Kako ravnati/ravnate (plonkanje)

Trenutno berete:
Kako ravnati/ravnate (plonkanje)

Prispevki
11
Pozdravljeni!

Zanima me kako ravnati oz kako ravnate, če pri pisnem preverjanju znanja, torej pri pisanju testa, zalotite učenca, da plonka-prepisuje.

Hvala za odgovore in lep pozdrav

Prispevki
238
Področje
  1. Gimnazija
Sama sem bila pri testih samo kot pripravnica, žal drugih izkušenj nimam.

Običajno se učitelji med sabo dogovorijo, kako bodo ob takem početju ukrepali. Če ne si sestavi svoj "sistem", seveda v skladu s pravili hišnega reda, ki jih šola mora imeti in v skladu z vzgojnim načrtom.
Pri nas je bilo običajno tako, da so se plonkci takoj vzeli, brez opozorila. Običajno so vzeli tudi test in ga ocenili. Verjemite, da velikokrat tudi tisto kar je bilo preplonkano ni bilo za 2. :confused:

Prispevki
220
Naziv
profesor matematike in računalništva
Zavod
/
Področje
  1. Osnovna šola
@Frucka , kakšen svoj sistem? saj obstajajo mnogo bolj prefinjeni načini plonkanja kot pa plonki ...

Prispevki
238
Področje
  1. Gimnazija
@lebdim, oprosti ampak ne razumem kaj mi želiš povedati.

S "svojim sistemom" sem mislila na učitelja. Na to, kako lahko reagira, ko ugotovi, da nekdo plonka (pa naj gre za navadne plonkce, prišepetovanje, uporabo pametnih telefonov, slušalk, ur, pisal ...).
Ali vzame test in zapiše nezadostno ali vzame in oceni, kar je napisano ... Možnosti je kar nekaj.

Prispevki
220
Naziv
profesor matematike in računalništva
Zavod
/
Področje
  1. Osnovna šola
@Frucka, hehe, aja, dobro ... ne, saj sem mislil, da ste v tistem zgornjem postu govorila samo o plonkanju dijakov / učencev s pomočjo pisanih plonkov. sem hotel reči, to potem, kar ste vi v nadaljevanju (torej več načinov ...) :)
jaz bi mogoče uvedel še kazen za tiste, ki se jih dobi pri plonkanju, v smislu popravljanja ocen - torej, da ne smejo popravljati tega preplonkanega testa, dokler ne pišejo naslednjič pozitivno ... bi se npr. s tako kaznijo strinjali? kakšna replika, tudi @Mladi učitelj?

Za odgovor se prijavite ali registrirajte.

Če želite odgovoriti na temo, morate biti član foruma.

Ustvari račun

Ustvarite račun v naši skupnosti. Brezplačno!

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Podobne teme

• Članek
Mirovni inštitut je med marcem in majem 2022 izvedel serijo usposabljanj za učitelje_ice v...
Odgovori
0
Ogledi
56
  • Članek
Državni svet, Ministrstvo za izobraževanje, znanost in šport in Društvo katoliških pedagogov...
Odgovori
0
Ogledi
68
  • Članek
Namen 4. posveta o digitalnih pravicah mladih je bil med drugimi osvetliti njihovo podatkovno...
Odgovori
0
Ogledi
152
  • Članek
Namen 4. posveta o digitalnih pravicah mladih je bil med drugimi osvetliti njihovo podatkovno...
Odgovori
0
Ogledi
184
  • Članek
Ko se spopadi ali vojne znajdejo na naslovnicah časopisov, lahko povzročijo občutke, kot so...
Odgovori
0
Ogledi
70
  • Članek
To je vprašanje, ki lahko skrbi naše učence, zlasti če so na naši šoli učenci, ki izhajajo iz...
Odgovori
0
Ogledi
117
  • Članek
Konec leta je luč sveta ugledal dokumentarni film, v katerem so ustvarjalci povezali vse osnovne...
Odgovori
0
Ogledi
206

Zadnji prispevki

Na vrhu