Koronavirus in strokovni izpit

Trenutno berete:
Koronavirus in strokovni izpit

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

Tako je... tudi jaz imam tako zapisano -24
Imajo prevajalce, ki prevajajo. Eu sodišče je francoščina
 
Živjo,
Jaz sem pa nekje prebrala da se na strokovni lahko prijaviš šele po 6 mesecih po tistem, ko si opravil pripravništvo. Ali to drži?

Pa še kako je možno, da je ena vzgojiteljica opravljala samo področje slovenščine oktobra, druga pa mesec dni za njo pa je opravljala vse naenkrat. Ali prva ni opravila vseh pa je morala ponavljati ali je še kakšna druga možnost?

Hvala za odgovore.
 
Evo, opravljeno 😁 Za pomočnico vzgojitelja:

Ustava:
Evropski simboli
Ustavnost in zakonitost
Svoboda gibanja

Zakonodaja:
Vpis otrok v vrtec (vse)
Sočasnost

Slovenščina:
Poglavja slovnice
Štajersko narečje (ker sem iz štajerske)
Stičnost ločil
 
Evo, opravljeno 😁 Za pomočnico vzgojitelja:

Ustava:
Evropski simboli
Ustavnost in zakonitost
Svoboda gibanja

Zakonodaja:
Vpis otrok v vrtec (vse)
Sočasnost

Slovenščina:
Poglavja slovnice
Štajersko narečje (ker sem iz štajerske)
Stičnost ločil
Cestitam! Kaj si morala povedat o narečju? Kje si našla literaturo o tem?
 

Ustava:
Zakonska iniciativa
Neposredna in posredna oblast ljudstva
Sodna veja oblasti (naštej sodišča, sodniki, sodniška imuniteta)

Zakonodaja:
Organi šole (podrobneje svet šole)
Imenovanje ravnatelja
Ocenjevanje

Slovenščina:
Ločila (podrobneje vezaj in pomišljaj)
Velika, mala začetnica pri zemljepisnih lastnih imenih
Priročniki (podrobneje slovnica)

Res iščejo znanje in pomagajo.
Lp
 
Evo, opravljeno 😁 Za pomočnico vzgojitelja:

Ustava:
Evropski simboli
Ustavnost in zakonitost
Svoboda gibanja

Zakonodaja:
Vpis otrok v vrtec (vse)
Sočasnost

Slovenščina:
Poglavja slovnice
Štajersko narečje (ker sem iz štajerske)
Stičnost ločil
Tu bi še dodala pedagoški govor pri slovenščini in delitev na starostne obdobja ter zakaj takšna razdelitev pri zakonodaji.

Sem od šoka da sem naredila pozabila kaj vse so me vprašali 😄
 
Mene pa zanima v kaksnem jeziku govorite na strokovnem? Zborni ali knjizni pogovorni? 😁

Incyka cestitke!
Mene je vsak dan bolj strah 😁
 
Pozdravljeni.
OPRAVLJENO! Hvala vesolje.
To je bil eden izmed najboj stresnih obdobij učenja. Sploh ne vem zakaj. V dijaških letih bi moral ponavljati cel letnik, v študentskih pa pavzirati. Tukaj pa lahko že po dveh mesecih. Očitno se s starostjo dviguje tudi nivo stresa :).
Kakorkoli že:

Srednja šola - strokovni mudul
Komisija je bila zelo uradna, čeprav 2/3 prijazna in življenjska. 1/3 pa je popravljala kar pogosto. Med drugim sem imel za opisat imenovanje ravnatelja in direktorja. Itak sem znal, ampak kakšen izraz uporabiš svoj, pa je takoj popravljala.
So bile pa v drugih pisarnah poleg, tudi komisije, ki so se glasno šalile in smejale. Popolnoma drug občutek dobiš, če imaš tam zagovor. Veliko je odvisno od tega, kakšno komisijo dobiš.
Ne bojte se, šlo bo, spraševalec pomaga in vprašanje postavi drugače, če vidi da ne veš natanko kako bi začel. Malo tudi sami povzamejo ali zaključijo. Jaz sem imel težavo le pri ustavi (začetek in stres) in je bilo tako.
Podajam vam tudi moj način učenja:
Najprej splošno učenje (branje vsega), da dobiš pregled nad obsegom in snovjo in da veš za kaj gre. To sem se površno naučil.
Ko pa sem dobil imena komisije, sem si izpisal vsa njihova vprašanja in si naredil odgovore nanje. To sem se učil do onemoglosti. Še posebej pa sem se naučil njihova 3-4 najpogostejša vprašanja. VSA so bila ena izmed njih.
Sem pa po forumu opazil, da se nekateri učijo izredno "globoko".
Tudi jaz sem brskal po forumu in sem dobil samo slab občutek, česa vse ne znam. Zato sem nehal.
Pri meni so res spraševali to, kar naj bi resnično poznal pri svojem delu.

Iz srca: SREČNO VSEM.
 
Od danes lahko na ministrstvo vstopate brez, da vas pokličejo. Vpišete se pri vratarju in greste pred sejno sobo, če nihče ne čaka. Imejte s seboj epidemiološko izjavo in masko. Jaz maske nisem potreboval, kolegica pri drugi komisiji pa. Odvisno od njih.

Bodite na ministrstvu vsaj pol ure prej, ker gre hitro. Jaz sem bil konec preden sem imel uradni začetek :)

Srečno.
 
Cestitam! Kaj si morala povedat o narečju? Kje si našla literaturo o tem?
Našla sem na spletu. Evo ti prilepim, upam da boš znala brat mojo pisavo 😊 Je pa bila zelo zadovoljna ko sem ji povedala to kar imam napisano.
 

Priponke

  • 20200601_201655.jpg
    20200601_201655.jpg
    137,2 KB · Ogledi: 197
Ste tisti, ki ste ze imeli strokovni izpit, dobili enako vprasanje izprasevalca, kot je zapisano v forumih po izprasevalcu? Ker jaz vec ne morem.. se grem samo se po izprasevalcih ucit.. :worried:
 

Za odgovor se prijavite ali registrirajte.

Če želite odgovoriti na temo, morate biti član foruma.

Ustvari račun

Ustvarite račun v naši skupnosti. Brezplačno!

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Podobne teme

Zdravo vsem. Kmalu bom imela zagovor na ministrstvu. Dobila sem seznam izpraševalk, kdo me bo...
Odgovori
5
Ogledi
531
Vprašanje??? Trenutno delam kot učiteljica v OPB, ampak strokovnega pa moram narediti kot...
Odgovori
2
Ogledi
355
Pozdravljeni, zanima me ali je dovolj, da za prijavo na strokovni izpit pošljem samo potrdilo...
Odgovori
2
Ogledi
367
Pozdravljeni, trenutno sem zaposlena na delovnem mestu vzgojitelja v vzgojnem zavodu. Po...
Odgovori
0
Ogledi
335
Pozdravljeni! Kdaj se kot svetovalna delavka lahko prijavim na strokovni izpit? Katere pogoje...
Odgovori
4
Ogledi
297
  • Zaklenjeno
Živijo:) imam vprašanje. Ima kdo skupek vprašanj in odgovorov za strokovni izpit za pomočnika/co...
Odgovori
16
Ogledi
1.627
Pozdravljeni, zanima me, kako je sedaj v tem novoletnem času s čakanjem na datum izpita. Torej...
Odgovori
2
Ogledi
991

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

Pregled po e-pošti: Naročite se!

Zadnji prispevki

Nazaj
Na vrhu