Kdaj bo nov razpis?

Trenutno berete:
Kdaj bo nov razpis?

Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.
Pridružen
20. apr 2014
Prispevki
32
Naziv
pomočnica vzgojiteljice
Področje
  1. Vrtec
Ali morda kdo ve, kdaj in če sploh bo naslednji razpis za volonterska pripravništva? Ker ponavadi je aprila, maja, če se ne motim?
 

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

Tudi mene zanima kdaj bo nov razpis :unsure: Letos verjetno več ne, torej lahko računamo na začetek prihodnjega leta?
 
Kaj pa če vprašate na ministrstvu, če so še prosta mesta, ker na zadnjem razpisu niso bila zapolnjena vsa mesta (vsaj tako se mi zdi)?
 
Na ministrstvu se imajo prosta mesta. Preverjeno. Jaz sem se prijavila na razpis dva tedna nazaj in pricnem s 5.5. opravljati pripravnistvo.
Poklici, so zelo prijazni in ti dajo vse potrebne informacije.

Lp
 
Mene pa zanima volontersko pripravništvo. Vem, da je razpis na ministrstvu zdaj nekje. Glede a to, da moramo sami najti, kje bomo opravljali pripravništvo, so tukaj še točke.
Zanima me koliko je v enem terminu odobrenih mest, in koliko moraš imeti točk, da ti odobrijo.
Hvala
 
Hvala. Ob delu sem naredila prekvalifikacijo za vzgojitelja predšolskih otrok. Pridobila sem naziv pomočnik vzgojitelja. Ker je za vsak razpis potreben strokovni izpit, je v tem primeru, ko delaš skoraj nemogoče. Torej narediš šolo, plačaš in kaj dobiš, nič, saj brez strokovnega izpita nikoli ne dobiš službe. Za to me zanima, zakaj so šole ob delu, če nimamo enakih možnosti. Kako narediti strokovni izpit ob delu??? Zavajanje nas vseh, kateri smo želeli nekaj več in se veselili prihodnosti. Ko bo razpis, kako se lotiti problema in priti do strokovnega?????
 
Da pokomentiram prejšnjo objavo.

Šole niso krive, krivi ste tisti, ki sami nasedate. Še dobro, da bodo te šole ukinili. Kajti še manj je to pošteno do tistih, ki smo redno hodili 4.leta v šolo za vzgojitelje, učitelje in nas na koncu izpodrivajo tisti, ki imajo tečaj! To je tako, kot če bi učitelj šel delat v bolnico za zdravnika. Me zanima, koliko znanja se na teh kratkih tečajih pridobi? Nič. Dela pa se z otroki in ne omarami. In takim starši zaupajo svoje otroke, ko ne vedo niti pedagoškega kodeksa. Da ne omenim, da nas v naši državi dajo v isti koš za pripravništvo, da nas enačijo s tistimi, ki imajo tečaj. In potem se vsi potegujemo za tistih 40 mest, ki jih enkrat na leto razpišejo in dobijo pripravništvo pred nami tečajniki, pravi strokovni delavnci pa ne. Žalostno. Me zanima, koliko inštrumentov, športnih tečajev, solo petja in še bi se lahko naštevalo itd. so na teh mini tečajih opravili, ter od zjutraj do večera bili v šoli, koliko znanja pridobili? Da ne omenim psiholgije, pedagogike-so se morali po 100 listov naučiti? Mislim, da ne. Koliko imeli hospitacij in prakse vsak dan v šoli oz. vrtcu? Mogoče en teden, dva? In potem bi naj otroka zaupal v vrtec nekomu, ki ni strokovno podkovan. Žalostno. Razpis pa je en krat na leto in to je odvisno, če je denar. Če ga ni, ni razpisa. In brez strokovnega, ki ga moraš opravljat 40 ur na teden, 6 oz.10. mesecev, ne moreš delat. Še dobro, da tečajnikov ne jemljejo veliko v službe, ampak tiste, ki imajo normalno izobrazbo-torej normalno srednjo šolo in faks. Upam, da se bodo tudi tukaj zadeve uredile, da ne bodo tečajniki enko vredni, kot ostali z ustrezno strokovno izobrazbo!
 
