Koliko časa ste se učili za strokovni?

Trenutno berete:
Koliko časa ste se učili za strokovni?

Pridružen
4. jun 2012
Prispevki
11
A mi lahko kdo iskreno pove koliko časa se je potrebno učiti za strokovni? Jaz sem dobila datum čez 17 dni, doma pa imam 2 majhna otroka ;) Kar pomeni da se lahko učim 2-3 ure dnevno :idea: Prosim za kak odgovor, da vidim če je sploh smiselno, sicer se odjavim in preložim opravljanje :|
 

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

Odg: Koliko časa ste se učili za strokovni?

Odvisno je od tega, kakšno in v kolikšnimeri je tvoje predznanje! Če si mnenja, da si boš v 14 dneh, lahko pridobila splošno znanje (ne toliko v podrobnosti), ti vsekakor svetujem da poskusiš, lahko da opraviš vsaj enega od 3 in si tako bljiže uspehu! Ravno danes sem opravil izpit in ti povem, da so spraševalci zelo prijazni, iščejo znanje in te vodijo do odgovorov, tako da - kar pogumna ti rečem. PA SREČNO
Klemen
 
Odg: Koliko časa ste se učili za strokovni?

Naj sporočim da sem šla na strokovni in zmagala... ena spodbudna za vse tiste ki ste zaposleni in imate doma otroke :) zvečer se da s tisto kapljico energije še kaj izcimiti, jaz sem se naučila pri SLO in USTAVI vse po skripti zakonodajo pa po starih vprašanjih... ni mi bila lahka, priznam, 16 dni je zelo malo sploh za tiste 3 do 4 ure ki se uspeš učiti :P Če pa maš cajta od jutra do večera je tudi 14 dni dovolj, še vrh glave :D
SREČNO VSEM MAMICAM IN TATKOM ki vas strokovni še čaka :)
 
Odg: Koliko časa ste se učili za strokovni?

Poznam dve mamici,ki sta obe imeli na voljo 14 dni in jima je uspelo,je pa res,da so priskočile na pomoč še babice itd.,da potem to ni bilo samo 3 do 4 urce,ampak vsaj popoldan,zvecer in še nekaj malega ponoči. Če se odločiš,upam,da ti uspe. Jaz pa še čakam na termin. Kdaj si dala vlogo za strokovnega? Jaz namreč že zelo dolgo čakam na termin. Lp
 
Odg: Koliko časa ste se učili za strokovni?

no ja če imaš babice in lahko vzameš še dopust je to povsem drugo, ampak v šolstvu to ne gre, da pa ne bi bila dovolj časa z otroki pa tudi ne gre, a ne?!...Če pa ti kdo pazi otročke in nimaš službe je že skoraj kot takrat ko si študent :D vlogo sem dala na začetku julija... odgovor dobila takoj, vabilo na strokovni pa 1.10.
 
Odg: Koliko časa ste se učili za strokovni?

Živjo! Mene zanima, kje si dobila skripti za slovenščino in ustavo? Tukaj na forumu ali kje lahko to še dobiš? lp
 
Odg: Koliko časa ste se učili za strokovni?

dobila sem od prijateljice, ki sva skupaj na fax hodili... SLO je ok, zakonodaja in ustava pa malo zastarela :/
 
Odg: Koliko časa ste se učili za strokovni?

Moje skromno mnenje. En mesec za slovenščino (6 ur na dan) in po 10 dni (6-8 ur na dan) za ustavo in zakonodajo.To je realno!!!, vse ostalo je nakladanje. Po mojem mnenju največ ljudi pade prav zaradi slovenščine. Pa srečno vsem!!!
 
Odg: Koliko časa ste se učili za strokovni?

Zdravo,

mene zanima ali se je potrebno naučit vso zakonodajo ali je dovolj le tista h kateri komisiji si bil razporejen.
Hvala in lp.
 
Odg: Koliko časa ste se učili za strokovni?

