SIO Kako videoposnetek postane interaktiven – EDpuzzle

Trenutno berete:
SIO Kako videoposnetek postane interaktiven – EDpuzzle

Društvo učiteljev geografije Slovenije tudi v koronskem času nadaljuje s četrtkovimi večernicami – celo pogosteje kot vsak mesec. Namenjene so izobraževanju učiteljev in na njih učitelji delijo svoje praktične izkušnje s kolegi, saj je večji del večernice namenjen diskusiji.

Matej Matkovič z OŠ Belokranjskega odreda Semič je predstavil rabo pripomočka EDpuzzle – orodja, s katerim je možno spletna gradiva narediti interaktivna in jih pripraviti za učinkovitejši in nazornejši pouk.

Posnetek predstavitve je dostopen na Arnes video.

https://edpuzzle.com/
Na spletni platformi je pripravljenih veliko gradiv. Triglavski ledenik lahko zaživi v povsem novi podobi, pomlajeni za več desettisočletij.

Film odgovarja na vprašanja, kdaj, kako in zakaj uporabiti EDpuzzle pri pouku.

Nadaljuj z branjem...
- - -
Vir za forum: Slovensko izobraževalno omrežje (SIO), sio.si

Pustite komentar z odgovorom na to temo spodaj.
 
Pozdravljeni, iskal sem nekaj takega, da bi bili moji videoposnetki bolj zanimivi
 

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

Živjo. Posnetki bodo za ciljnega uporabnika oziroma gledalca veliko zanimivejši, če vsebujejo čim manj besedila in čim več slik in interaktivnih elementov narejenih v fazi videoprodukcije. Seveda je zelo pomembno, da kljub majhni količini besedila stvar predstaviš dovolj široko, da jo ostali ljudje, ki o stvari ne vedo še ničesar dobro razumejo. Vsekakor pa je pri podajanju znanja vedno dobrodošlo, ča lahko uporabniki interaktivno sodelujejo med samim videom oziroma predstavitvijo, saj bo tako znanje, ki ga pridobijo zares kvalitetno.
 

Za odgovor se prijavite ali registrirajte.

Če želite odgovoriti na temo, morate biti član foruma.

Ustvari račun

Ustvarite račun v naši skupnosti. Brezplačno!

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Podobne teme

  • Članek
Pridružite se učiteljem iz Luksemburga in Irske na delavnici umetne inteligence za osnovnošolske...
Odgovori
0
Ogledi
109
  • Članek
V luči izzivov razvoja novih tehnologij in bodočih kadrov na področju geodezije sta Fakulteta za...
Odgovori
0
Ogledi
70
Pozdravljeni, zanima me, kako je sedaj v tem novoletnem času s čakanjem na datum izpita. Torej...
Odgovori
2
Ogledi
1.089
  • Članek
Varstvo in spodbujanje pravic otrok sta med glavnimi cilji EU in Evropskega parlamenta. Zapisana...
Odgovori
0
Ogledi
341
  • Vprašanje
Pozdravljeni, prijati se moram na strokovni izpit in me zanima, kako hitro ste dobili datum za...
Odgovori
4
Ogledi
1.150
  • Članek
Mirovni inštitut v sodelovanju z Zvezo prijateljev mladine Slovenije vljudno vabi na posvet o...
Odgovori
0
Ogledi
259
  • Članek
Sviz v sredo pripravlja protestni shod pred poslopjem vlade, na katerem bodo izrazili...
Odgovori
0
Ogledi
291

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

Pregled po e-pošti: Naročite se!

Zadnji prispevki

Nazaj
Na vrhu