KLOPČIČ - izpraševalka (ustava, izpitna vprašanja)

Trenutno berete:
KLOPČIČ - izpraševalka (ustava, izpitna vprašanja)

Odg: Izpraševalec: KLOPČIČ

Vprašanja 12. 7. 2012

1. Kaj pomeni, da je Slovenija demokratična republika? Kako se to kaže? (znotraj tega še posredno in neposredno oblast, kako slednjo kažemo)
2. Kako se kaže, da je Slovenija del EU? (je želela slišati, da smo zastopani v vseh institucijah)
3. Človekove pravice (nekaj sem jih naštela, potem me je vprašala še svobodo gibanja, kdaj se lahko omeji)

Super prijazna mlada gospa, gre hitro naprej, je zadovoljna z odgovori.
 

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

Odg: Izpraševalec: KLOPČIČ

1. Kakšne so veje oblasti, kakšne so relacije med njimi, komu je odgovorna vlada, kako je sankcionirana, če ne deluje v skladu z zakoni, sodstvo
2. Evropska komisija, komu je odgovorna, kako opravlja svoje delo
3. Pravica izobraževanja, kdo jo ima, kako je za to poskrbljeno
 
Odg: Izpraševalec: KLOPČIČ

Hey!
Jaz sem imela izpit 3.10.2012... Zelo prijazna, ne vrta, če vidi da znaš... Moja vprašanja...

1. Kako je Slovenija opredeljena v splošnih odločbah ustave?
2. Vlada!
3. Pravica do izobraževanja!
 
Odg: Izpraševalec: KLOPČIČ

Vprašanja 22. 11. 2012

1. Kako delimo oblast v Sloveniji? Kdo predstavlja katero oblast? Kdo voli sodnike, kdo jih predlaga? Pozorni bodite pri vrhovnih in ustavnih sodnikih.
2. Predsednik države (vse)
3. Svoboda govora, s čim je omejena.
 
Odg: Izpraševalec: KLOPČIČ

Institucije EU (naštet)
Kdo ima oblast v Sloveniji in kako jo izvršujemo (posredno in neposredno-opiši)
Temeljne človekove pravice in svoboščine (nekaj naštet)- podvprašanje: načelo zakonitosti, domneva nedolžnosti
 
Odg: Izpraševalec: KLOPČIČ

Izpit sem imela 19.2.2013 in ga seveda uspešno opravila.
Moja vprašanja:
- Kdo ima oblast v Sloveniji?
- Volitve, referendum
- Kdo pri nas sprejema zakone in opisati DZ?

Zelo prijazna in ne komplicira.
 
Odg: Izpraševalec: KLOPČIČ

1. Ustava; kaj je, kaj določa, na čem temelji. pravica do osebne identitete.
2. Veje oblasti. Kdo izvršuje kakšno oblast
3. Vlada (naloge)
 
Odg: Izpraševalec: KLOPČIČ

Izpit sem opravljala 04. 06. 2013 za pomočnico vzgojiteljice.

Moja vprašanja:

1. Kaj je Slovenija po Ustavi? Kaj to pomeni? Razložiti pomen pravna, demokratična, socialna! Naštej nekaj socialnih pravic!

2. Kdo ima v Sloveniji oblast? Kakšen sistem je to? Ali se lahko zakoni spremenijo? Kdo in kako jih lahko predlaga?

3. Ne spomnim se točnega vprašanja iz evropske ustave- vem, da sem odgovorila primarna in sekundarna in razložila, kaj pomeni ena in druga, nato sem morala še povedati, kateri dokumenti spadajo v katero!
 
Odg: Izpraševalec: KLOPČIČ

Opravljen izpit 3. 7. 2013
Vprašanja:
1. Sodelovanje vlade in DZ, postopek za spremembo zakona.
2. Naštej človekove pravice.
3. Evropska komisija
 
Odg: Izpraševalec: KLOPČIČ

1. VLADA RS, kaj počnejo ministri ter kakšne listine potrjujejo pomembne za delo v vrtcu (pravilniki)
2. kje sprejemajo podobne listine v EU kot pri naši vladi (čudno vprašanje, mislila je na zakonodajno funkcijo v EU - E. komisija, E. parlament ter Svet Eu)
3. zakonodaja eu (primarna, sekundarna) - vse vključno z ustanovitvenimi pogodbami

