KOBOL - izpraševalka (slovenščina, izpitna vprašanja)

Trenutno berete:
KOBOL - izpraševalka (slovenščina, izpitna vprašanja)

Izpraševalka Kobol, februar 2023
(SLOVENŠČINA)
Za pomočnico vzgojiteljice:
1. Glasoslovje
2. Sklanjati besedo človek v dvojini, našteti sklone
3. Našteti slov. priročnike in enega podrobneje
Profesionalna in hkrati prijazna🙂
 

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

Izpraševalka Kobol, April 2023
(
SLOVENŠČINA)
Za pomočnico vzgojiteljice:
1. Zvrsti slovenskega jezika (funkcijske,socialne,podrobno vse delitve)
2. Kaj pomenijo sleng,argo in žargon
2. Lastna imena (vse delitve, kje se piše velika začetnica in zakaj)
3. Opisati uradno zahvalo (vse dele, kje so postavljene vejice)
Profesionalna in prijazna ;)
Vso srečo(y)
 
izpit potekal maja 2023
izpraševalka: Ditka Kobol (prijazna, simpatična)
delovno mesto: organizatorka izobraževanja odraslih
1. Naštejte uradne dopise / besedilne vrste. Podrobneje sem morala opisati zgradbo uradne zahvale.
Potem sem mogla razložiti še uporabo ločil v uradnem dopisu pri nevedbi:
- kraja in datuma
- nagovora (komentirati sem mogla obe opciji: klicaj ali vejica - od izbire je odvisno ali v novi vrstici začnemo z veliko ali malo začetnico)
- pozdrava (slovnično pravilno je, da se "Lep pozdrav" zapiše brez ločila na koncu. Piko zapišemo, ko je naš pozdrav v obliki povedi, npr. V pričakovanju vašega odgovora vas lepo pozdravljam.)
2. Naštejte nekončna ločila.
3. Učni jezik v RS. Natančneje sem mogla razložiti kako je z učnim jezikom pri narodnih manjšinah. (Je različno za MADŽ in ITA narodno mešano območje (NMO). Pri MADŽ NMO pouk v šolah poteka v obeh jezikih. Za ITA NMO pa je odvisno ali gre za italijansko ali slovensko šolo. V enem jeziku poteka pouk, drugi jezik je obvezni tuji jezik.)
 
23. 5. 2023, Ditka Kobol:

1. Lastna imena, podrobneje zemljepisna, delitev na naselbinska in nenaselbinska (ker sem geografinja)
2. Zaimki (kaj so, katere vrste poznamo, ali jih sklanjamo ipd.)
3. Družbeni status slovenskega jezika (uradni, državni, materni jezik ipd.)

Zelo prijazna, pomaga :)
 
23.5.2023

1.Glasoslovje (pustila, da govorim kar želim tako da sem samo razložila št. črk in glasov v slovenščini, samoglasnike in soglasnike pa čisto na kratko o njih kake poznamo)
2. Glagol (kaj nam pove, kaj mu določamo,...)
3. Vabilo (oblika, primerjati uradno in vabilo na plakatu, želela slišati, da mora vsebovati besedo ''Vabimo'')

Izredno prijazna, spodbudna. Odlična izpraševalka
 

Za odgovor se prijavite ali registrirajte.

Če želite odgovoriti na temo, morate biti član foruma.

Ustvari račun

Ustvarite račun v naši skupnosti. Brezplačno!

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Podobne teme

  • Zaklenjeno
Datum izpita: 29. jun 2023 Ura izpita: 15.15 Področje v šolstvu: gimnazija Strokovni naziv...
Odgovori
5
Ogledi
978
Za objavo izpitnih vprašanj uporabite pripravljene obrazce - tukaj Novejša vprašanja oz...
Odgovori
0
Ogledi
692
Za objavo izpitnih vprašanj uporabite pripravljene obrazce - tukaj Novejša vprašanja oz...
Odgovori
1
Ogledi
1.336
Za objavo izpitnih vprašanj uporabite pripravljene obrazce - tukaj Novejša vprašanja oz...
Odgovori
0
Ogledi
1.483
Za objavo izpitnih vprašanj uporabite pripravljene obrazce - tukaj Novejša vprašanja oz...
Odgovori
1
Ogledi
1.063
Za objavo izpitnih vprašanj uporabite pripravljene obrazce - tukaj Novejša vprašanja oz...
Odgovori
4
Ogledi
1.948
Za objavo izpitnih vprašanj uporabite pripravljene obrazce - tukaj Novejša vprašanja oz...
Odgovori
0
Ogledi
1.114

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

Pregled po e-pošti: Naročite se!

Zadnji prispevki

Nazaj
Na vrhu