Kdaj pripravništva ni potrebno opravljati

Trenutno berete:
Kdaj pripravništva ni potrebno opravljati

Pridružen
26. feb 2015
Prispevki
5
Področje
  1. Osnovna šola
Pozdravljeni,

res ne najdem odgovora....
V mesecu marcu bom diplomirala na dvopredmetnem študiju. Leta 2013 sem delala v zasebnem vrtcu kot pomočnica vzgojiteljice. Ali mi je po diplomi potrebno opravljati celotno pripravništvo? Nekje sem zasledila, da opravljam samo nastope in strokovni izpit, ne vem več kje sem to prebrala. Ali si v tem primeru sama poiščem šolo ali mi jo določi ministrstvo?
Hvala
 

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

Če si bila najmanj pol leta zaposlena pol ti pripravništva ni potrebno opravit. Z ustanovo se dogovoriš, da opraviš nastope in se tako prijaviš na strokovni izpit.
 
pozdravljeni,
imam eno vprašanje... in sicer ali je kdo seznanjen kako je sedaj z delom preko študenta v vrtcu, saj po novem od februarja dalje študentom teče delovna doba...torej se lahko študent ki dela v vrtcu 4 mesece ali več prijavi na strokovni izpit?
 
To res ni logično. :( Imamo kakega kandidata, ki bi to preveril iz prve roke na mininstrstvu? :P
 
Mene zanima, če ti pripravništva ni potrebno opravljat če si bil bar 6 mesecev bil zaposlen v vrtcu ali šoli ali se šteje tudi zaposlitev na drugem področju?
 
Pozdravljeni! Letos bom zaključila magistrski študij. Zanima me sledeče: Če recimo vem za učiteljico, ki gre z naslednjim šolskim letom v pokoj in bi želela poučevati na njenem mestu, ali se lahko prijavim na razpis za delovno mesto, kljub temu, da še nebi imela opravljenega pripravništva in strokovnega izpita? Če lahko in v primeru, da me vzamejo, kako je potem s pripravništvom? Se lahko to šteje kot pripravništvo ali ne?
 
Če recimo vem za učiteljico, ki gre z naslednjim šolskim letom v pokoj in bi želela poučevati na njenem mestu, ali se lahko prijavim na razpis za delovno mesto, kljub temu, da še nebi imela opravljenega pripravništva in strokovnega izpita?
Seveda se lahko, ampak prednost imajo tisti s pogoji.

Če lahko in v primeru, da me vzamejo, kako je potem s pripravništvom? Se lahko to šteje kot pripravništvo ali ne?
Se vam prizna. Več preberite tukaj: http://forum.mladiucitelj.si/teme/prijava-na-strokovni-izpit-in-priznano-pripravnistvo.1708/
 

Za odgovor se prijavite ali registrirajte.

Če želite odgovoriti na temo, morate biti član foruma.

Ustvari račun

Ustvarite račun v naši skupnosti. Brezplačno!

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Podobne teme

  • Članek
Na Ministrstvu za vzgojo in izobraževanje se je odvila javna razprava o predmetniku osnovne...
Odgovori
0
Ogledi
294
Živijo, odhajam iz šole. S 1. septembrom začnem delati drugje. Zanima me, kdaj naj to povem...
Odgovori
1
Ogledi
1.751
  • Članek
Vlada je objavila šolski koledar za šolsko leto 2023/2024. Pouk se bo začel v petek, 1...
Odgovori
0
Ogledi
273

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

Pregled po e-pošti: Naročite se!

Zadnji prispevki

Nazaj
Na vrhu