KAVŠEK - izpraševalec (ustava, izpitna vprašanja)

Trenutno berete:
KAVŠEK - izpraševalec (ustava, izpitna vprašanja)

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

Izpit sem opravljala 3.10.2022

1. Kdo je trenutni predsednik vlade?
2. Kdo voli predsednika vlade?
3. Kaj pomeni nepristranskost sodnikov? Ali je lahko sodnik pripadnik politične stranke?

Pomaga, malo sem se zmedla, ampak se nama je uspelo prebit skozi.
 
15. maj 2023

1. Kaj je ustava?
2. Delitev oblasti v RS, hierarhija med zakonodajno, izvršilno in sodno oblastjo. Kdo spada kam?
3. Neodvisnost in nepristranskost sodnikov.
 
15. 5. 2023:
Kaj je ustava?
Razlika uredba direktiva.
Kdo imenuje sodnike? Ali bi jih lahko imenoval predsednik vlade? Zakaj ne?
 
11. 7. 2023

1. Kaj je ustava + delitev oblasti v SLO (katere poznamo in kdo je kaj).

2. Naloge predsednika države + naloge DZ in njena predsednica (sem rekel Nataša Klakočar Zupančič, ampak ni kompliciral).

3. Komisija EU (kdo jo sestavlja - zakaj jih ni vec 28?) + naloga parlamenta EU (zakonodajna).

Imel sem malo težav, ampak lepo pomaga in usmerja. Obrazno mimiko ima sicer smrtno resno, tudi med spraševanjem ostalih dveh je izgledalo, kot da mu je zelo odveč, da je tukaj.
 
11. 7. 2023

Kaj je ustava? (+ Ali sem prebrala Ustavo ali samo skripto), Kaj je v uvodnem delu ustave?

Kaj pomeni neodvisnost in nepristranskost sodnikov? Ali je funkcija sodnikov trajna in kaj to pomeni?

Razlika med uredbo in direktivo.
 

Za odgovor se prijavite ali registrirajte.

Če želite odgovoriti na temo, morate biti član foruma.

Ustvari račun

Ustvarite račun v naši skupnosti. Brezplačno!

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Podobne teme

Datum izpita: 6. maj 2024 Ura izpita: 16.45 Področje v šolstvu: vrtec Strokovni naziv...
Odgovori
0
Ogledi
147
  • Vprašanje
Ali ima kdo novejša vprašanja za izpraševalca Aljaž Kavšek? Hvala.
Odgovori
0
Ogledi
309
  • Zaklenjeno
Datum izpita: 11. jul 2023 Ura izpita: 16.15 Področje v šolstvu: osnovna šola Strokovni...
Odgovori
0
Ogledi
1.105
Za objavo izpitnih vprašanj uporabite pripravljene obrazce - tukaj Novejša vprašanja oz...
Odgovori
4
Ogledi
1.252
Uporabnik saramurkovic je objavil novo gradivo: STROKOVNI IZPIT-USTAVA - USTAVA Preberi več o...
Odgovori
0
Ogledi
906
Pozdravljeni, ne najdem vprašanj izpraševalke Jožice Šeme (ustava). Mi lahko kako pomagate? Hvala
Odgovori
1
Ogledi
1.095
Vprašanja za učiteljico zgodovine, geografije (OŠ) Ustava: zakonodajni postopek Iz konvencije...
Odgovori
0
Ogledi
1.277

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

Pregled po e-pošti: Naročite se!

Zadnji prispevki

Nazaj
Na vrhu