Koliko časa ste se učili za strokovni?

Trenutno berete:
Koliko časa ste se učili za strokovni?

V najtežjih dneh sem tudi jaz iskala predvsem informacije, koliko časa je potrebnega, da vse to pride v glavo. Seveda je za vsakega drugače, ampak opisujem moj potek učenja:

Pošto z datumom sem dobila 1. 6. in takrat sem začela s prebiranjem snovi. To je bilo ugotavljanje, kaj vse ta izpit sploh obsega. Takrat sem tudi ugotovila, da mi kar nekaj literature še manjka, zato sem se v tem tednu ukvarjala predvsem s tiskanjem dodatne literature.
Ta faza je trajala do 8. 6., na ta dan celo zapiskov nisem niti pogledala zaradi neodložljivih obveznosti.
Intenzivno učenje sem začela z vikendom (9. in 10. 6.) in sem se učila od jutra do večera. To pri meni pomeni dobesedno od jutra do večera, pavze si vzamem samo za obrok, pa še to ga pojem v 10. minutah. Te "pavze" sem izkoristila za ogled poročil aktualnega političnega dogajanja v Sloveniji in EU (smola, da je bil pred kratkim referendum o drugem tiru, nato parlamentarne volitve in govor o tožbi Hrvaške zaradi arbitraže na Evropskem sodišču - na koncu aktualnih dogodkov nisem bila vprašana).
11. in 12. sem se zaradi obveznosti uspela učiti samo par ur zvečer, tako da že ni bilo več produktivnega učenja.
S 13. sem začela študijski dopust (hvala gospa ravnateljica!!!) in se od 13. do 19. zvečer učila vsak dan od jutra do večera. Od teh dni (vključno z vikendom prej) sem največ odnesla, vse ostalo pa je bilo bolj kot ne nek pregled snovi.
Izpit sem imela 20. 6. in verjemite, da se na ta dan nisem uspela nič naučiti, še ponoviti bolj težko.

V devetih celih dnevih sem se uspela naučiti za uspešno opravljen izpit, ampak v ta čas (se vsaj zame) ne sme upoštevati še urejanje zapiskov. To je čas učenja, ne zbiranja gradiva. Delala sem z razumevanjem, povezovala z logiko in izkušnjami. Verjamem, da je na izpitu vplivala tudi sreča, ker sem imela res super komisijo (ustava: Fele, zakonodaja: Bonelli, slovenščina: Ambrož), ki je bila dobre volje in predvsem človeška. Nisem vsega znala v nulo, ampak sem se pri podrobnejših stvareh malo zapletala in zamešala (pri stvareh, ki sem jih doma obvladala, ampak tam živci kar delajo!). Kljub temu sem jim dokazala, da sem se učila in mislim, da jim je bilo to kar pomembno. Vztrajam pa pri trditvi, da sem imela srečo s komisijo! Morda pri kakšni drugi komisiji to znanje ne bi bilo dovolj.
 

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

Odg: Koliko časa ste se učili za strokovni?

Živjo! Mene zanima, kje si dobila skripti za slovenščino in ustavo? Tukaj na forumu ali kje lahko to še dobiš? lp

Živjo, meni so pomagale skripte, ki sem jih dobila na forumu in sem jih dopolnjavala s svojimi komentarji in primeri.
 
A mi lahko kdo iskreno pove koliko časa se je potrebno učiti za strokovni? Jaz sem dobila datum čez 17 dni, doma pa imam 2 majhna otroka ;) Kar pomeni da se lahko učim 2-3 ure dnevno :idea: Prosim za kak odgovor, da vidim če je sploh smiselno, sicer se odjavim in preložim opravljanje :|

Vsekakor je treba poskusiti, ne obupati. Če opravite vsaj en del, je že veliko lažje. Komisije so izredno korektne in veliko pomagajo.Snovi je res veliko.Jaz sem se učila par mesecev po uro, dve na dan, najbolj intenzivno pa tistih 14 dni pred izpitom, zadnjih 7 dni po 12 ur brez pavze. Srečno!
 

Za odgovor se prijavite ali registrirajte.

Če želite odgovoriti na temo, morate biti član foruma.

Ustvari račun

Ustvarite račun v naši skupnosti. Brezplačno!

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Podobne teme

  • Članek
Pogled v podatke o financiranju izobraževanja Tanja Taštanoska V žarišče smo tokrat postavili...
Odgovori
0
Ogledi
382
Pozdravljeni, Koliko nastopov in hospitacij potrebujem za pristop k strokovnemu izpitu? Kaj je...
Odgovori
1
Ogledi
936
  • Članek
Zdravniška zbornica Slovenije je 14. decembra 2023 izrekla zahvalo Delovni skupini za...
Odgovori
0
Ogledi
175
  • Članek
V vzgoji in izobraževanju si želijo, da bi bili tudi vzgojitelji in učitelji izvzeti iz...
Odgovori
1
Ogledi
545
  • Članek
Letošnji svetovni dan učiteljev, 5. oktober, je posvečen vprašanju pomanjkanja ustrezno...
Odgovori
0
Ogledi
586

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

Pregled po e-pošti: Naročite se!

Zadnji prispevki

Nazaj
Na vrhu