Koronavirus in strokovni izpit

Trenutno berete:
Koronavirus in strokovni izpit

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

Kaj je pa potem razlika med narodno in državno zastavo? To vprašanje je stalno pri izprasevalcu Krašovec
Potem pa nevem, ne razumem tega. Če malo pogooglaš, najdeš, da je slovenska narodna zastava brez grba (pač samo bela modra in rdeča), potem je pa slika zastave, ki ima grb in piše da je to zastava Republike Slovenije.
V glavnem cel zakon je okrog pravilne oblike in zasnove zastave.
Če najdeš odgovor, prosim sporoči.
 
Glede razlage o narodni zastavi (kopirano s spleta):

Projekt izbora zastave države Slovenije je ob osamosvojitvi leta 1991 složno upošteval in vključil zgodovinsko utemeljeno vseslovensko belo-modro-rdečo zastavo z vodoravno razporejenimi barvami, ki so jo poimenovali slovenska narodna zastava. Nanjo so dodali nov grb Republike Slovenije in jo 25. junija 1991 sprejeli z odlokom o razglasitvi amandmaja C k slovenski ustavi. Tako sta zastava Republike Slovenije in slovenska narodna zastava dobili svojo pravno osnovo: »Zastava Slovenije je belo-modro-rdeča slovenska narodna zastava z dodanim grbom Slovenije.«


Več na Grboslovje.si »
 
zna kdo odgovorit na tole:
1. SVET ŠOLE:
- ali lahko seji sveta šole prisostvuje predstavnik sindikata?
- so seje odprte ali zaprte ?

2. Kako so izobraževalni programi sestavljeni? (ali je to delitev na SPLOŠNI in POSEBNI del?, nekje sem zasledila tudi delitev na predmete in module?)

3. UČNI JEZIK:
- na območju italijanske narodne skupnosti so šole, v katerih pouk poteka ALI v slovenščini (slovenščina učni jezik , italijanščina - predmet) ALI v italijanščini (italijanščina učni jezik, slovenščina- predmet). Te šole niso dvojezične.
- dvojezične šole pa se nahajajo na področju madžarske narodne skupnosti. V teh šolah poteka pouk dvojezično - del pouka v slovenščini in del v madžarščini. ALI JE TO PRAV? :rolleyes:
 
Pri šolski zakonodaji se velikokrat pojavlja vprašanje STANDARDI IN NORMATIVI.

Je to mišljeno za oblikovanje oddelkov, učnih skupin itd., ali ure učitelja, koliko ur posamezen predmet v katerem razredu?
 
Pri šolski zakonodaji se velikokrat pojavlja vprašanje STANDARDI IN NORMATIVI.

Je to mišljeno za oblikovanje oddelkov, učnih skupin itd., ali ure učitelja, koliko ur posamezen predmet v katerem oddelku?
Ne vem kaj tocno je misljeno, je pa najbrs v takem primeru najbolj vprasati izprasevalca kaj misi preden brcnemo v temo :)
 
3. UČNI JEZIK:
- na območju italijanske narodne skupnosti so šole, v katerih pouk poteka ALI v slovenščini (slovenščina učni jezik , italijanščina - predmet) ALI v italijanščini (italijanščina učni jezik, slovenščina- predmet). Te šole niso dvojezične.
- dvojezične šole pa se nahajajo na področju madžarske narodne skupnosti. V teh šolah poteka pouk dvojezično - del pouka v slovenščini in del v madžarščini. ALI JE TO PRAV? :rolleyes:

Tako je.
 
zna kdo odgovorit na tole:
1. SVET ŠOLE:
- ali lahko seji sveta šole prisostvuje predstavnik sindikata?
- so seje odprte ali zaprte ?

Sem se pozanimala na šoli - seje so ZAPRTEGA tipa, lahko je prisoten le tisti, ki je povabljen (poleg seveda članov zavoda).
Torej če je kdo, ki ni član sveta šole (zavoda), mora biti povabljen z vabilom in še to tako, da je že napisan na vabilu (da so s tem seznanjeni člani zavoda še pred sejo (na seji bo prisoten ta pa ta z takim in takim namenom).
 
Kaj pomeni črna pika v SSKJ in kaj v pravopisu?
V SSKJ označuje frazeološko gnezdo, v pravopisu pa? a sploh je?
 
Kaj naj bi bil ustrezen in zadovoljiv odgovor na vprašanje: sklanjatve? Moška, ženska, srednja sklanjatev? Sem si že pogledala in vedno se zapletem, kaj povedati ... Prosim, če lahko kdo pomaga.
 

Za odgovor se prijavite ali registrirajte.

Če želite odgovoriti na temo, morate biti član foruma.

Ustvari račun

Ustvarite račun v naši skupnosti. Brezplačno!

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Podobne teme

Zdravo vsem. Kmalu bom imela zagovor na ministrstvu. Dobila sem seznam izpraševalk, kdo me bo...
Odgovori
5
Ogledi
531
Vprašanje??? Trenutno delam kot učiteljica v OPB, ampak strokovnega pa moram narediti kot...
Odgovori
2
Ogledi
355
Pozdravljeni, zanima me ali je dovolj, da za prijavo na strokovni izpit pošljem samo potrdilo...
Odgovori
2
Ogledi
367
Pozdravljeni, trenutno sem zaposlena na delovnem mestu vzgojitelja v vzgojnem zavodu. Po...
Odgovori
0
Ogledi
336
Pozdravljeni! Kdaj se kot svetovalna delavka lahko prijavim na strokovni izpit? Katere pogoje...
Odgovori
4
Ogledi
297
  • Zaklenjeno
Živijo:) imam vprašanje. Ima kdo skupek vprašanj in odgovorov za strokovni izpit za pomočnika/co...
Odgovori
16
Ogledi
1.628
Pozdravljeni, zanima me, kako je sedaj v tem novoletnem času s čakanjem na datum izpita. Torej...
Odgovori
2
Ogledi
991

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

Pregled po e-pošti: Naročite se!

Zadnji prispevki

Nazaj
Na vrhu