KARBA - izpraševalka (zakonodaja, izpitna vprašanja)

Trenutno berete:
KARBA - izpraševalka (zakonodaja, izpitna vprašanja)

Mladi učitelj

Osebje foruma
Administrator
Pridružen
21. nov 2010
Prispevki
5.831
Nazadnje urejeno:
Za objavo izpitnih vprašanj uporabite pripravljene obrazce - tukaj

Novejša vprašanja oz. prispevki se dodajajo na koncu teme.

Vprašanja so posredovana samo s strani uporabnikov.
- - -​

Vprašanja na strokovnem izpitu raznih kandidatov:

1. Avtonomija šolskega prostora.
2. Šolska pravila (kaj vse obsegajo).
3. Kaj piše v hišnem redu?

Imenovanje ravnatelja
celoten postopek do inšpekcije in sodišča možnost pritožb ostalih kandidatov
otroci s posebnimi potrebami
kaj jim moramo omogočiti
letni delovni načrt
kakšno vlogo imajo starši pri potrditvi nadstandarda v LDN (soodločanje)

1. avtonomija šolskega prostora
2. zdravstveno varsto učencev, zagotavljanje varnosti in kateri pravilnik ureja to področje
3. vzgojno delovanje šole (kaj je to, kateri akti urejajo to področje, njihova vsebina in kdo jih sprejme)

- postopek usmerjanja otrok s posebnimi potrebami
- ustanovitev šole (pogoji)
- zagotavljanje varnosti in zdravstvenega varstva učencev

1. Strokovni sveti
2. Pravila šolskega reda (kaj obsegajo, postopek sprejemanja)
3. Program OŠ (obvezni, razširjeni, kakšna je razlika?)

1. Postopek imenovanja ravnatelja po korakih in pogoji za ravnatelja (nej bi bil tudi učitelj poleg ostalih stvari).
2. Vzgojni opomini (kdaj, kdo,koliko).
3. Kako šola načrtuje delo ter kje in kako se predstavi.
 

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

1. Strokovni sveti
2. Šolski koledar
3. Program OŠ (obvezni, razširjeni, kakšna je razlika?)
 
1. strokovni sveti RS
2. razpis vpisa v glasbeni šoli, ter potek vpisa
3. vrste vzgojno-izobraževalnih programov v osnovnem glasbenem izobraževanju
 
Odg: Izpraševalec: KARBA

1. Avtonomija šolskega prostora oz. vrtca.
2. Postopek vpisa otrok v vrtec. Kako poteka? Kaj dobijo starši otrok, ki so sprejeti? Kaj tisti, ki niso sprejeti? Po kakšnih kriterijih se nato sprejme otroke, če so na čakalni listi?
 
Odg: Izpraševalec: KARBA

1. Šolska pravila ocenjevanja
2. Strokovni organi šole (ravnatelj, učiteljski zbor ...)
3. Evidence, ki jih vodi šola: nekaj jih je bilo treba našteti ter povedati posebnosti v zvezi z njimi
 
Odg: Izpraševalec: KARBA

Vprašanja 38. 3. 2013

1. Naštej organe šole in opiši enega po izbiri.
2. Alternativni in vzgojni ukrepi. V čem je razlika?
3. Zagotavljanje varnosti in preventivna dejavnost šole. (najpomembnejši dejavnik je upoštevanje normativov za oblikovanje oddelkov)
 
Odg: Izpraševalec: KARBA

Izredno prijetna gospa, čeprav med spraševanjem deluje precej strogo in imaš občutek, da nikoli ni dovolj in da ne boš naredil:)
Ampak na koncu pa je zelo prijazna:) Moja vprašanja so bila:

1. Naštej organe šole in opiši enega po izbiri.
2. Ugovor na oceno.
3. Kakšna obvestila prejmejo učenci ob koncu šolskega leta?
 
Odg: Izpraševalec: KARBA

Pozdravljeni!
Naj dodam še moja vprašanja, na izpitu sem bila 13. 6. 2013.
Gospa je prijetna, se tudi poheca, prijazna in pomaga, če rečeš kaj narobe, se samo malo nasmeji in te popravi. Odgovarjala sem zelo na kratko in po domače, ker nisem človek, ki bi recitiral definicije.
Vprašanja:
1. Šolski sklad - kaj to je, kdo upravlja z njim (svet staršev).
2. Ugovor na oceno - kdaj je možen - na zaključno oceno, kdo imenuje komisijo, koliko članska je, kako "dokažemo" ocene - pokažemo pisne izdelke in učitelj predmeta obrazloži ustne ocene in jih utemelji.
3. Vzgojno delovanje šole. Kaj vse sestavlja vzgojni načrt? Hišni red in šolska pravila.

Samo pogumno, sploh ni grozno.
 
1. Kako v šolah razvijamo zavest o državni pripadnosti in nacionalni identiteti?
2. Vzgojni načrt
3. Dokumentacija, ki jo vodi svetovalni delavec
 
1. Šolski sklad

- jaz sem opisala in povedala, da se pridobi denar iz donacij in podobno… želela je pa slišati, da iz prostovoljnih prispevkov… povedala sem tudi, da porabo nadzoruje nadzorni svet in me je popravila, da upravni odbor (v zakonu piše nadzorni svet…)


2. Individualiziran program za učence s posebnimi potrebami (na podlagi poročila mentorja)

- vse o tem od začetka do konca + kdo še sodeluje pri pripravi IP-ja zraven strokovnih delavcev? Starši.


