije (vse, pogoji, mandat, pristojnosti).
Volilna pravica (splošna, enaka; posredna, neposredna; koga volijo elektorji).

Zakonodaja - Simsič (zahtevala kar ogromno, veliko tudi podvprašanj)
Ustanavljanje javnih OŠ (vse), matične šole in podružnice.
Letni delovni načrt.
Šolski koledar (vse, pravilnik, izjeme).

Slovenščina - Križnar
Slabosti in prednosti slušnega prenosnika.
Pisanje besed skupaj (primeri, zakaj).
Mala in velika začetnica (povedala primere in vprašala kako bi zapisala in zakaj).
Vezaj (primeri, kakšno je to ločilo).

Vso srečo vsem, ki vas to še čaka in verjemite vase - takrat gre lažje!
Cestitam! 😊 Ti je ostala ista komisija?
 
Pa sem danes tudi jaz uspešno opravila. Opravljala sem za pomočnico vzgojiteljice. Komisija je ostala ista. Izpraševalke so bile prijetne, niso dregale v podrobnosti, predvsem sem jaz govorila, tako da so pri katerem vprašanju odgovorile, da je dovolj in smo šle na naslednjega.

Ustava: Nataša Voršič
- opiši ustavo (ko poveš, kar želi slišati te ustavi in preide na naslednje vpr.)
- izberi si eno pravico iz človekovih pravic in temeljnih svoboščin in jo opiši (želi slišati točno te besede, ki so navedene v ustavi)
- predsednik republike (vse - mandat, pristojnosti itd.)

Zakonodaja: Jelka Svenšek
- ustanovitelj javnih in zasebnih vrtcev
- cilji predšolske vzgoje
- svet staršev

Slovenščina: Romana Šarec Rojc
- pojasni, zakaj 25 črk in 29 glasov (delitev samoglasnikov, soglasnikov)
- zemljepisna lastna imena (delitev, povej primere, kaj pišemo z veliko/malo začetnico)
- kako delimo ločila (stična/nestična, končna/nekončna), podrobneje pomišljaj

Vsem, ki vas še čaka, želim vse dobro in res ni tako hudo, kot se sprva zdi :)
 
Še jaz prilagam vprašanja, če bo komu v pomoč:

USTAVA
1. Delitev oblasti (zakonodajna, izvršilna, sodna; kdo je v kateri veji oblasti, bolj podrobno opisati sodno oblast, sodišča).
2. Kaj pomeni "integriteta" (osebnost), nato navezava na otrokove pravice (našteti nekaj pravic, konvencija, pravica otrok do izobrazbe). Pa še nekaj o tem, kaj vse uporabljam v šoli, da mi je v pomoč za otroke.. ne vem, kaj je hotla :)
3. Kako se Slovenija kot članica EU vključuje v EU (tudi nekaj od Svetu EU, EP ...).

ZAKONODAJA
1. Svet šole (sestava, naloge)
2. Vpis v 1. razred (kdaj, odložitev-kdaj, kako poteka, lahko tudi med letom? DA)
3. Načela ocenjevanja znanja

SLOVENŠČINA
1. Socialne zvrsti jezika
2. Naglasna znamenja (ostrivec, krativec, strešica - samo povedati, kaj opisujejo: ali so kratki, dolgi, široki, ozki ....)
3. Vidne prvine govora

Pri ustavi me je matrala dolgo časa, vrtala in vrtala, dokler nisem povedala kar si je želela... pri zakonodaji sva se malo lovili, ampak sva nekako prišli do istih zaključkov ... pri slovenščini pa sva opravili v 2 minutah, ta gospa mi je bila najbolj prijazna, prijetna, res samo osnove je spraševala :)
 
Pa sem danes tudi jaz uspešno opravila. Opravljala sem za pomočnico vzgojiteljice. Komisija je ostala ista. Izpraševalke so bile prijetne, niso dregale v podrobnosti, predvsem sem jaz govorila, tako da so pri katerem vprašanju odgovorile, da je dovolj in smo šle na naslednjega.