to je blo to, zelo na hitro
delala sem za vzgojiteljico
 
1. Kako lahko volivci vplivamo na delovanje državnega zbora? (zakonodajna inicija s 5000 glasovi) Na kaj še lahko vplivamo? (da se izvede referendum) Koga neposredno volimo? (predsednika RS, poslance v DZ) Koga še? (tukaj nisem vedela kam moli) V EU? (sem se zmedla...na koncu sem ugotovila da poslance v E parlament).
2. Katere institucije imajo zakonodajno funkcijo v EU? (Svet EU in Evropski parlament) Kaj še počnejo tam? (nadzorna funkcija) Kam se poda pritožba zoper države, ki ne upoštevajo pravil EU v zvezi s porabo sredstev EU? (Na Evropsko sodišče)
3. Svoboda izražanja? (zapisana v ustavi pod točko človekovih pravic in temeljnih svoboščin, najdemo jo tudi v KOP, pravica do svobodnega izražanja mnenj) Ali ima omejitve? (da) Kakšne? (npr. v šoli se je omejitev uporabe prostora za namene svobodnega izražanja v zvezi z politično dejavnostjo, versko ipd. po ZOFVI)

Prijazna gospodična, zelo pomaga z podvprašanji. Je pa treba hitro in jedrnato odgovarjat.
 
1. Ustava RS - splošno
2. Sprejemanje zakonov
3. Primerjava Eu in domače zakonodaje
4. Domneva nedolžnosti - pomen pravnomočne sodbe
 
1. Kako lahko državljani vplivamo na sprejem zakonov?
2. Katera institucija v EU ima zakonodajno funkcijo? Kakšne pristojnosti ima Komisija EU?
3. Svoboda gibanja. Kdaj je omejena?
 
Izpit opravljal kot organizator izobraževanja odraslih. Izpraševalca še Novak Kolenko in Planinc.

1. Državni zbor? Mandat. Funkcije-naloge? Volitve.Veje oblasti.
2. Pravni viri EU (primarna-na kratko. sekundarna-samo naštet, sodna praksa, mednarodni sporazumi...)
3.Pravica izražanja mnenja?

Prijetna sogovornica. Sprašuje najprej tako da ti da dober zagon. Z vprašanji ne vrta in pomaga kolikor lahko... kar mirno :)
 
Pozdravljeni!

1. Na kakšen način ljudje lahko delujemo v javni sferi (volitve, referendumi).
2. Ali lahko volilci predlagamo sprejem zakona (koliko, kakšen postopek).
3. Vlada (kaj veš: mandar, voljenje predsednika vlade, ministrov, mandar, funkcije, komu je orgovorna, kaj mora vlada orgovarjati in predstavljati v parlamentu, katere zakone predlaga, komu jih predlaga).

Srečno!
 
Kako je razdeljena naša oblast? Kdo je komu odgovoren?
Evropska zakonodaja. Kdo sprejema zakone?
Na koga se obrnemo v primeru kršitve človekovih pravic?
 
1. kaj je ustava, kaj najdemo v njej, kakšna država je slovenija, kaj je ustavnost in zakonitost
2. institucije evropske unije (samo našteti); katera ima zakonodajno nalogo; kakšno nalogo ima evropska komisija
3. varuh človekovih pravic (kdo ga predlaga, komu je odgovoren, njegove naloge)

;)
 
1. kaj piše o Sloveniji na začetku ustave?
2. katere pravice lahko ukinemo državljanom in v katerih primerih...katerih ne smemo nikoli ukiniti?
3. človekove pravice, katero sodišče jih ureja?

Mlajša gospa, ki te super vodi, do pravilnega odgovora :)
 

Za odgovor se prijavite ali registrirajte.

Če želite odgovoriti na temo, morate biti član foruma.

Ustvari račun

Ustvarite račun v naši skupnosti. Brezplačno!

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Podobne teme

Za objavo izpitnih vprašanj uporabite pripravljene obrazce - tukaj Novejša vprašanja oz...
Odgovori
0
Ogledi
585
Za objavo izpitnih vprašanj uporabite pripravljene obrazce - tukaj Novejša vprašanja oz...
Odgovori
1
Ogledi
1.282
Za objavo izpitnih vprašanj uporabite pripravljene obrazce - tukaj Novejša vprašanja oz...
Odgovori
0
Ogledi
1.407
Za objavo izpitnih vprašanj uporabite pripravljene obrazce - tukaj Novejša vprašanja oz...
Odgovori
1
Ogledi
1.024
Za objavo izpitnih vprašanj uporabite pripravljene obrazce - tukaj Novejša vprašanja oz...
Odgovori
3
Ogledi
1.852
Za objavo izpitnih vprašanj uporabite pripravljene obrazce - tukaj Novejša vprašanja oz...
Odgovori
0
Ogledi
1.080
Za objavo izpitnih vprašanj uporabite pripravljene obrazce - tukaj Novejša vprašanja oz...
Odgovori
0
Ogledi
1.035

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

Pregled po e-pošti: Naročite se!

Zadnji prispevki

Nazaj
Na vrhu