Kdo lahko dela v šolski knjižnici?

Trenutno berete:
Kdo lahko dela v šolski knjižnici?

Pridružen
27. jun 2014
Prispevki
4
Področje
  1. Osnovna šola
Zanima me, kdo lahko dela v šolski knjižnici? Nam so ves čas študija (1. bolonjska stopnja- Slovenski jezik in književnost - ENO) zatrjevali, da lahko delamo v knjižnici, vendar moramo opraviti bibliotekarski izpit (18 mesecev po zaposlitvi).

Danes pa sem vprašala ravnatelja, če bi lahko na tem delovnem mestu nadomeščala dolgotrajno bolniško, pa sem dobila v odgovor, da ne, ker mora biti zaposlen dipl. bibliotekar? Kaj sedaj drži?

Prosim za pomoč in hvala.
 

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

V ''Pravilnik o izobrazbi učiteljev in drugih strokovnih delavcev v izobraževalnem programu osnovne šole'' v 5. členu piše:
3. Knjižničar

Knjižničar je lahko, kdor je končal:

- univerzitetni študijski program bibliotekarstva ali

- magistrski študijski program druge stopnje šolsko knjižničarstvo ali bibliotekarstvo.

Knjižničar je lahko tudi, kdor izpolnjuje pogoje za učitelja v skladu s tem pravilnikom in je opravil študijski program za izpopolnjevanje iz bibliotekarstva.

Ne glede na določbo prejšnjega odstavka te točke študijskega programa za izpopolnjevanje iz bibliotekarstva ni potrebno opravljati tistemu, ki je pridobil višjo izobrazbo z višješolskim študijskim programom knjižničarstva.


Torej - v knjižnici lahko delaš, če imaš pedagoško izobrazbo, strokovni izpit in bibliotekarski izpit (tudi brez tega bi nadomeščanje šlo, se mi zdi).
 
Pozdravljeni,
rada bi vprašala za ponovno potrditev glede zahtev za delo v šolski knjižnici. Vsepovsod na internetu berem, da je za delo v šolski knjižnici potrebna pedagoška izobrazba, a je to res nespregledljivo in absolutno nujno določilo?
Namreč prijavila sem se na razpis za nadomeščanje knjižničarke v bližnji OŠ, v ponedeljek grem na razgovor in me zanima, če je sploh teoretično možno, da zaposlijo nekoga brez pedagoške izobrazbe. Sama sem zgodovinarka.
Na razpisu seveda ni bilo zahteve po končani pedagoški smeri.

Hvala in lep pozdrav.
 
Pozdravljeni,

mogoče je bilo leta 2019 še tako, čeprav mislim , da ne.

Za delo v šolski knjižnici ne potrebujete bibliotekarskega izpita, ampak izobrazbo oz. študijski program za ipopopoljnevanje iz bibliotekarstva ŠPIK na FF.

PA ali pedagoško andragoška izobrazba za delo v šolski knjižnici je nujna in obvezna, in v razpisu ne potrebuje biti zahtevana, ker je PA že samo po sebi bogoj za zasedbo delovnega mesta.

Potrebujete tudi strokovni izpit iz VIZ.

Lep pozdrav.
 

Za odgovor se prijavite ali registrirajte.

Če želite odgovoriti na temo, morate biti član foruma.

Ustvari račun

Ustvarite račun v naši skupnosti. Brezplačno!

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Podobne teme

  • Članek
Potencialna grožnja z napadom na eno od šol je odprla vrsto vprašanj, med drugim tudi, kakšne...
Odgovori
0
Ogledi
53
  • Ne prezri
Predstavljamo vam glasbeno pravljico Kdo najlepše igra?. Avtorica besedila, glasbe in ilustracij...
Odgovori
0
Ogledi
323
  • Članek
Eurydice Slovenija Kdo so izobraževalci odraslih?
Na ACS so letos pripravili kratke promocijske filme o ključnih vlogah izobraževalcev odraslih...
Odgovori
0
Ogledi
181
  • Članek
Mladi imajo še danes možnost nabiranja informacij o nadaljnjem šolanju. Za lažjo odločitev so na...
Odgovori
0
Ogledi
79
  • Članek
Po še nerešenem zapletu ob glasovanju o dopolnilu k zakonu o izvrševanju proračuna bo DZ...
Odgovori
0
Ogledi
269
  • Članek
Vabljeni na srečanje iz serije spletnih dogodkov »Vključi (v)se v Erasmus+. Dogodek bo posvečen...
Odgovori
0
Ogledi
281
  • Članek
Priročnik o duševnem zdravju, ki ga učitelji te dni razdelujejo učenkam in učencem devetega...
Odgovori
0
Ogledi
320

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

Pregled po e-pošti: Naročite se!

Zadnji prispevki

Nazaj
Na vrhu