Kdaj otroku kupiti prvi mobilnik?

Trenutno berete:
Kdaj otroku kupiti prvi mobilnik?

Za mnoge je prvi šolski dan ponudil tudi na nek način pričakovano prošnjo: "Kdaj bom pa jaz dobil svoj mobitel?" Stroka veleva, da je mobilnik pred 12. letom popolnoma odveč.

V digitalni dobi se komu zdi vprašanje, kdaj otroku kupiti prvi mobilnik, trivialno. Za nekatere sploh ni vprašanje, saj gre za vsakdanjo in samoumevno napravico. A motivi staršev in otrok za pritrdilen odgovor in iniciacijo otroka v svet mobilne telefonije (in vsemi tveganji, ki spadajo zraven) so različni, posledice pa izjemno široke in potencialno dolgotrajne. Mobilnik za otroka ni zgolj mobilnik, starši pa bi se morali tega zavedati.

Več na izvorni strani http://www.siol.net/novice/svet/2014/09/kdaj_otroku_kupiti_prvi_mobilnik.aspx
- - -
Piše: Bojan Amon | Vir: siol.net
 

Za odgovor se prijavite ali registrirajte.

Če želite odgovoriti na temo, morate biti član foruma.

Ustvari račun

Ustvarite račun v naši skupnosti. Brezplačno!

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Podobne teme

  • Članek
Na Ministrstvu za vzgojo in izobraževanje se je odvila javna razprava o predmetniku osnovne...
Odgovori
0
Ogledi
294
Živijo, odhajam iz šole. S 1. septembrom začnem delati drugje. Zanima me, kdaj naj to povem...
Odgovori
1
Ogledi
1.753
  • Članek
Vlada je objavila šolski koledar za šolsko leto 2023/2024. Pouk se bo začel v petek, 1...
Odgovori
0
Ogledi
273
Pozdravljeni, sem spremljevalka otroku s PP ali ve kdo kako je s opravljanjem nastopov v...
Odgovori
4
Ogledi
179

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

Pregled po e-pošti: Naročite se!

Zadnji prispevki

Nazaj
Na vrhu