KARBA - izpraševalka (zakonodaja, izpitna vprašanja)

Trenutno berete:
KARBA - izpraševalka (zakonodaja, izpitna vprašanja)

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

za dijaške domove:

1. Avtonomija šolskega prostora, kdo lahko vstopa neomejeno v ta prostor.

2. Oblike vzgojnega dela v dijaškem domu, kaj tam delate, s kom sodelujete.

3. Dolžnosti dijakov, kje so zapisane.
 
1.Slovenščina v vrtcih in na območjih narodnih manjšin
2. spremstvo otrok
3.svet staršev

zelo prijazna gospa, ki pomaga če se ti zatakne.
 
1. svet staršev - kdo sestavlja, funkcije
2. spremstvo otrok - polnoletna oseba - stara nad 21 let
3. vpis otrok v vrtec - splošno - kakšen je postopek, kateri je najvažnejši kriterij (otrok mora biti star najmanj 11 mesecev)

prijazna, se nasmeje :)
 
Kakšne izpite poznamo (in še časovni rok v katerem se jih opravlja, kdo jih lahko opravlja, koliko jih je lahko največ)?
Kakšna je delovna obveznost učitelja?
Kolikšna je učna obveznost učitelja (za predmet, ki ga poučujem)?
Naštej vrste dokumentacije.
 
1. Kaj je ocenjevanje? (+ kdo določa merila,standarde za ocenjevanje)
2. Zaključna ocena + pritožba na zaključno oceno
3. Pravice in dolžnosti otrok (vsakih nekaj+ kje so zapisane: šolski red, + del katerega dokumenta je šolski red)
 
1. Razvid (nastanek OŠ, kateri pogoji morajo biti izpolnjeni itd.)
2. Letni delovni načrt (kdo ga sprejme, kaj piše v njem ...)
3. Vzgojni opomin (kdo ga izreče, postopek za izrek opomina, kolikokrat ...)
 
Avtonomija šolskega prostora
Zaključna ocena in ugovor nanjo
Listine, ki jih izdaja šola

Postavlja podvprašanja, ampak ne pomaga dosti, ce vidi da znaš gre naprej
 
za srednje šole ...
-( iz Pravilnika o ocenjevanju znanja v srednjih šolah) - kaj šola sama določi glede ocenjevanja znanja ( sem se zelo lovila, mislim pa, da je to 11. člen ...med drugim tudi to, da šola sama odloči kako bo ravnala v primeru goljufanja, itd.) ... pa potem o tem, koliko testov se lahko piše, koliko ustnih ocen mora bit, itd.
-kaj se zgodi, ko se otrok v šoli pritoži, na primer zaradi ocene ( postopek, ki steče...ravnatelj, komisija,....)
-Strokovni sveti ( sem jih naštela in povedala število članov), nato pa povedati naloge SS za splošno izobraževanje
 
1. Zakoni vrtca
2. Sprejem otroka v vrtec
3. Sočasnost
 
Za srednje šole (pride pa v poštev za vse, ker so vprašanja splošna):

Razvid (kdaj se šola vpiše v razvid)
Javnost ocenjevanja znanja (kaj vse to pomeni)
Šolski koledar (kdo ga določi, kaj vsebuje)

Sploh na začetku sem malo zablokiral, ker je samo rekla razvid in se nisem spomnil kam bi ta beseda spadala. Ampak je prijazna in pomaga, sugerira in vodi razgovor, tako da ni bilo težko.
 
Zakonodaja, Karba, 11. 1. 2017

- naštejte organe šole
- zdaj si pa enega izberite in ga podrobneje opišite
- preverjanje in ocenjevanje znanja: spomnim se, da sem govorila o javnosti ocenjevanja, pa objektivnost in te stvari ...
 
