Kako se napreduje v plačne razrede?

Andrej

Osebje foruma
Moderator
Prispevki
255
Naziv
profesor
sem preverila pri vodstvu šole, kjer so mi to potrdili. Ampak hvala za nasvet, bom povprašala še na ministrstvu.
Predlagam, sam sem namreč pri napredovanju preverjal zadeve na MIZŠ, saj se je vodstvo zmotilo, čeprav so trdili svoje in bi bil ob en plačni razred, če bi takoj vse verjel.

Se priporočam za odgovor MIZŠ, ko ga boste prejeli.

Prispevki
29
Naziv
profesorica angleščine
Zavod
/
Področje
Osnovna šola
Sem poslala vprašanje na ministrstvo, bomo videli. Sporočim, ko kaj izvem. Sem pa še malo brskala po spletni strani Ministrstva za javno upravo in našla več dokumentov, kjer je to dejansko zapisano - ampak to so dokumenti tipa "pogosta vprašanja in odgovori", ne vem, kje pa to dejansko piše v kakšnem pravilniku. Res sem jezna in razočarana, no, sem mislila, da bom le malo napredovala, zdaj pa to. Prav ima me, da bi si poiskala drugo službo, čeprav imam svoje delo rada. Ker to je res tako nepravično, že tako smo nekateri v bedni situaciji, ker nimamo redne službe, potem smo pa zaradi tega še očitno obsojeni za začetniško plačo leta in leta. :/

Andrej

Osebje foruma
Moderator
Prispevki
255
Naziv
profesor
Prispevki
29
Naziv
profesorica angleščine
Zavod
/
Področje
Osnovna šola
Zdaj sem dobila odgovor z Ministrstva, da se kot prekinitev napredovalnega obdobja šteje vsaka prekinitev delovnega razmerja, daljša od treh mesecev. Torej če si brez službe več kot 3 mesece, ti zapadejo vse ocene in se vse začne znova. Niso mi pa odgovorili na vprašanje, v katerem zakonu/pravilniku to piše.

Andrej

Osebje foruma
Moderator
Prispevki
255
Naziv
profesor
Zanimivo. V Predpisi - Pravilnik o napredovanju zaposlenih v vzgoji in izobraževanju v nazive piše:
Za eno leto delovne dobe šteje dvanajst mesecev zaposlitve ne glede na trajanje delovnega časa.
V dobo zaposlitve se ne všteva čas pripravništva ter čas odsotnosti zaposlenega z dela zaradi bolezni, izobraževanja, strokovnega izpopolnjevanja ali drugih vzrokov v nepretrganem trajanju, daljšem od šest mesecev, razen zaradi odsotnosti zaradi poklicne bolezni in poškodb pri delu, porodniškega dopusta, dopusta za nego in varstvo otroka ter strokovnega izpopolnjevanja, na katerega je zaposlenega napotil delodajalec.

Najbrž da je res tako. Najbolje, da vprašate direktno na MIZŠ.

Prispevki
1
Naziv
absolvent
Zavod
/
Področje
Osnovna šola
Štiri leta v vzgoji in izobraževanju.
Pozdravljeni! V Pravilniku piše, da se za eno leto delovne dobe šteje dvanajst mesecev zaposlitve ne glede na trajanje delovnega razmerja.
Dve leti sem bil zaposlen za polovičen delovni čas, na izpisku za plačo mi kaže delovno dobo zavoda za pokojninsko...
Kako pri napredovaju dokazujem, da imam dve leti zaposlitve za polovični delovni čas in (še) potrebni dve leti za polni delovni čas pri drugem delodajalcu?

Hvala za odgovor

Prispevki
17
Naziv
uni. dipl. socialna delavka
Področje
Poklicne in strokovne šole
Zdaj sem dobila odgovor z Ministrstva, da se kot prekinitev napredovalnega obdobja šteje vsaka prekinitev delovnega razmerja, daljša od treh mesecev. Torej če si brez službe več kot 3 mesece, ti zapadejo vse ocene in se vse začne znova. Niso mi pa odgovorili na vprašanje, v katerem zakonu/pravilniku to piše.
Pozdravljena. V kolikor je možno vas lepo prosim, če mi lahko posredujete odgovor MIZŠ, ki ste ga prijeli preko osebnega sporočila. Hvala in lep pozdrav. Nins

Nazadnje uredil moderator:
Prispevki
42
Naziv
koordinatorka na področju mladinskega dela
Področje
Osnovna šola
V zakonu piše 4.leta delovne dobe , nič ne piše v vzgoji in izobraževanju. ;-)
[/QUOTE

Ni potrebno v vzgoji in izobraževanju, pač štiri leta. Je kolegica pred kratkim napredovala in še nima štiri leta v vzgoji in izobraževanju.

Za odgovor se prijavite ali registrirajte.

Če želite odgovoriti na temo, morate biti član foruma.

Ustvari račun

Ustvarite račun v naši skupnosti. Brezplačno!

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Na vrhu