Koronavirus in strokovni izpit

Trenutno berete:
Koronavirus in strokovni izpit

Lahko vprasamkaj si povedala pri zagotovitvi javnosti ocenjevanja?
Najprej me je vprasala, kako zagotavljamo javnost ocenjevanja na splosno in sem govorila o tem. Potem me je vprasala, kako sem jaz v tem casu zagotavljala javnost ocenjevanja in sem rekla, da je ministrica izdala sklep, da to sedaj ni potrebno, da je ocenjevanje lahko individualno.
 

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

Jaz sem še vedno v dilemi, v čem je razlika med javnim zbiranjem in javnim združevanjem ...
Mi lahko kdo razloži, prosim? :)
 
Zdravo vsem skupaj! Evo pa sem rešena tudi jaz :)) Tako kot je povedala že ena izmed vas - res je, da se kar veliko zahteva ampak, če vzameš resno in se potrudiš kolikor gre tistih 14dni učenja, potem gre! Bodite pa res čim bolj sproščene in nasmejane, potem bo šlo lažje razmišljat in odgovarjat..ko si 1x tam pač daš vse od sebe in tako se je tudi meni obrestovalo, čeprav sem bila na koncu že tako izmozgana od učenja, da nisem vedela, če še sploh kaj znam povedat haha.. in sem pravilno odgovorila na vse, bilo je sproščeno vzdušje - konec sem bila v 13 min! (še zdaj ne vem kako glede na količino vprašanj, je pa res, da sem takoj začela odgovarjati in se nič nisem ustavljala, one pa tudi niso šle v ekstremne podrobnosti) :). VSO SREČO VSEM! :)

USTAVA (Doltar)
- Na katere veje oblasti se deli Slovenija? (vsako opiši - naloge, predstavniki).
- Naštej naloge sodišča in vrste sodišč ter njihove ustanove v Sloveniji
- Opiši izobraževanje otrok v Sloveniji, ali imajo vsi enake pravice? vrste izobraževanj - Oš, srednje splošno, srednje poklicno, srednje tehniško, višje, andragoško,.. Opiši osnovnošolsko izobraževanje (brezplačno, obvezno, traja 9let - samo to je bilo dovolj in sva šli dalje :D)
- Članstvo Slovenije v Eu (kdaj smo pristopili, kdaj smo prevzeli valuto)
- Simboli Eu (zastava, himna, geslo, valuta, praznik) - naštej in opiši

ZAKONODAJA (Brank)
- Kdo je lahko vpisan v vrtec? Kaj morajo starši pred vpisom vedeti?
- Kam in kdaj vrtec objavi seznam prostih delovnih mest? Se lahko otrok v oddelek vključi tudi med letom?
- Kdo ima pri vpisu otrok v vrtec prednost? (otroci s PP in otroci iz ogroženih družin z odločbo CSD). Kdo določi prednostni vrstni red in kaj to pomeni za otroke (Komisija - prednostni vrstni red glede na pogoje, ki jih otrok izpolnjuje se dodeli s številom točk - otrok dobi šifro)
- Kateri so organi vrtca ? Opiši člane sveta staršev in sveta vrtca.
- Kako starši sodelujejo z vrtcem? in kako je sodelovanje potekalo v času epidemije? (preko spleta, sedaj, ko so otroci vključeni v vrtec pa je spet vzpostavljen osebni stik na varnostni razdalji - seveda velja to samo za navzoče otroke in starše :p, obvestila na oglasni deski)

SLOVENSKI JEZIK (Klanjšek Tomšič)
- Opiši naglas in povdarek (razliki, kdaj katerega uporabimo-primeri)
- Vse o SSKJ (kaj zajema, katero vrsto besed, kaj je geselski članek oziroma slovarski sestavek, na katera poglavja se deli geselski članek - glava, zaglavje, itd..+ opiši pomen in rabo besede, opiši frazeološko in terminološko gnezdo)
-Naštej najpomembnejše priročnike Slovenskega jezika (SSKJ, slovnica, pravopis, pravorečje)
- Naštej in opiši naglasna znamenja, za kaj se uporabljajo, pomen kaj označujejo (krativec, ostrivec, strešica - kratki, dolgi, ozki, široki, široki in dolgi), zakaj so naglasna znamenja pomembna, primer (za razlikovanje pomena, saj poznamo enakopisnice, ki ločijo pomen besede po naglasu)
- Kaj je fonem, koliko jih je, koliko je za njih črk (fonemov - glasov je 8, črk za zapisovanje je 5)
- Velika začetnica (raba - kje, kdaj) + kdaj uporabljamo osebna lastna imena in koga poimenujejo?
Čestitam!
Še prosim zaupaš za katero področje si delala? OŠ, vzgojitelj, pomočnik, ...
 
