Kakšen odgovor zadostuje

Trenutno berete:
Kakšen odgovor zadostuje

Pridružen
11. dec 2017
Prispevki
4
Naziv
Profesor angleščine
Zavod
Gimnazija Vič
Področje
  1. Gimnazija
Moje vprašanje se nanaša na ustavo. Glede na to, da je predmet izpraševanja ustava in ne vsi zakoni RS, ali je dovolj, če pri vprašanju odgovoriš samo, da določene stvari določa zakon, ali je treba vedeti tudi, kaj zakon določa.

Naprimer pri vprašanju Kako je z volilno pravico tujcev. Ali je dovolj, če poveš, da zakon določa, kdaj imajo tujci volilno pravico, ali moraš povedati točno, kaj pri nas o tem določa zakon?
 

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

Moje vprašanje se nanaša na ustavo. Glede na to, da je predmet izpraševanja ustava in ne vsi zakoni RS, ali je dovolj, če pri vprašanju odgovoriš samo, da določene stvari določa zakon, ali je treba vedeti tudi, kaj zakon določa.

Naprimer pri vprašanju Kako je z volilno pravico tujcev. Ali je dovolj, če poveš, da zakon določa, kdaj imajo tujci volilno pravico, ali moraš povedati točno, kaj pri nas o tem določa zakon?
Vse moras povedati ... vcasih tudi podrobnosti.
 
Saj se mi je zdelo. Bi mi lahko zdaj še kdo pomagal s tem, kje naj najdem te podrobnosti? V ustavi jih več kot očitno ni.
 
Mene je ravno to vprasala. Nisem vedela, sem nekaj zmutila. Tako je, tujci imaji volilno pravico, ce imajo slovensko drzavljanstvo. Pa se to, ne morejo voliti predsednika republike npr., ampak le ta predstavniska telesa obcin (zupana). Naj me kdo popravi, ce nimam prav.
 
Okej, hvala. Veš mogoče tudi, kako je s pogoji za odvzem otroka staršem? Tudo o tem piše samo, da jih določa zakon, tega zakona pa nikjer ne najdem :/
 
Ne, tega ne vem. Vem samo to, da ti ga lahlo vzamejo, ce starsi ne delujejo v korist otroka.
 
Okej, hvala. Veš mogoče tudi, kako je s pogoji za odvzem otroka staršem? Tudo o tem piše samo, da jih določa zakon, tega zakona pa nikjer ne najdem :/

O odvzemu otroka je zapisano v Zakonu o družinskih razmerjih. Če se prav spomnim, so pogoji za to, da se starš odpove izvajanju roditeljske pravice oz. le-to zanemarja (ne zagotovlja osnovnih pogojev za življenje). O tem seveda odloča sodišče.
 

Za odgovor se prijavite ali registrirajte.

Če želite odgovoriti na temo, morate biti član foruma.

Ustvari račun

Ustvarite račun v naši skupnosti. Brezplačno!

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Podobne teme

  • Članek
Ministrstvo za vzgojo in izobraževanje je posredovalo odgovor Sindikatu za vzgojo...
Odgovori
0
Ogledi
50

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

Pregled po e-pošti: Naročite se!

Zadnji prispevki

Nazaj
Na vrhu