Kako se napreduje v plačne razrede?

Trenutno berete:
Kako se napreduje v plačne razrede?

sem preverila pri vodstvu šole, kjer so mi to potrdili. Ampak hvala za nasvet, bom povprašala še na ministrstvu.
Predlagam, sam sem namreč pri napredovanju preverjal zadeve na MIZŠ, saj se je vodstvo zmotilo, čeprav so trdili svoje in bi bil ob en plačni razred, če bi takoj vse verjel.

Se priporočam za odgovor MIZŠ, ko ga boste prejeli.
 

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

Sem poslala vprašanje na ministrstvo, bomo videli. Sporočim, ko kaj izvem. Sem pa še malo brskala po spletni strani Ministrstva za javno upravo in našla več dokumentov, kjer je to dejansko zapisano - ampak to so dokumenti tipa "pogosta vprašanja in odgovori", ne vem, kje pa to dejansko piše v kakšnem pravilniku. Res sem jezna in razočarana, no, sem mislila, da bom le malo napredovala, zdaj pa to. Prav ima me, da bi si poiskala drugo službo, čeprav imam svoje delo rada. Ker to je res tako nepravično, že tako smo nekateri v bedni situaciji, ker nimamo redne službe, potem smo pa zaradi tega še očitno obsojeni za začetniško plačo leta in leta. :/
 
Zdaj sem dobila odgovor z Ministrstva, da se kot prekinitev napredovalnega obdobja šteje vsaka prekinitev delovnega razmerja, daljša od treh mesecev. Torej če si brez službe več kot 3 mesece, ti zapadejo vse ocene in se vse začne znova. Niso mi pa odgovorili na vprašanje, v katerem zakonu/pravilniku to piše.
 
Zanimivo. V Predpisi - Pravilnik o napredovanju zaposlenih v vzgoji in izobraževanju v nazive piše:
Za eno leto delovne dobe šteje dvanajst mesecev zaposlitve ne glede na trajanje delovnega časa.
V dobo zaposlitve se ne všteva čas pripravništva ter čas odsotnosti zaposlenega z dela zaradi bolezni, izobraževanja, strokovnega izpopolnjevanja ali drugih vzrokov v nepretrganem trajanju, daljšem od šest mesecev, razen zaradi odsotnosti zaradi poklicne bolezni in poškodb pri delu, porodniškega dopusta, dopusta za nego in varstvo otroka ter strokovnega izpopolnjevanja, na katerega je zaposlenega napotil delodajalec.

Najbrž da je res tako. Najbolje, da vprašate direktno na MIZŠ.
 
Štiri leta v vzgoji in izobraževanju.
Pozdravljeni! V Pravilniku piše, da se za eno leto delovne dobe šteje dvanajst mesecev zaposlitve ne glede na trajanje delovnega razmerja.
Dve leti sem bil zaposlen za polovičen delovni čas, na izpisku za plačo mi kaže delovno dobo zavoda za pokojninsko...
Kako pri napredovaju dokazujem, da imam dve leti zaposlitve za polovični delovni čas in (še) potrebni dve leti za polni delovni čas pri drugem delodajalcu?

Hvala za odgovor
 
Nazadnje uredil moderator:
Zdaj sem dobila odgovor z Ministrstva, da se kot prekinitev napredovalnega obdobja šteje vsaka prekinitev delovnega razmerja, daljša od treh mesecev. Torej če si brez službe več kot 3 mesece, ti zapadejo vse ocene in se vse začne znova. Niso mi pa odgovorili na vprašanje, v katerem zakonu/pravilniku to piše.
Pozdravljena. V kolikor je možno vas lepo prosim, če mi lahko posredujete odgovor MIZŠ, ki ste ga prijeli preko osebnega sporočila. Hvala in lep pozdrav. Nins
 
V zakonu piše 4.leta delovne dobe , nič ne piše v vzgoji in izobraževanju. ;-)
[/QUOTE

Ni potrebno v vzgoji in izobraževanju, pač štiri leta. Je kolegica pred kratkim napredovala in še nima štiri leta v vzgoji in izobraževanju.
 
Gledam tabelo (napredovanje učiteljev) na prejšnji strani in ne razumem, zakaj so nekatere številke rdeče in zakaj so v tabeli le tri puščice? A so te tabele sploh še veljavne, je kje kaj novejšega?
 

Za odgovor se prijavite ali registrirajte.

Če želite odgovoriti na temo, morate biti član foruma.

Ustvari račun

Ustvarite račun v naši skupnosti. Brezplačno!

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Podobne teme

  • Članek
Pridružite se učiteljem iz Luksemburga in Irske na delavnici umetne inteligence za osnovnošolske...
Odgovori
0
Ogledi
83
  • Članek
V luči izzivov razvoja novih tehnologij in bodočih kadrov na področju geodezije sta Fakulteta za...
Odgovori
0
Ogledi
60
Pozdravljeni, zanima me, kako je sedaj v tem novoletnem času s čakanjem na datum izpita. Torej...
Odgovori
2
Ogledi
983
  • Članek
Varstvo in spodbujanje pravic otrok sta med glavnimi cilji EU in Evropskega parlamenta. Zapisana...
Odgovori
0
Ogledi
313
  • Vprašanje
Pozdravljeni, prijati se moram na strokovni izpit in me zanima, kako hitro ste dobili datum za...
Odgovori
4
Ogledi
1.041
  • Članek
Mirovni inštitut v sodelovanju z Zvezo prijateljev mladine Slovenije vljudno vabi na posvet o...
Odgovori
0
Ogledi
230
  • Članek
Sviz v sredo pripravlja protestni shod pred poslopjem vlade, na katerem bodo izrazili...
Odgovori
0
Ogledi
261

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

Pregled po e-pošti: Naročite se!

Zadnji prispevki

Nazaj
Na vrhu