Bravo miscka! Se podpisem pod tvojo objavo!!!!
 
Kolikor je meni znano, so ostala prosta mesta še od prejšnjega razpisa volonterskega pripravništva. Poznam kar nekaj oseb, ki so poklicale na Ministrstvo in so jim potem dali nadaljnja navodila - nekateri so vmes že začeli s pripravništvom.
 
Za učitelje/profesorje baje več ni prostih mest :( Mogoče so edino še za vzgojitelje.
Kako pogosto pa objavijo razpis?
 
Rečeno je bilo, da je bil ta za letošnje leto. Ponavadi sta bila dva po 200 mest, letos so dali enega po 400 mest.

Ne preveč računati na nov razpis :s Ampak nikoli ne veš, kako se tam zgoraj odločijo.
 
To ni res, ker vsako leto pošiljam in ne dobim, ker nas je PREVEČ. Štiri leta že. In vmes so veselo prijavljeni tečajniki, ki naredijo tiste izpite za maturo, jo super opravijo (seveda, štiri predmete ne tečaju ni težko s 5 opravit) in potem nas tiščijo navzdol. Vsi ostali pa smo maturo in še vese ostale predmete se učiti vse leto oz. 4 leta. In potem je matura iz leta 2008 in matura iz leta 2013 enako vrednotena-vsi se trgamo za tistih 40.mest. Kot da so hruške enake jabolkam, da jih dajo v isti zaboj, ki se prodaja v trgovini. Mest prostih ni, ker se jih prijavi po 200 na 40 razpisanih mest. Dobiš le odgovor-če vas bo kdo vzel brez pripravništva oz. zaposlil in ko imaš dovolj delovne dobe, da se prijaviš. To pa te ne bo nihče, ker vsi vemo, kako je danes s tem. Žalostno in resnično!In nasploh ni pošteno, saj smo v srednji šoli morali za maturo opravit 5.nastopov, da se to ne upošteva. Me zanima, koliko nastopov so imeli tečajniki? Enega ali nobenega? Da pa se ne pogovajamo o tem, ko jim omeniš,da z umetnimi nohtni, ličili, mini krili, parfumi ne moreš delat v vrtcu v jaslicah ali kje drugje v šolstvo, pa dobiš odgovor, eh, kaj te to koga zanima, saj je vseeno...Brez besed sem....Zadnji čas, da te tečaje ukinejo in nas nehajo dajat v isti koš, saj so ti tečaji razvrednotili predgoški poklic in ponižali tiste, ki smo se vsa 4.leta trudili na faksu in v srednji šoli! In potem se še tečajniki razburjajo, kako jih zavajajo-Kaj pa naj ostali naredimo in rečemo, ko pa nimam tečaja in imam to izobrazbo, ko nas oni izpodrivajo? Kam se naj pritožimo? Na sončno upravo?!?!
 
Razpis spremljam 4.leta in imam sprintanega (200 je za vse-učitelji+vzgojitelji):
1. leto 100 mest vzgojitelji (prijavljeni je bilo 250)
2. leto 33 prijavljih 150 (neka taka številka)
3. leto 40 mest prijavljih čez 150....itd.itd.
4.leto 100 mest prijavljih čez 100...

Razpis je objavljen, če je denar. Za letos je že porabljen. Mesta so na voljo, v kolikor kdo ne podpiše pogodbe. In tudi če imaš strokovnega, ti nič ne pomaga, ker se v javnem sektorju ne sme zaposlovat, te nihče ne bo vzel, brez izkušenj pa še najmanj...Super, res!
 
Jaz sem se ravno pred nekaj dnevi na ministrstvu zanimala okoli novega razpisa in pravijo, da še ne vedo, kdaj bo, ker je to odvisno od sredstev, da pa se predvideva, da bo zunaj enkrat poleti. Upam torej, da kmalu. Sama imam trenutno sicer pogodbo (nadomeščanje bolniške), ampak do šestih mesecev, kolikor rabim za pristop k strokovnemu izpitu, mi najverjetneje ne bo uspelo priplezat.
Mimogrede, tudi za vzgojitelje ni več ostalo prostih mest od prejšnjega razpisa... no, vsaj za pomočnike ne.
 