Ustava: Nataša Voršič
- opiši ustavo (ko poveš, kar želi slišati te ustavi in preide na naslednje vpr.)
- izberi si eno pravico iz človekovih pravic in temeljnih svoboščin in jo opiši (želi slišati točno te besede, ki so navedene v ustavi)
- predsednik republike (vse - mandat, pristojnosti itd.)

Zakonodaja: Jelka Svenšek
- ustanovitelj javnih in zasebnih vrtcev
- cilji predšolske vzgoje
- svet staršev

Slovenščina: Romana Šarec Rojc
- pojasni, zakaj 25 črk in 29 glasov (delitev samoglasnikov, soglasnikov)
- zemljepisna lastna imena (delitev, povej primere, kaj pišemo z veliko/malo začetnico)
- kako delimo ločila (stična/nestična, končna/nekončna), podrobneje pomišljaj

Vsem, ki vas še čaka, želim vse dobro in res ni tako hudo, kot se sprva zdi :)
Si imela ob 15.40? :D
 
Hej mene pa nekaj zanima:) in sicer ali je stevilo ministro stalno in pa kateri zakon dz sprejme z 2/3 vseh poslancev?
 
Evo, pa sem se včeraj uspešno rešila tudi jaz. 💪 Ni tako hudo kot izgleda! Je pa res, da iščejo znanje.
Moja vprašanja :
Ustava - Mihelič Kolonič
Slovenski državni simboli in prazniki ter evropski simboli (naštej in vse opiši).
Predsednik Republike Slovenije (vse, pogoji, mandat, pristojnosti).
Volilna pravica (splošna, enaka; posredna, neposredna; koga volijo elektorji).

Zakonodaja - Simsič (zahtevala kar ogromno, veliko tudi podvprašanj)
Ustanavljanje javnih OŠ (vse), matične šole in podružnice.
Letni delovni načrt.
Šolski koledar (vse, pravilnik, izjeme).

Slovenščina - Križnar
Slabosti in prednosti slušnega prenosnika.
Pisanje besed skupaj (primeri, zakaj).
Mala in velika začetnica (povedala primere in vprašala kako bi zapisala in zakaj).
Vezaj (primeri, kakšno je to ločilo).

Vso srečo vsem, ki vas to še čaka in verjemite vase - takrat gre lažje!


Koga volijo elektorji? Kdo so to? Kje piše to? Prvič slišim? Kakšen je odgovor?
 
Mene tudi zanima glede elektorjev in enostavna razlaga med posredno in neposredno volilo pravico. V mojih zapiskih je zelo nejasno.. Hvala 😊
 

Za odgovor se prijavite ali registrirajte.

Če želite odgovoriti na temo, morate biti član foruma.

Ustvari račun

Ustvarite račun v naši skupnosti. Brezplačno!

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Podobne teme

Zdravo vsem. Kmalu bom imela zagovor na ministrstvu. Dobila sem seznam izpraševalk, kdo me bo...
Odgovori
5
Ogledi
527
Vprašanje??? Trenutno delam kot učiteljica v OPB, ampak strokovnega pa moram narediti kot...
Odgovori
2
Ogledi
350
Pozdravljeni, zanima me ali je dovolj, da za prijavo na strokovni izpit pošljem samo potrdilo...
Odgovori
2
Ogledi
365
Pozdravljeni, trenutno sem zaposlena na delovnem mestu vzgojitelja v vzgojnem zavodu. Po...
Odgovori
0
Ogledi
330
Pozdravljeni! Kdaj se kot svetovalna delavka lahko prijavim na strokovni izpit? Katere pogoje...
Odgovori
4
Ogledi
294
  • Zaklenjeno
Živijo:) imam vprašanje. Ima kdo skupek vprašanj in odgovorov za strokovni izpit za pomočnika/co...
Odgovori
16
Ogledi
1.622
Pozdravljeni, zanima me, kako je sedaj v tem novoletnem času s čakanjem na datum izpita. Torej...
Odgovori
2
Ogledi
983

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

Pregled po e-pošti: Naročite se!

Zadnji prispevki

Nazaj
Na vrhu