Zdravo,

potrebno se je učiti vso zakonodajo, vprašanja pa s posebno pozornostjo.
 
Nazadnje urejeno:
Odg: Koliko časa ste se učili za strokovni?

Dvapier, jasz sem se učila 20 dni, vsak dan 3-4 ure in mi je uspelo...Je pa res, da sem imela zapiske zelo skrčene in se je bilo lažje učiti...Če bi jih imela na rač., bi ti jih takoj poslala... :)
 
Odg: Koliko časa ste se učili za strokovni?

Ok.
Ali moram znati zakone za izobraževanje odraslih, če je komisija za osnovno šolo?

Ker v uvodu piše, da je potrebno znati tiso, kjer si opravljal pripravništvo. Ostalo pa le pregledno. Kaj pomeni ''pregledno''?
 
Odg: Koliko časa ste se učili za strokovni?

Yoyoo, jaz sem bila za rp in sem znala pri izobraževanju odraslih samo to, da se jim prilagodi obiskovanje pouka, ocenjevanje, preverjanje, ...
 
Odg: Koliko časa ste se učili za strokovni?

To vprašanje se mi zdi smešno.....čas je relativen...vsak zase ve najboljše koliko časa potrebuje, da mu je določena stvar jasna in si jo je zapomnil. Snovi za strokovni izpit je veliko. Definitivno ni dovolj, da se naučiš po vprašanjih izpraševalca - kaj pa če te tokrat vpraša nekaj popolnoma novega in tisto kar še nikoli ni vprašal? Sem si pa s tem forumom zelo pomagala, ker določeni pripišejo še kakšne odgovore pri vprašanjih, ki jih mogoče v svojih zapiskih nimaš.

Sama sem potrebala 14 skupaj za vso snov v celoti. Prve 11 dni sem zakonodajo in pravopis le prebirala, zadnje tri dni pa temeljito predelala - popredalčkala:). Nikoli se nisem učila na pamet stvari...bistvo je bilo v razumevanju stvari in obrazlago s svojimi besedami. Ampak spet je vse odvisno od vsakega posameznika. Dejstvo pa je, da sama zase vem, da bi na koncu znala isto če bi se učila en mesec prej ali pa zadnje 14 dni (pa ne ves čas).

Predlagam, da začnete nekoliko prej kot ste ponavadi na faksu začeli za kakšen izpit (ker je veliko snovi, pa še nekoliko starejši smo in malo s forme:)). Pa ne se učit na pamet...snov pride določena prav tudi veliko kasneje ko strokovni izpit opraviš (če seveda delaš v šolstvu naprej).

Nasvet: Pred komisijo pozabite na svoje narečje...potrudite se in govorite književni jezik - zbrano in umirjeno. S tem naredite pozitivni vtis na vse izpraševalce.

Veliko uspeha vsem tistim, ki jih strokovni izpit še čaka.
 
Odg: Koliko časa ste se učili za strokovni?

moje mnenje je da je Slovenščina najlažja, saj to že od prvega razreda poslušamo... kje vejica, kam pika, Brižinski spomeniki... Ustava je zoprna če nisi tip za učenje na pamet ti vzame več časa, ker neke logike tam ni. Najlepša je zakonodaja, se mi zdi zelo vsakdanja.

Ustava se res veliko ne spreminja, a se mi zdi da so bili moji zapiski pomanjkljivi vsaj kar se tiče EU.

yoyoo, jaz sem "pregledno" razumela da veš za kaj gre, a ne znaš naštevat po alinejcah.
 
Odg: Koliko časa ste se učili za strokovni?

Vsak pri sebi najbolj ve, koliko rabi, da snov predela. Je pa glede strokovnega tako, da takoj vidijo, če si si vso snov podrobno prebral. Osebno sem se učila oz. "brala" 6 večerov pred strokovnim, zadnji večer pa sem si naredila izpiske po vprašanjih iz foruma po izpraševalcih. Bila sem nervozna 100 na uro, ker sem mislila, da vem premalo, pa je šlo :D

Forum Mladi učitelj je zakon!!! :D
Vse kar rabite, najdete na tej strani.