Jaz sem še vedno v dilemi, v čem je razlika med javnim zbiranjem in javnim združevanjem ...
Mi lahko kdo razloži, prosim? :)
Javna zbiranja so z namenom javnih protestov, demonstracij, ...
Združevanje pa je združevanje ali zborovanje isto mislečih ljudi: koncerti, moto zbor ...

Naj me kdo popravi če ne drži, jaz imam v zapiskih, ki sem jih dobila tako obrazloženo.
 
Zdravo vsem skupaj! Evo pa sem rešena tudi jaz :)) Tako kot je povedala že ena izmed vas - res je, da se kar veliko zahteva ampak, če vzameš resno in se potrudiš kolikor gre tistih 14dni učenja, potem gre! Bodite pa res čim bolj sproščene in nasmejane, potem bo šlo lažje razmišljat in odgovarjat..ko si 1x tam pač daš vse od sebe in tako se je tudi meni obrestovalo, čeprav sem bila na koncu že tako izmozgana od učenja, da nisem vedela, če še sploh kaj znam povedat haha.. in sem pravilno odgovorila na vse, bilo je sproščeno vzdušje - konec sem bila v 13 min! (še zdaj ne vem kako glede na količino vprašanj, je pa res, da sem takoj začela odgovarjati in se nič nisem ustavljala, one pa tudi niso šle v ekstremne podrobnosti) :). VSO SREČO VSEM! :)

USTAVA (Doltar)
- Na katere veje oblasti se deli Slovenija? (vsako opiši - naloge, predstavniki).
- Naštej naloge sodišča in vrste sodišč ter njihove ustanove v Sloveniji
- Opiši izobraževanje otrok v Sloveniji, ali imajo vsi enake pravice? vrste izobraževanj - Oš, srednje splošno, srednje poklicno, srednje tehniško, višje, andragoško,.. Opiši osnovnošolsko izobraževanje (brezplačno, obvezno, traja 9let - samo to je bilo dovolj in sva šli dalje :D)
- Članstvo Slovenije v Eu (kdaj smo pristopili, kdaj smo prevzeli valuto)
- Simboli Eu (zastava, himna, geslo, valuta, praznik) - naštej in opiši

ZAKONODAJA (Brank)
- Kdo je lahko vpisan v vrtec? Kaj morajo starši pred vpisom vedeti?
- Kam in kdaj vrtec objavi seznam prostih delovnih mest? Se lahko otrok v oddelek vključi tudi med letom?
- Kdo ima pri vpisu otrok v vrtec prednost? (otroci s PP in otroci iz ogroženih družin z odločbo CSD). Kdo določi prednostni vrstni red in kaj to pomeni za otroke (Komisija - prednostni vrstni red glede na pogoje, ki jih otrok izpolnjuje se dodeli s številom točk - otrok dobi šifro)
- Kateri so organi vrtca ? Opiši člane sveta staršev in sveta vrtca.
- Kako starši sodelujejo z vrtcem? in kako je sodelovanje potekalo v času epidemije? (preko spleta, sedaj, ko so otroci vključeni v vrtec pa je spet vzpostavljen osebni stik na varnostni razdalji - seveda velja to samo za navzoče otroke in starše :p, obvestila na oglasni deski)

SLOVENSKI JEZIK (Klanjšek Tomšič)
- Opiši naglas in povdarek (razliki, kdaj katerega uporabimo-primeri)
- Vse o SSKJ (kaj zajema, katero vrsto besed, kaj je geselski članek oziroma slovarski sestavek, na katera poglavja se deli geselski članek - glava, zaglavje, itd..+ opiši pomen in rabo besede, opiši frazeološko in terminološko gnezdo)
-Naštej najpomembnejše priročnike Slovenskega jezika (SSKJ, slovnica, pravopis, pravorečje)
- Naštej in opiši naglasna znamenja, za kaj se uporabljajo, pomen kaj označujejo (krativec, ostrivec, strešica - kratki, dolgi, ozki, široki, široki in dolgi), zakaj so naglasna znamenja pomembna, primer (za razlikovanje pomena, saj poznamo enakopisnice, ki ločijo pomen besede po naglasu)
- Kaj je fonem, koliko jih je, koliko je za njih črk (fonemov - glasov je 8, črk za zapisovanje je 5)
- Velika začetnica (raba - kje, kdaj) + kdaj uporabljamo osebna lastna imena in koga poimenujejo?

Čestitke!
Kaj si odgovorila pri drugem vpr. Katere ustanove poznamo?
 