Tudi jaz sem se nekaj tednov nazaj pozanimala na Ministrstvu in mi je bilo rečeno, da naj bi bil razpis enkrat poleti, vendar zaenkrat ni ne duha ne sluha o razpisu. Ima morda kdo že kakšne nove informacije?

Zanima me tudi, ali si lahko med opravljanjem volonterskega pripravništva še naprej prijavljen na Zavodu za zaposlovanje ali se moraš odjaviti z dnem ko pričneš opravljati pripravništvo? In kako je z zavarovanjem, če ti ga npr. pred nastopom pripravništva plačuje socialna?
 
Tudi jaz sem se nekaj tednov nazaj pozanimala na Ministrstvu in mi je bilo rečeno, da naj bi bil razpis enkrat poleti, vendar zaenkrat ni ne duha ne sluha o razpisu. Ima morda kdo že kakšne nove informacije?

Zanima me tudi, ali si lahko med opravljanjem volonterskega pripravništva še naprej prijavljen na Zavodu za zaposlovanje ali se moraš odjaviti z dnem ko pričneš opravljati pripravništvo? In kako je z zavarovanjem, če ti ga npr. pred nastopom pripravništva plačuje socialna?

Med opravljanjem volonterskega pripravništva si še lahko naprej prijavljena na Zavodu za zaposlovanje, jaz sem se takrat komaj prijavila, ko sem začela s pripravništvom. Na Zavodu le poveš, da si sedaj na volonterskem pripravništvu, da te še naprej vodijo v evidenci.
Sem pa komaj zdaj dala vlogo za denarno socialno pomoč in hkrati še za plačevanje zavarovanja pa mi je gospa rekla, da naj prinesem tudi pogodbo o opravljanju volonterskega pripravništva, ker ti upoštevajo pri vlogi, da si delovno aktiven in zato dobiš malo več denarne pomoči.
Mislim, da ti zavarovanje še naprej lahko plačuje socialna, ker v nasprotnem primeru bi si morala vse sama plačevati, tako osnovno kot dodatno.
Če pa dobiš pripravništvo pa le nesi pogodbo o opravljanju na CSD in ti naj upoštevajo še to, da boš delovno aktivna, boš verjetno dobila malo večjo denarno socialno pomoč, ne vem pa za koliko.
 
Živijo.

Verjetno kdo spremlja oblikovanje nove koalicijske pogodbe, ki med drugim predvideva ukinitev volonterskih pripravništev in drugačen način opravljanja pripravništva. Glede na to, da se šolsko leto začne čez 14 dni, me zanima, ali ima kdo kaj več informacij o morebitnem novem razpisu? Jaz sem v začetku julija pisal na ministrstvo, kjer so mi odgovorili, da bo nov razpis predvidoma v poletnih mesecih. Poletja skorajda ni več, razpisa pa od nikjer.

Hvala za informacije, lep pozdrav.
 
Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.

Podobne teme

  • Članek
Na Ministrstvu za vzgojo in izobraževanje se je odvila javna razprava o predmetniku osnovne...
Odgovori
0
Ogledi
294
Živijo, odhajam iz šole. S 1. septembrom začnem delati drugje. Zanima me, kdaj naj to povem...
Odgovori
1
Ogledi
1.751
  • Članek
Vlada je objavila šolski koledar za šolsko leto 2023/2024. Pouk se bo začel v petek, 1...
Odgovori
0
Ogledi
273
  • Članek
Inspiring ERA! je nov mednarodni projekt v okviru programa Obzorje Evropa, ki bo podpiral in...
Odgovori
0
Ogledi
161
  • Članek
V petek, 1. decembra 2023, so na Pedagoški fakulteti Univerze na Primorskem (UP PEF) potekali...
Odgovori
0
Ogledi
194
  • Članek
V Južni Koreji so sprejeli zakon za boljšo zaščito učiteljev pred zlonamernimi pritožbami...
Odgovori
0
Ogledi
573
  • Vprašanje
Po novem pravilniku napredovanja me zanima, ali se mi šteje delovna doba, ko sem v šoli...
Odgovori
0
Ogledi
1.090

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

Pregled po e-pošti: Naročite se!

Zadnji prispevki

Nazaj
Na vrhu