Koronavirus in strokovni izpit

Trenutno berete:
Koronavirus in strokovni izpit

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

Saj ne greš noter... zunaj je obešen seznam, pravijo... in pogledaš če je ista komisija, potem pa lahko še izgineš do svojega zagovora :D fajn je bit pa vsaj 15 minut prej tam, najmanj.
 
Najprej bi vam rada nekaj povedala... še danes zjutraj sem bila na vašem mestu, ko nestrpno čakaš in neveš kaj čakaš... veš samo da se ti zdi vse skupaj nemogoče. Ni hudo! Ampak si moras sam narediti tako, da ni hudo... jaz sem sama sebe prepricala ko sem stala pred vrati komisije da so one tam zato da mi pomagajo do strokovnega izpita (pustimo dejstvo, da nisem znala ob prihodu v ministrstvo povedat varnostniku kako se pisem 😀). Zelo tanka meja je med tem ce znas in zablokiras, ali ce znas in se sprostis, takrat je vse dooosti doooosti lazje. Vse skupaj poteka kot en sproscen pogovor:) ce je meni uspelo kot mamici dvema malima otrokoma in sihtu bo tudi vam!
zdaj pa k moji zlati komisiji... res so bile zelo prijazne, nasmejane, srcne! Nimam ene graje...

Ustava (Slavica Čebular Musar):
1. Kdo ima oblast? Kako jo kaže?
2. Veje oblasti
3. Predsednik RS
4. Evropski parlament

Zakonodaja (Darinka Cankar):
1. Programi v vrtcih
2. Ucni jezik
3. Spremstvo

Slovenscina (Tatjana Cvetko):
1. Kako delimo knjižni jezik? Opisi vsakega
2. Sklanjanje svojega imena in priimka. Sklanjanje moskega priimka in imena po lastni izbiri.
3. Samoglasniki

res se ti odvali kamen od srca, mislim da se nisem bila tako zelo ponosna na sebe! Aja, na list za stik z okuzenimi pred vstopom sem oznacila vse z da.. da sem okuzena, da sem bila z okuzenimi... haha :) so mi rekle pred prejemom spricevala da jih malo skrbi ce sem res okuzena in smo se vse smejale, pol sem seveda popravila 😀 zivci naredijo svoje! 😀
 
Nazadnje urejeno:
A je katera tukaj, ki opravlja strokovni izpit s področja izobraževanja odraslih? Izpit imam 15. junija :)
 
Pozdravljeni,
ali bi bil slučajno kdo za skupinsko ponavljanje snovi ta teden v Ljubljani?
Mi lahko napišete kar privatno sporočilo.
LP
Janja
 
Mi lahko kdo pomaga: vejica v priredju in vejica v podredju?

Se mi zdi da imam v zapiskih narobe, nevem kako je z ali-ali. In na spletu ne najdem nič konkretnega.
 
Mislim da ni vejice pri ali-ali ker je to dvodelni veznik..
Tako je. Tu vejice ni..
Prav tako je ni pri: niti - niti/tako - kakor/ne - ne ...

V priredju in podredju vejice stojijo pred temi besedami:
V priredju: vezniki ampak/saj/kajti/zakaj/namreč/in sicer/to je/zato/torej/tako/sicer/a/vendar/toda/temveč/samo ...

V podredju: ki/ko/ker/da/če/ne da/kjer/kadar/četudi
 
Tako je. Tu vejice ni..
Prav tako je ni pri: niti - niti/tako - kakor/ne - ne ...

V priredju in podredju vejice stojijo pred temi besedami:
V priredju: vezniki ampak/saj/kajti/zakaj/namreč/in sicer/to je/zato/torej/tako/sicer/a/vendar/toda/temveč/samo ...

V podredju: ki/ko/ker/da/če/ne da/kjer/kadar/četudi
Najlepša hvala, torej imam narobe ja, v zapiskih imam da pri ločilnem priredju je vejica (ali-ali) 🤦‍♀️
Hvala!
 
Zdravo vsem skupaj! Evo pa sem rešena tudi jaz :)) Tako kot je povedala že ena izmed vas - res je, da se kar veliko zahteva ampak, če vzameš resno in se potrudiš kolikor gre tistih 14dni učenja, potem gre! Bodite pa res čim bolj sproščene in nasmejane, potem bo šlo lažje razmišljat in odgovarjat..ko si 1x tam pač daš vse od sebe in tako se je tudi meni obrestovalo, čeprav sem bila na koncu že tako izmozgana od učenja, da nisem vedela, če še sploh kaj znam povedat haha.. in sem pravilno odgovorila na vse, bilo je sproščeno vzdušje - konec sem bila v 13 min! (še zdaj ne vem kako glede na količino vprašanj, je pa res, da sem takoj začela odgovarjati in se nič nisem ustavljala, one pa tudi niso šle v ekstremne podrobnosti) :). VSO SREČO VSEM! :)