3. Vzgojno delovanje šole

- na splošno + kakšen vzgojni ukrep lahko zakonsko odredi šola? Opomin. Kdo ga izreče? Učiteljski zbor ga izreče, razrednik ga pa potrdi (jaz sem rekla obratno in me je popravila).

Izpit sem delala kot psihologinja oz. svetovalna delavka in sem ga uspešno opravila.
 
Za dijaški dom:
  1. pravilnik dijaškega doma, kaj obsega, kdo ga sprejme
  2. vzgojno ukrepanje (potek, kdo ga vodi, vrste, razlika z alternativnim ukrepom)
  3. Strokovni sveti (RS – naštej in opiši njihove naloge)
 
1. Strokovni sveti (našteti vse tri, pristojnosti Strok. sveta za splošno izobraževanje)
2. Vzgojno delovanje šole (kaj je to, Vzgojni načrt, postopek izreka vzgojnega opomina).
2. Postopek usmerjanja otrok s posebnimi potrebami.

Pri prvem vprašanju sem po nekaj naštetih pristojnostih imela čisti "black out" (2 uri po izpitu sem se končno spomnila, kaj bi še morala povedati). Izpraševalka mi ni pomagala s podvprašanji, sva pa šli naprej.

Gospa je korektna, prijetna, sproščena, je pa teba znati.

p.s. Pripravništvo sem opravljala kot svetovalna delavka.
 
Karba

1. Svet vrtca- kdo so predstavniki
2. Vpis otrok v vrtec
3. Čisto na splošno- kako zagotavljamo varnost otrok v vrtcu- na igrišču in v igralnici (vse od tega, da naj bodo mize zaobljene, pohištvo pritrjeno, vtičnice v višini, kljuka na vratih, potek sem pa opisala še stvari v zvezi z igriščem vrtca)
 
1. Kaj je razvid(kdaj se vrtec vpiše v razvid, in kdaj se izpiše- se vpiše kadar izpolnjuje vse pogoje, programi.. izpiše se pa kadar ne izpolnjuje vseh pogojev ali pa kadar ne obstaja več, preneha delovati)
2. Kakšne vrtce imamo (kdo ustanovi javni in kdo zasebni vrtec)
3. Kakšne programe še poznamo v vrtcu (montesori ...)
4. Normativ otrok prvega starostnega ob. v kombiniranem oddelku (7)

Prijetna žena, išče neko splošno znanje, če vidi da znaš in razumeš niti ne vrta ;)
 
Pozdravljeni. Izpit sem opravljala za pomočnico vzg. Moja vprašanja so bila sledeča:
1. OPIŠI PEČAT JAVNEGA IN ZASEBNEGA VRTCA - osnovna razlika med njima je, da pečat javnega vrtca vsebuje grb rep. Slovenije, pečat zas. vrtca pa ga nima
2. DOKUMENTACIJA V VRTCU, ŠE POSEBEJ DOKUMENTACIJA KI JO VODI VZGOJITELJ. Na koncu ne pozabite na priprave (dnevne, mesečne, po sklopih)

Prijetna gospa, tako da le pogumno naprej.
Vso srečo.
Lp.
 
Za pomočnico vzgojiteljice

1. Strokovni organi vrtca - opiši enega
2. Sočasnost v vrtcu - dnevni, poldnevni program, po starostnih obdobjih,
kdaj sočasnosti ni (med počitkom)...sočasnost v oddelku, kjer so otroci s posebnimi potrebami
 

Za odgovor se prijavite ali registrirajte.

Če želite odgovoriti na temo, morate biti član foruma.

Ustvari račun

Ustvarite račun v naši skupnosti. Brezplačno!

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Podobne teme

Izpit sem opravljala kot svetovalna delavka na OŠ. Komisija je bila korektna in prijazna, gredo...
Odgovori
0
Ogledi
1.464
  • Zaklenjeno
Datum izpita: 6. jun 2023 Ura izpita: 15.30 Področje v šolstvu: osnovna šola Strokovni...
Odgovori
0
Ogledi
535
  • Zaklenjeno
Datum izpita: 3. maj 2023 Ura izpita: 15.15 Področje v šolstvu: osnovna šola Strokovni...
Odgovori
0
Ogledi
964
Za objavo izpitnih vprašanj uporabite pripravljene obrazce - tukaj Novejša vprašanja oz...
Odgovori
0
Ogledi
587
Za objavo izpitnih vprašanj uporabite pripravljene obrazce - tukaj Novejša vprašanja oz...
Odgovori
1
Ogledi
1.283
Za objavo izpitnih vprašanj uporabite pripravljene obrazce - tukaj Novejša vprašanja oz...
Odgovori
0
Ogledi
1.408
Za objavo izpitnih vprašanj uporabite pripravljene obrazce - tukaj Novejša vprašanja oz...
Odgovori
1
Ogledi
1.025

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

Pregled po e-pošti: Naročite se!

Zadnji prispevki

Nazaj
Na vrhu