Kako pridobiti ure za pripravništvo?

Trenutno berete:
Kako pridobiti ure za pripravništvo?

Mene pa zanima, kako je s tem, če imaš "neposredno aktivnost v vzgoji in izobraževanju" (večmesečna zaposlitev kot učitelj v podaljšanem bivanju) opravljeno v OŠ in bi rad delal izpit kot organizator v vzgoji in izobraževanju? Nekaj časa sem delala tudi na ljudski univerzi, vendar preko pogodbe.
Torej napišem strokovno nalogo in za mentorstvo prosim nekoga z ljudske univerze?

Hvala in lp.
 

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

Zdravo,
trenutno imam še status, zato nadomeščam za kratek čas na srednji šoli. Po prebiranju tega foruma sem ugotovila, da se mi ure ne bodo štele, saj delo opravljam preko študentskega servisa. Kaj mi v tem primeru svetujete? Naj se poskusim dogovoriti z ravnateljem za kakšno pogodbo ali se pač ne da nič storiti? Hvala za odgovor.
 
Lahko, da se ti delo preko študentskega servisa šteje pod "organizirano neposredno aktivnost z namenom vzgoje in izobraževanja" (največ 55 oz. 80 ur, odvisno od izobrazbe). Malo se še pozanimaj.
 
Študentsko delo se lahko šteje kot del ur, potrebnih za pristop k izpitu, vendar se štejejo le pedagoške ure in ne delovna obveznost kot pri pogodbah, vendar samo do 55 oziroma 80). Meni sta za priznanje teh ur dve šoli, kjer sem nadomeščala, napisali potrdilo, žig in podpis ravnatelja in to sem priložila ob prijavi. Se pa vsekakor bolj splača imeti pogodbo, saj tako za polno zaposlitev npr. namesto 22 pedagoških, dobiš 40 ur v mesecu dni.
 
Pozdravljeni! Tudi sama skušam nabrati dovolj ur za prijavo na strokovni izpit. Veliko sem poučevala na raznih vzgojno-izobraževalnih zavodih, vendar ker je bilo vse preko študenta in avtorske pogodbe mi bodo upoštevali le 80 ur ter ure opravljene na pedagoški praksi. Trenutno sem zaposlena za 28 ur na teden na osnovni šoli, od tega 20 ur opravim v knjižnici, ostalih 8 pa podaljšano bivanje oz. učna pomoč. Na ministrstvu so mi rekli, da se mi te ure štejejo. Malce sem v dvomih, in se sprašujem če mi bodo ure opravljene v knjižnici res upoštevali? Ali ima kdo kakšne informacije? Zelo bi bila hvaležna. ;) LP
 
Pozdravljeni! Tudi sama skušam nabrati dovolj ur za prijavo na strokovni izpit. Veliko sem poučevala na raznih vzgojno-izobraževalnih zavodih, vendar ker je bilo vse preko študenta in avtorske pogodbe mi bodo upoštevali le 80 ur ter ure opravljene na pedagoški praksi. Trenutno sem zaposlena za 28 ur na teden na osnovni šoli, od tega 20 ur opravim v knjižnici, ostalih 8 pa podaljšano bivanje oz. učna pomoč. Na ministrstvu so mi rekli, da se mi te ure štejejo. Malce sem v dvomih, in se sprašujem če mi bodo ure opravljene v knjižnici res upoštevali? Ali ima kdo kakšne informacije? Zelo bi bila hvaležna. ;) LP
Pozdravljena,

vsako delo v šoli se šteje za strokovni izpit, tako so meni rekli. Tako, da vsekakor se ti šteje, vse to pa dokažeš s pogodbo, ki si jo podpisala v šoli. Brez skrbi.
 

Za odgovor se prijavite ali registrirajte.

Če želite odgovoriti na temo, morate biti član foruma.

Ustvari račun

Ustvarite račun v naši skupnosti. Brezplačno!

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Podobne teme

  • Članek
Pridružite se učiteljem iz Luksemburga in Irske na delavnici umetne inteligence za osnovnošolske...
Odgovori
0
Ogledi
84
  • Članek
V luči izzivov razvoja novih tehnologij in bodočih kadrov na področju geodezije sta Fakulteta za...
Odgovori
0
Ogledi
60
Pozdravljeni, zanima me, kako je sedaj v tem novoletnem času s čakanjem na datum izpita. Torej...
Odgovori
2
Ogledi
984
  • Članek
Varstvo in spodbujanje pravic otrok sta med glavnimi cilji EU in Evropskega parlamenta. Zapisana...
Odgovori
0
Ogledi
313
  • Vprašanje
Pozdravljeni, prijati se moram na strokovni izpit in me zanima, kako hitro ste dobili datum za...
Odgovori
4
Ogledi
1.043
  • Članek
Mirovni inštitut v sodelovanju z Zvezo prijateljev mladine Slovenije vljudno vabi na posvet o...
Odgovori
0
Ogledi
231
  • Članek
Sviz v sredo pripravlja protestni shod pred poslopjem vlade, na katerem bodo izrazili...
Odgovori
0
Ogledi
264

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

Pregled po e-pošti: Naročite se!

Zadnji prispevki

Nazaj
Na vrhu