KEJŽAR - izpraševalka (slovenščina, izpitna vprašanja)

Trenutno berete:
KEJŽAR - izpraševalka (slovenščina, izpitna vprašanja)

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

Če ste slučajno športni pedagogi si oglejte:
1. Stevnike - predvsem glavne in vrstilne. Kako se piše ene in kako druge (skupaj/narazen, s piko ali brez). Kako se piše datum (levosticna pika+presledek).
2. Zargon - primer zargona pri mojem delu (košarka "banana" , "trica"). Kaj je Zargon. Kaj je sleng in kdo ga uporablja (govorica, ki nastaja med mladimi, uporabljamo pa jo vsi)
3. Sklanjanje imena in priimka (svoje ime in moški primer)
 
Pom. vzg. (Izpit: 23. 10. 2017), izpraševalka ga. Kejžar:

1. NAŠTEJ VIDNE PRVINE GOVORA. ZAKAJ SO POMEMBNE? (Otrok lažje razume povedano, saj mu z mimiko in gestiko ponazarjamo vsebino).
2. BRIŽINSKI SPOMENIKI (kdaj so bili napisani, zakaj so najbolj pomembni: ker so najstarejši, kje so napisani: na naravnem materialu, kako so napisani - z roko)
3. Katera 2 praznika se bližata? (dan reformacije in dan spomina na mrtve).
Kako se pišejo prazniki? (z malo začetnico).
 
Zelo prijazna, nasmejana gospa, ki pomaga

1. Ona je govorila primere in sm mogla povedat al z veliko al malo začetnico.. Kranjska Gora, Slovenka, Martinji vrh, Presernov dan,.. katere pisemo z malo pri naselbinskih? Trg, vas, mesto, selo in naselje

2. Sleng, žargon, narečje na kratko opisi. Jst sm dodala se primere in je bla zelo zadovoljna.

3. Kako okrajsamo besedo gospa in gospod?

4. Kaj je glas in kaj je črka?

Srečnoo
 
kratice in okrajšave
neverbalna komunikacija, ali je pomembna in zakaj, potem sva še govorile o tem kako se pogovarjamo z otroki v skupini, da ne prezreš tihega in tako

to je bilo to, je pa že na začetku rekla, da je poslušala kako odgovarjam pri ostalih vprašanjih, pohvalila izražanje in sestavo stavkov,..

zelo prijazna
 
  • kako otroku razložit pojem (ni mi bilo čisto jasno, kaj želi od mene, kaj hoče slišati.. Ali definicijo pojma/ kaj je pojem... V glavnem povedati moraš, da otroku pojem razložiš tako, da najprej poveš njegovo nadpomenko in potem vse glavne lastnosti pojma. Npr. Ura je naprava (nadpomenka), ki ima 2 kazalca, bla bla bla, s katero merimo čas (vse lastnosti).
  • Kaj je pika (ločilo) in potem še uporabo (skladenjska in neskladenjska raba)
  • Kako krajšamo "gospa"
  • Velika začetnica (ona je naštevala besede, jaz pa sem samo govorila kaj napišemo z veliko in kaj z malo)
 
1. značilnosti govora (hitrost, razumljivost, razločnost, itd.) - tukaj mi je res čudno zastavljala vprašanja, da nisem vedela, kaj hoče od mene. Je rekla, da to je to nekaj, kar ni v zapiskih. Na koncu sva prišli do tega, da želi slišati značilnosti govora.
2. sleng (zelo jo je zmotilo, ker sem rekla, da večinoma govorijo mladi. Rekla je, da sleng nastaja med mladimi, govorimo ga pa vsi.)
3. fonem - definicija, koliko jih imamo v skj?
 

Za odgovor se prijavite ali registrirajte.

Če želite odgovoriti na temo, morate biti član foruma.

Ustvari račun

Ustvarite račun v naši skupnosti. Brezplačno!

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Podobne teme

Za objavo izpitnih vprašanj uporabite pripravljene obrazce - tukaj Novejša vprašanja oz...
Odgovori
0
Ogledi
753
Za objavo izpitnih vprašanj uporabite pripravljene obrazce - tukaj Novejša vprašanja oz...
Odgovori
1
Ogledi
1.369
Za objavo izpitnih vprašanj uporabite pripravljene obrazce - tukaj Novejša vprašanja oz...
Odgovori
0
Ogledi
1.504
Za objavo izpitnih vprašanj uporabite pripravljene obrazce - tukaj Novejša vprašanja oz...
Odgovori
1
Ogledi
1.079
Za objavo izpitnih vprašanj uporabite pripravljene obrazce - tukaj Novejša vprašanja oz...
Odgovori
4
Ogledi
1.992
Za objavo izpitnih vprašanj uporabite pripravljene obrazce - tukaj Novejša vprašanja oz...
Odgovori
0
Ogledi
1.131
Za objavo izpitnih vprašanj uporabite pripravljene obrazce - tukaj Novejša vprašanja oz...
Odgovori
0
Ogledi
1.100

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

Pregled po e-pošti: Naročite se!

Zadnji prispevki

Nazaj
Na vrhu