Noben od izpraševlacev od tebe ne zahteva dobesednega citiranja, tako da učenje na pamet odpade!
Kar se pa tiče recimo tekočega dogajanja v DZ in DS pa je najboljše, da si na njihovi internetni strani en dan prej pogledate kdaj in o čem so imeli zasedanja. Sicer pa sami izpraševalci tudi niso na tekočem o trenutnih dogajanjih ;)

V glavnem, ni tako hudo kot zgleda, pa vso srečo na izpitu! :)
 
Odg: Koliko časa ste se učili za strokovni?


Sama sem potrebala 14 skupaj za vso snov v celoti. Prve 11 dni sem zakonodajo in pravopis le prebirala, zadnje tri dni pa temeljito predelala - popredalčkala:). Nikoli se nisem učila na pamet stvari...bistvo je bilo v razumevanju stvari in obrazlago s svojimi besedami. Ampak spet je vse odvisno od vsakega posameznika. Dejstvo pa je, da sama zase vem, da bi na koncu znala isto če bi se učila en mesec prej ali pa zadnje 14 dni (pa ne ves čas).

Predlagam, da začnete nekoliko prej kot ste ponavadi na faksu začeli za kakšen izpit (ker je veliko snovi, pa še nekoliko starejši smo in malo s forme:)). Pa ne se učit na pamet...snov pride določena prav tudi veliko kasneje ko strokovni izpit opraviš (če seveda delaš v šolstvu naprej).

Nasvet: Pred komisijo pozabite na svoje narečje...potrudite se in govorite književni jezik - zbrano in umirjeno. S tem naredite pozitivni vtis na vse izpraševalce.

Veliko uspeha vsem tistim, ki jih strokovni izpit še čaka.

Odg: Koliko časa ste se učili za strokovni?

Forum Mladi učitelj je zakon!!! :D
Vse kar rabite, najdete na tej strani.

Noben od izpraševlacev od tebe ne zahteva dobesednega citiranja, tako da učenje na pamet odpade!
Kar se pa tiče recimo tekočega dogajanja v DZ in DS pa je najboljše, da si na njihovi internetni strani en dan prej pogledate kdaj in o čem so imeli zasedanja. Sicer pa sami izpraševalci tudi niso na tekočem o trenutnih dogajanjih ;)

V glavnem, ni tako hudo kot zgleda, pa vso srečo na izpitu! :)

(y) (y) (y)
 

Za odgovor se prijavite ali registrirajte.

Če želite odgovoriti na temo, morate biti član foruma.

Ustvari račun

Ustvarite račun v naši skupnosti. Brezplačno!

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Podobne teme

  • Članek
Pogled v podatke o financiranju izobraževanja Tanja Taštanoska V žarišče smo tokrat postavili...
Odgovori
0
Ogledi
348
Pozdravljeni, Koliko nastopov in hospitacij potrebujem za pristop k strokovnemu izpitu? Kaj je...
Odgovori
1
Ogledi
859
  • Članek
Zdravniška zbornica Slovenije je 14. decembra 2023 izrekla zahvalo Delovni skupini za...
Odgovori
0
Ogledi
137
  • Članek
V vzgoji in izobraževanju si želijo, da bi bili tudi vzgojitelji in učitelji izvzeti iz...
Odgovori
1
Ogledi
497
  • Članek
Letošnji svetovni dan učiteljev, 5. oktober, je posvečen vprašanju pomanjkanja ustrezno...
Odgovori
0
Ogledi
544
  • Članek
Gibalna učinkovitost otrok je po koronskem obdobju povprečno za približno 9 odstotkov slabša kot...
Odgovori
0
Ogledi
290

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

Pregled po e-pošti: Naročite se!

Zadnji prispevki

Nazaj
Na vrhu