Priponke

  • 101308773_257868085298492_7361503353261522944_n.jpg
    101308773_257868085298492_7361503353261522944_n.jpg
    149,7 KB · Ogledi: 443
Preverila bi, če sem našla pravilne podatke: kaj vsebuje Slovenski pravopis? Mi lahko kdo pomaga?
 
Preverila bi, če sem našla pravilne podatke: kaj vsebuje Slovenski pravopis? Mi lahko kdo pomaga?
Slovenski pravopis je normativni jezikovni priročnik (določen z zakonom). Poleg SSKJ (vsebuje tudi lastna imena ki jih SSKJ ne), torej osnovna gesla z naglasnim znamenjem in oblikoslovnimi posebnostmi, vsebuje tudi PRAVILA (o rabi velike in male začetnice, pisanju skupaj in narazen, deljenju besed, pisanju prevzetih besed, rabi ločil). Zadnji je izšel leta 2001 (Jože Toporišič).
Mislim da je to dovolj :)
 
Slovenski pravopis je normativni jezikovni priročnik (določen z zakonom). Poleg SSKJ (vsebuje tudi lastna imena ki jih SSKJ ne), torej osnovna gesla z naglasnim znamenjem in oblikoslovnimi posebnostmi, vsebuje tudi PRAVILA (o rabi velike in male začetnice, pisanju skupaj in narazen, deljenju besed, pisanju prevzetih besed, rabi ločil). Zadnji je izšel leta 2001 (Jože Toporišič).
Mislim da je to dovolj :)
Ooo hvala. Jutri imam in me grabi panika, da nisem več niti v lastne zapiske prepričana 🤦‍♀️
Manjkal mi je prvi del za SSKJ, ostalo mi štima. 🙂
 
Kako izvolijo predsednika eu parlamenta? Mi nikjer ne piše.

Jaz imam tudi čez en teden, prijavila sem se 11. 5. Toliko teh informacij, joj.
 
Odložilni veto, ce zahtevajo ponovno glasovanje, mora v drugo drzavni zbor glasovati z zahtevnejso vecino. Koliko je to misljeno? Npr. 2/3... ve kdo?
 
Odložilni veto, ce zahtevajo ponovno glasovanje, mora v drugo drzavni zbor glasovati z zahtevnejso vecino. Koliko je to misljeno? Npr. 2/3... ve kdo?
Mislim da z 2/3 vecino vseh poslancev (prej pa z 2/3 prisotnih poslancev). Nisem pa sigurna...

Jaz imam v sredo in se mi zdi da ne znam na nobeno vprasanje odgovorit :(
 
Mislim da z 2/3 vecino vseh poslancev (prej pa z 2/3 prisotnih poslancev). Nisem pa sigurna...

Jaz imam v sredo in se mi zdi da ne znam na nobeno vprasanje odgovorit :(
Hvala, vsaj da nekaj rečem 🙈
Jaz imam danes in me že grabi panika... upam na dobro voljo komisije in na prava vprašanja, ker čisto čisto vse 100% itak neznam...
Se mi isto zdi danes da mi je šlo vse iz glave res...
 

Za odgovor se prijavite ali registrirajte.

Če želite odgovoriti na temo, morate biti član foruma.

Ustvari račun

Ustvarite račun v naši skupnosti. Brezplačno!

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Podobne teme

Zdravo vsem. Kmalu bom imela zagovor na ministrstvu. Dobila sem seznam izpraševalk, kdo me bo...
Odgovori
5
Ogledi
692
Vprašanje??? Trenutno delam kot učiteljica v OPB, ampak strokovnega pa moram narediti kot...
Odgovori
2
Ogledi
455
Pozdravljeni, zanima me ali je dovolj, da za prijavo na strokovni izpit pošljem samo potrdilo...
Odgovori
2
Ogledi
429
Pozdravljeni, trenutno sem zaposlena na delovnem mestu vzgojitelja v vzgojnem zavodu. Po...
Odgovori
0
Ogledi
407
Pozdravljeni! Kdaj se kot svetovalna delavka lahko prijavim na strokovni izpit? Katere pogoje...
Odgovori
4
Ogledi
367
  • Zaklenjeno
Živijo:) imam vprašanje. Ima kdo skupek vprašanj in odgovorov za strokovni izpit za pomočnika/co...
Odgovori
16
Ogledi
1.973
Pozdravljeni, zanima me, kako je sedaj v tem novoletnem času s čakanjem na datum izpita. Torej...
Odgovori
2
Ogledi
1.090

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

Pregled po e-pošti: Naročite se!

Zadnji prispevki

Nazaj
Na vrhu