Zelo prijazna, nasmejana, sproščena izpraševalka. Vprašanja so vezana na dijaški dom, ker sem tam opravljala nastope. Izpraševalka Karba:

1. Naštej organe dijaškega doma. Naštej naloge sveta zavoda.
2. Kako poteka vpis v dijaški dom (cel potek od pridobitve soglasja za prosta mesta do vpisa)?
3. Oskrbnina v dijaškem domu, kdo jo določi, kako se plačuje, kaj se odšteje? Kdo lahko v dijaškem domu biva zastonj? Odg. starejši sorojenec (če sta dva otroka iste družine v dijaškem domu - ne nujno v istem).
 
1. Razvid (kdaj se šola vpiše v razvid, kaj mora izpolnjevati, kje je ta razvid)
2. Pravice in dolžnosti učencev
3. Ocenjevanje in preverjanje
 
Izpraševalka Karba:
1. svet šole,
2. načela preverjanja in ocenjevanja,
3. vzgojno delovanje šole.
 
Izpraševalka: Karba. Tudi jaz sem med spraševanjem imela občutek, da je zelo stroga, da nikoli nisem povedala dovolj, na koncu pa pohvali, nameni kakšno prijazno besedo ... Super. :)

1. Programi v javnih vrtcih (NE glede na trajanje! V javnem vrtcu: Kurikul Kateri so posebni programi? Naštej.)
2. Cilji, načela in temeljne naloge vrtcev.
3. Kdo lahko ustanovi vrtec? Kaj za to potrebuje? Kam se mora vpisati? Katere pogoje mora izpolnjevati takrat? Ali lahko takoj prične z dejavnostjo vzgoje?
4. Sočasnost pomočnice in vzgojiteljice: v vseh starostnih obdobjih, v vseh vrstah programov glede na trajanje. Kaj pa v kombinirani skupini? (5 ali 6 ur, odvisno od otrok iz prve starostne skupine).
5. Pogoji za delo v vrtcu (strokovni izpit, izobrazba …).
 
Izredno prijazna gospa, posluša in pomaga če se kje zatakne!

Imela sem naslednja vprašanja:

strokovni organi vrtca,
svet zavoda,
vpis otrok,
normativi v vrtcih.
 
1. Katere organe šole poznaš? Izberi enega in ga opiši.
2. Vzgojni ukrepi.
3. LDN.
 
Spraševalec za ustavo: KARBA (7. 11. 2017)

Kdo ustanovi vrtec (javni, zasebni, razlike v programu ...)?
Vpis otrok v vrtec (podrobno)
Kdo je varuh predšolskih otrok (pogoji za varuha- nova zakonodaja!)
 

Za odgovor se prijavite ali registrirajte.

Če želite odgovoriti na temo, morate biti član foruma.

Ustvari račun

Ustvarite račun v naši skupnosti. Brezplačno!

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Podobne teme

Izpit sem opravljala kot svetovalna delavka na OŠ. Komisija je bila korektna in prijazna, gredo...
Odgovori
0
Ogledi
1.536
  • Zaklenjeno
Datum izpita: 6. jun 2023 Ura izpita: 15.30 Področje v šolstvu: osnovna šola Strokovni...
Odgovori
0
Ogledi
572
Za objavo izpitnih vprašanj uporabite pripravljene obrazce - tukaj Novejša vprašanja oz...
Odgovori
0
Ogledi
751
Za objavo izpitnih vprašanj uporabite pripravljene obrazce - tukaj Novejša vprašanja oz...
Odgovori
1
Ogledi
1.369
Za objavo izpitnih vprašanj uporabite pripravljene obrazce - tukaj Novejša vprašanja oz...
Odgovori
0
Ogledi
1.502
Za objavo izpitnih vprašanj uporabite pripravljene obrazce - tukaj Novejša vprašanja oz...
Odgovori
1
Ogledi
1.075
Za objavo izpitnih vprašanj uporabite pripravljene obrazce - tukaj Novejša vprašanja oz...
Odgovori
4
Ogledi
1.991

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

Pregled po e-pošti: Naročite se!

Zadnji prispevki

Nazaj
Na vrhu