USTAVA (Doltar)
- Na katere veje oblasti se deli Slovenija? (vsako opiši - naloge, predstavniki).
- Naštej naloge sodišča in vrste sodišč ter njihove ustanove v Sloveniji
- Opiši izobraževanje otrok v Sloveniji, ali imajo vsi enake pravice? vrste izobraževanj - Oš, srednje splošno, srednje poklicno, srednje tehniško, višje, andragoško,.. Opiši osnovnošolsko izobraževanje (brezplačno, obvezno, traja 9let - samo to je bilo dovolj in sva šli dalje :D)
- Članstvo Slovenije v Eu (kdaj smo pristopili, kdaj smo prevzeli valuto)
- Simboli Eu (zastava, himna, geslo, valuta, praznik) - naštej in opiši

ZAKONODAJA (Brank)
- Kdo je lahko vpisan v vrtec? Kaj morajo starši pred vpisom vedeti?
- Kam in kdaj vrtec objavi seznam prostih delovnih mest? Se lahko otrok v oddelek vključi tudi med letom?
- Kdo ima pri vpisu otrok v vrtec prednost? (otroci s PP in otroci iz ogroženih družin z odločbo CSD). Kdo določi prednostni vrstni red in kaj to pomeni za otroke (Komisija - prednostni vrstni red glede na pogoje, ki jih otrok izpolnjuje se dodeli s številom točk - otrok dobi šifro)
- Kateri so organi vrtca ? Opiši člane sveta staršev in sveta vrtca.
- Kako starši sodelujejo z vrtcem? in kako je sodelovanje potekalo v času epidemije? (preko spleta, sedaj, ko so otroci vključeni v vrtec pa je spet vzpostavljen osebni stik na varnostni razdalji - seveda velja to samo za navzoče otroke in starše :P, obvestila na oglasni deski)

SLOVENSKI JEZIK (Klanjšek Tomšič)
- Opiši naglas in povdarek (razliki, kdaj katerega uporabimo-primeri)
- Vse o SSKJ (kaj zajema, katero vrsto besed, kaj je geselski članek oziroma slovarski sestavek, na katera poglavja se deli geselski članek - glava, zaglavje, itd..+ opiši pomen in rabo besede, opiši frazeološko in terminološko gnezdo)
-Naštej najpomembnejše priročnike Slovenskega jezika (SSKJ, slovnica, pravopis, pravorečje)
- Naštej in opiši naglasna znamenja, za kaj se uporabljajo, pomen kaj označujejo (krativec, ostrivec, strešica - kratki, dolgi, ozki, široki, široki in dolgi), zakaj so naglasna znamenja pomembna, primer (za razlikovanje pomena, saj poznamo enakopisnice, ki ločijo pomen besede po naglasu)
- Kaj je fonem, koliko jih je, koliko je za njih črk (fonemov - glasov je 8, črk za zapisovanje je 5)
- Velika začetnica (raba - kje, kdaj) + kdaj uporabljamo osebna lastna imena in koga poimenujejo?
 
26. 5. sem imela strokovni izpit. Kar so me sprasevali bolj aktualnega je bilo pri ustavi: katerih pravic ne smemo nikoli omejiti in pri zakonodaji: kako sem zagotavljala javnost ocenjevanja na daljavo.
Srecno :)
 

Za odgovor se prijavite ali registrirajte.

Če želite odgovoriti na temo, morate biti član foruma.

Ustvari račun

Ustvarite račun v naši skupnosti. Brezplačno!

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Podobne teme

Zdravo vsem. Kmalu bom imela zagovor na ministrstvu. Dobila sem seznam izpraševalk, kdo me bo...
Odgovori
5
Ogledi
527
Vprašanje??? Trenutno delam kot učiteljica v OPB, ampak strokovnega pa moram narediti kot...
Odgovori
2
Ogledi
349
Pozdravljeni, zanima me ali je dovolj, da za prijavo na strokovni izpit pošljem samo potrdilo...
Odgovori
2
Ogledi
365
Pozdravljeni, trenutno sem zaposlena na delovnem mestu vzgojitelja v vzgojnem zavodu. Po...
Odgovori
0
Ogledi
329
Pozdravljeni! Kdaj se kot svetovalna delavka lahko prijavim na strokovni izpit? Katere pogoje...
Odgovori
4
Ogledi
294
  • Zaklenjeno
Živijo:) imam vprašanje. Ima kdo skupek vprašanj in odgovorov za strokovni izpit za pomočnika/co...
Odgovori
16
Ogledi
1.615
Pozdravljeni, zanima me, kako je sedaj v tem novoletnem času s čakanjem na datum izpita. Torej...
Odgovori
2
Ogledi
983

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

Pregled po e-pošti: Naročite se!

Zadnji prispevki

Nazaj
Na vrhu